Шеќеринска

Ninja

Кајгана на око
Член од
15 мај 2005
Мислења
623
Поени од реакции
9
само што рада заеба стратегијата... од црна желба да се поцрни црни Грујо таа создаде уште полоша слика за себе
Имај на ум дека таквите споредби не предизвикуваат контраефект кај сите избирачи - токму затоа и се прават :).
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Добро бе вредеше цела тема за оваа дрољава да отвориш :)
ај сеа не ми крши филм...
после таа изјвата за Кастро нон стоп размислувам на неа...
како може некој да е толку подол...
па си реков да видам каков и е рејтингот по тоа прашање...

ова би му дошло као анкета за рејтинг која не е потплатена од Груевски ...
ама не се секирам... да прочита мислам дека ќе излезе и ќе каже дека сум вмровец кој се крие зад псевдоним и монитор и пишува невистини, дека се обидувам на кајгана народот да му протурам лаги и заблуди, но таа е сигурна во вас дека ќе го одберете вистинскиот пат и нема да подлегнете на разни шпекулации од платениците на вмро кои не изнајдоа никакво друго корисно решение освен миење на мозокот и расипување на кајгана младината... тоа е навистина подло од моја страна...
жалам
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
:pos:Ја не би и се приближувал на помалку од метро... како што мафта со главата како луда додека збори (дрнда)...можна е глава меѓу рогови:pos::pos:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Абе во најмала рака смешно делува, а мислам дека за созреани про-европски политичари користењето за таквите омаловажувачки споредби со Кастро или Хитлер е ниско и непристојно, повеќе делуваат како хистерични напади во недостаток на вистински аргументи.

За оној дел од “публиката“ кој се пали на политички перверзии се добредојдени вакви испади, меѓутоа реално гледано кај повеќето луѓе создава одбивност.
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Доста хистерично делуваше женскава. Мислам цела изјава да не извадите една личност од уста и притоа да се упатуваат разни навреди кон неа е мизерно.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Абе во најмала рака смешно делува, а мислам дека за созреани про-европски политичари користењето за таквите омаловажувачки споредби со Кастро или Хитлер е ниско и непристојно,
Мислиш, дури и за најконтроверзни и безобразни политичари би било непристојно :)
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Абе во најмала рака смешно делува, а мислам дека за созреани про-европски политичари користењето за таквите омаловажувачки споредби со Кастро или Хитлер е ниско и непристојно, повеќе делуваат како хистерични напади во недостаток на вистински аргументи.

За оној дел од “публиката“ кој се пали на политички перверзии се добредојдени вакви испади, меѓутоа реално гледано кај повеќето луѓе создава одбивност.
Глупердата шекерна , не можеше да направи поглупа споредба , и се надевам дека некој ке и го шлапне тоа во сурат.Имено деновиве ја слушнавме веста за тоа дека истиот тој Кастро е лут на својот брат кој им овозможува на граѓаните да имаат пристап на мобилни телефони компјутери и др. Е сега , да си кажеме искрено дека Груевски направи за овие две години толку многу околу олеснување за секој граѓанин полесно да се стекне со компјутер , а и со воведување на 3 от мобилен оператор поголем и поефтин избор околу мобилната телефонија. Сето ова во времето на СДС беше само привилегија која можева малку луѓе да си ја дозволат , а самите тие лигави створови трпаа еден куп пари во џеб од сето тоа. :helou:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Мислиш, дури и за најконтроверзни и безобразни политичари би било непристојно :)
дефинитивно..
ова ко децана в градинка:
учителке учителке ники пак ќе добие мандат
Ники: ама учителке што да правам кога сите ќе гласаат за мене
Учителката: полека деца... ќе има за сите
Раци: ама учителке , тоа е не фер... кажува лаги и невистини, шири заблуди
Ники: учителке се трудев да направам нешто добро за нашата градинка, но таа ме омаловажува
Раци: Ники е гаргамел, којотот,,, лосиот мацол со куси цизми
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Баш би ми било мило, Македонскиот народ да ги испрати ваквите кои сеат раздор во нашиот народ, во историјата!
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Баш би ми било мило, Македонскиот народ да ги испрати ваквите кои сеат раздор во нашиот народ, во историјата!
Шекерка секако по избори заминува во пензија :) то е најнормално ала хари и ала бучко но за жал после неа ќе дој друг,,,дамбетер нема спас од комуњари
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Арогантни копилиња. Е за ова ги мрзам. Не ги бива, а се прават најпаметни и најспособни. Не знаат каква глупост да измислат па ај Грујо бил Кастро. Изгледа од премногу лаги заборавиле кои биле нивните предци и самите се убедиле дека се демократи кои немаат ништо против да се без престан на власт цело време како во добрите стари комунистички времиња.
Ne moze da bide Castro ni vo son, duri i da saka, Sekerlemava nema prestava sto e sto.....Grujo...vakov kakov e, najmnogu nekoj compadrito....od nekoja podracna edinica vo Ciudad de La Habana... :)
Kamo sreka da e Castro , duri i da e Castro od osnovno skolo... :)
 
Член од
12 јуни 2006
Мислења
232
Поени од реакции
31
Шекерка секако по избори заминува во пензија :) то е најнормално ала хари и ала бучко но за жал после неа ќе дој друг,,,дамбетер нема спас од комуњари
Najverojatno ke si ja sunca povtorno na nekoja jahta na grckite bogatasi, samo da ne ja vidime nekoj den vo uloga na Severina...
 
Член од
12 февруари 2007
Мислења
892
Поени од реакции
4
Или боље речено Нивото на култура на Шеќеринска...
Никогаш не сум ја обожавала нешто посебно, ама не сум ја ни мразела...
Поточно не сум реагирала на неа не ја слушав нејзината изјава каде груески го нарекува Кастро во куси пантолони....
и така почнав да слушам што блаблета и дојдов до заклучок дека куклава ( ако може така да се каже, а не може, по што му доаѓа дека е сарказам) нема основно ниво на култура и кога треба да се црни Груевски не бира ни речник ни тон... а заборава и на основна култура на изразување....
Za bermudi na Castro vo pravo e...
Nego sto majka bara pametna kako mnejze vo Sds?
To e ona bubalica,imas znaenje-nemas oset...no vo `90`s Vmro vazevme za seljacka partija pa ne izbegavaa vakvite...
Neka formira partija,mozi i ce ja bidi...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom