Шведска ги озакони хомосексуалните бракови

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 август 2010
Мислења
179
Поени од реакции
23
Во однос на тоа БАЛКАНЦИ - ти кај си роден? Кај си растен?Африканец да не си?И за тоа колку си ограничен искарај си се со сопствениот пост. Ако ти ги сметаш за глупи балканците и конзеравтивни, тогаш и јас имам право да сметам дека педерите се ненормални.
Ако за тебе нема Бог, а за мене има, тогаш ти си неверник, не јас. Иако и двацата го немаме видено, имаме различни ставови. Иако и двајцата имаме видено педери, јас ги мразам, ти ги обожаваш.Simple. За вкусовите не се разговара. Мене не ми смета да продолжиш да ги обожаваш и жолчно да ги браниш, иако не ти ја сфаќам потребата(кога би се карале за Бог, јас ќе го бранам ставот дека го има, оти сум верник).
Но не поддржувам бракот да им биде правно регулиран, врз основа на сексот што го имаат.Законите се јасни и не дискриминираат за ништо, но не е доволен брак меѓу истополови.Нека си живеат педерите заедно и нека си пишат тестаменти. Ете ти брак со наследување на имотот. Ако некое ливче им врши работа, алал да им е.

Роден сум на балканот во почетокот на транзицијата растен на него во моментите кога почна да го губи сјајот и кога неговата права страна излезе на виделина.Растен сум во маало во кое главна тема беа комшиските муабети и оговарања мешање во туѓ живот добив слика дека се луге кој не се спремни да прифатат мислење и начин на живот кој се разликува од нивниот го согледав мислењто на други мој истомислиеници и сватив дека секаде е така коренот на омразата конзервативноста ограниченоста е длабоко навлезен во балкансаква почва едиснтевно блискиот исток е полошо место од тука растен сум мегу луге кој во животот се водени од кафански принципи кај што правите човекови вредности се заменети со традиционални ограничувачки вредности место кај што имаш избор или да бидеш дел од таа машинерија или да бидеш отфрелн и исмејан поради било каква причина имам 17 години и ништо друго ми останува уште оваа година да ја завршам од средно и што ми нуди понатака оваа околина која е градена од луге кој цело време биле убедени во сигурноста која ја пружал тогашниот систем и кога тој систем се распаднал нивната збунета реакциа резултира со нездрава околина за живеење алкохолизирани родители и професори кој не те упатуваат на правите норми во животот и несакајки во секој човек ја засадуваат таа семка на омраза кон разликите ако некој ми каже дека тоа не е конзервативна и ограничена средина и со факти успее да ме убеди во тоа ке му бидам благодарен до крајот на животот.За тебе има бог за мене нема но тоа не ти дава за право на основа на нешто недокажано да судиш на некого за тоа дали тој заслужува или не заслужува нешто.Не е прашање на вкус јас не ги обожавам педерите воопшто и мене исто ко на тебе самата слика не ми се допага но тоа е нивно право јас не ги бранам нив јас ги напагам лугето како тебе.

Луге кој несакаат да престанат да се мешаат во животот на другите луге, да гледаат за својот живот и случувањата во него да не се мешаат дали некој двајца мажи ке стапат во брак зашто тоа нив воопшто не ги допира да не гледаат дали јас ке дувам трева и да ме пријауваавт, за срека ако си педер не завршуваш у завор, ако дуваш завршуваш баш ради тоа ја сеа иам за плакање доста висока казна тоа е едината причина што и јавно те напагам а и ке ги напагам сите ограничени коњи,во мое слободно време имам право да правам што сакам ако тие нејкат да го правам тоа барем заслужувам фактичко научно подржано образложение зашто некој работи ми се забранети според мене би требало да биде дозволено се што лугето сакаат да го прават освен ако истото нема последици према нив или према некој друг ама последици кој можат да се докажат како штетни поздрав
 
L

Liberation

Гостин
ако де, нек се малкуцка диже прашина
Ма бежи бре тамо, од прашина ништа не видим :)

... туку да не го внесат и него во секс играта земајќи во предвид дека 90% од нив имаат и педофилски склоности
Какви 90%, какви бакрачи. 103,7% се. Педери су педофили и изван себе.

Роден сум на балканот во почетокот на транзицијата ...
Уууу, матер му, ме потсети на “Балканкан“. Емотивно набиен пост, ми се допаѓа.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Среќно ќе биде ако само остане на гледањето туку да не го внесат и него во секс играта:pov:земајќи во предвид дека 90% од нив имаат и педофилски склоности
Смени го никот во економистка,гледам добро ти одат процентиве.

И има тема за оваа дискусија,клуч.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom