Шведска ги озакони хомосексуалните бракови

Статус
Затворена за нови мислења.

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ради слаб прилив на финансии во едно семејство(слабо кеш), се оди на што помалце деца. Ако има две просечни плати во едно семејство, зар можеш да им пружиш се на три деца? И онака е тешко со две, камоли со три.
А што викаш на тоа што сиромашните слоеви имаат најмногу деца?
 

Lev testis

Антички македонец
Член од
17 август 2009
Мислења
114
Поени од реакции
9
А што викаш на тоа што сиромашните слоеви имаат најмногу деца?
Тие се научени на сиромаштија, а ние сме алчен народ. Тие знаат дека нема никогаш во живот да имаат повеќе, а ние цел живот сонуваме за повеќе.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Тие се научени на сиромаштија, а ние сме алчен народ. Тие знаат дека нема никогаш во живот да имаат повеќе, а ние цел живот сонуваме за повеќе.
И како педерите ќе ни го земат она повеќе за кое сонуваме?
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
И како педерите ќе ни го земат она повеќе за кое сонуваме?
Ќе ни се покажат и ние ќе се уплашиме и ќе избегаме испаничени, а они, цап, ќе ни го земат сонот :P

... и после ќе викаме: „педерска работа, ни го земаа сонот“... и ќе идеме у кафана на мезе и ракија и ќе мрчиме пола време за грците и за тоа како светот денес оди кон пропаст, а другата половина од времето (откога ќе се подначукаме) ќе се фалиме како ние све можеме и све знаеме, ама ете, педерите не заебале.
 

Lev testis

Антички македонец
Член од
17 август 2009
Мислења
114
Поени од реакции
9
И како педерите ќе ни го земат она повеќе за кое сонуваме?
Џабе бегаме од тема, не ме разбираш. Инат можеме да водиме цел ден, ама за нетов некој треба да плати :).
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
Џабе бегаме од тема, не ме разбираш. Инат можеме да водиме цел ден, ама за нетов некој треба да плати :).
Ја мислам дека сме токму на темата. Ако добро те разбирам, аргументот е: Сиромашни сме, неможеме да си приуштиме повеќе деца, а ова педериве (брачни) уште повеќе ќе не обездетат? И така Македонија ќе остане и без тие деца (на хомосексуалци кои се во хетеро-брак поради одобрување од средината).
Is that so?
 

Lev testis

Антички македонец
Член од
17 август 2009
Мислења
114
Поени од реакции
9
Нема ништо да земат педерите. Туку ние ако имаме доволно и тоа ни е малце. А во Индија знаат дека нема никогаш да имаат повеќе. Е сега, ако јас осеќам дека нешто ми фали за да им дадам на децата, нема да имам повеќе деца. А во сиромашни услови не размислуваат за тоа. Плус, каде они пари за кондоми? Или ќе оди на техника броење на денови? :)
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
Нема ништо да земат педерите. Туку ние ако имаме доволно и тоа ни е малце. А во Индија знаат дека нема никогаш да имаат повеќе. Е сега, ако јас осеќам дека нешто ми фали за да им дадам на децата, нема да имам повеќе деца. А во сиромашни услови не размислуваат за тоа. Плус, каде они пари за кондоми? Или ќе оди на техника броење на денови? :)
...не сме биле на темата...
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Блазе си и на Шведска силно граби напред кон самодеструкција и ќе не повлечи останатите нас во бунарот со нејзе да се удавиме.
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
Блазе си и на Шведска силно граби напред кон самодесрукција и ќе не повлечи останатите нас во бунарот со нејзе да се удавиме.
...како би се давел во нивниот самодесруктивен бунар :) :) :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Џабе бегаме од тема, не ме разбираш. Инат можеме да водиме цел ден, ама за нетов некој треба да плати :).
Не се инатиме,туку разговараме.Спомена споредба на педери и економија,а јас никако неможам да ги поврзам во глава.Патем Индија колку што има ние нема да имаме до 3987 година.Еве Шведска ги озакони,па животен стандард имаат за извоз :smir:
Богатите земји имаат низок наталитет,не ради хомосексуалните бракови туку поради менувањето на животните навики и потреби.Денес е во фокусот кариерата,а не педерите:smir:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Не се инатиме,туку разговараме.Спомена споредба на педери и економија,а јас никако неможам да ги поврзам во глава.Патем Индија колку што има ние нема да имаме до 3987 година.Еве Шведска ги озакони,па животен стандард имаат за извоз :smir:
Богатите земји имаат низок наталитет,не ради хомосексуалните бракови туку поради менувањето на животните навики и потреби.Денес е во фокусот кариерата,а не педерите:smir:
Педери и економија :). Ако нема луѓе нема ни да има економија нема кој да го поткрепи пензискиот систем, колку повеќе хомосексуалност толку помала репродукција.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Педери и економија :). Ако нема луѓе нема ни да има економија нема кој да го поткрепи пензискиот систем, колку повеќе хомосексуалност толку помала репродукција.
Да беше хомосексуалноста заразна,да го сфатам ова како аргумент :)
Да не си ја имаш мувата на капата:pos2:
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
Педери и економија :). Ако нема луѓе нема ни да има економија нема кој да го поткрепи пензискиот систем, колку повеќе хомосексуалност толку помала репродукција.
На 2 метри сме од потполни киборзи. За помалку од многу години ќе можеш да си ставиш нов бубрег, трето око, а и многу поголем, ако ти е мал тој што го имаш. Исто и тестиси и матка една +, ако ти треба и тоа.
Што приме тогаш?

Дали, според тебе, тогаш ќе биде во ред некој што бил машко, да стане биолошки потполна жена и да се омажи со нормална жена (да не претеруваме сеа со лудо сценарио каде и двајцата станале обратно)?
 

alek34

Многу искусен форумџија
Член од
23 јуни 2009
Мислења
451
Поени од реакции
25
Дали и во стара грција и рим (а богами и за Александар наш) исто така била наметната од телевизија и интернет?
И Аце Македонски, најверојатно, гуглал на нет, па така санал геј?!?!
Ако сите педери се такви како вас, ќе помислам дека болеста е поширока: не само во искривени чуствата туку и во интелектот. Еве ви прост одговор: немало интернет тогаш, АМА имало средства за комуникација, како и сега. ако треба уште попрост, пишете.


А сега на темата - МОЕТО МИСЛЕЊЕ е дека е болест и кога ќе се носи закон, јас ќе кажам така! Може во Шведска е нормално, ама овде тоа НЕ Е НОРМАЛНО. ок - не е заразно (барем не директно како вирус), ама е дефинитивно е изгубен живот(и) и не треба да се поддржува. напротив треба да се обесхрабрува.

тоа ќе ви биде моето ливче хартија кога ќе гласаме (ако гласаме на референдум, ако не - ќе ви кажат моите пратеници), појако ливче хартија од сите ваши научници.

само да ве потсетам, дека и многу од тие истите научници тврдат дека не сме имале врска со александар македонски, туку само грците имале (особено оние доселени од мала азија?). толку за вашата „наука“.

Не им порекнувај на луѓето право на личен избор и свој живот!

на ова морав да се вратам за да се разбереме подобро - јас не му порекнувам никому право на личен избор, само НЕ САКАМ ниту да ви помагам да правите болни работи во мојата држава (па уште да ве вии некогаш моето дете).


многу е слично на она кога некој сака да се фрли од зграда (што е исто личен избор, само резултатот нема да биде хомосексуален брак, туку најверојатно фрактура), а полицијата го спречува.


значи не ви порекнувам ништо, само не ви ни давам да правите нешто што е НЕЗАКОНСКИ, НЕПРИРОДНО, без врска....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom