Швалер/ка

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.724
Поени од реакции
11.956
Само шо јас не гледам среќа и задоволство ете со некоја која не ја сакам или љубам да речиме :) Водењето љубов си има своја тежина и посебен шмек, убавина. Вака пикни- замини (не сум пробал и немам намера да пробам најискрено) дури размислувам не се приближува до нешто што се нарекува потреба или задоволство или нешто слично кај мене. Од друга страна секогаш го користам златонот правило Don't do something to someone that you don't want to experience yourself. :D
А како знаеш и зошто не би било водење Љубов и со некој друг освен со партнерот, уствари што подразбираме под тоа водење љубов е кључната енигма :)
Затоа реков со респект, со уживање...со Љубов, баш поради тоа што го кажав јас а го спомена ти во форма на пикни замини.
Изреката е во ред, се сложувам ама кога станува збор за секс/љубов никој на никого не му прави ништо т.е. никој никого со сила не го тера на секс пошто нели тоа е силување. А исто така мислем дека ќе се сложиш со мене силување е кога се обидуваш да поседуваш тело, личност, природа...душа, да ја ограничуваш или присилуваш да се однесува на начин кој не е природен за него/а, а пошто имаме швалерај од памтивек значи во поголем дел од нас (да не велам во сите) има некаква природа која некој ја силува на начин на кој што споменав погоре.
Никогаш нема да се сложам дека Љубов е било што ако не е безусловна...
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.719
Поени од реакции
19.874
M.O.P. , а па многу боље е ти да ги бакнуваш после дудлањето на швалеркати, ептен големи мераци.....

Сум кажала на повеќе теми па и тука ај, ако неми се сака веќе со мажот мој, прво ќе расчистиме па после кој му е кај му е мило... се додека сме заедно и е се ок дополнителни рогови на глава нема потреба, нешто што ќе го гаиш и негуваш да го сјебеш само ради промена на партнер, па незнам дали вреди јебига?
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.304
M.O.P. , а па многу боље е ти да ги бакнуваш после дудлањето на швалеркати, ептен големи мераци.....

Сум кажала на повеќе теми па и тука ај, ако неми се сака веќе со мажот мој, прво ќе расчистиме па после кој му е кај му е мило... се додека сме заедно и е се ок дополнителни рогови на глава нема потреба, нешто што ќе го гаиш и негуваш да го сјебеш само ради промена на партнер, па незнам дали вреди јебига?
Никако јас да бацам жена после дудлање
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.719
Поени од реакции
19.874
Никако јас да бацам жена после дудлање
Абе не ти да ја бациш жената, да и ја дудлаш на швалерката па после да ги бациш децата за добра ноќ, тоа беше муабетот...
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.759
Поени од реакции
7.586
Абе не ти да ја бациш жената, да и ја дудлаш на швалерката па после да ги бациш децата за добра ноќ, тоа беше муабетот...
Швалерка не се дудла.
Или пак се дудла?
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.304
Абе не ти да ја бациш жената, да и ја дудлаш на швалерката па после да ги бациш децата за добра ноќ, тоа беше муабетот...
Кое дудлање бе на швалерката ни тоа никогаш
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.719
Поени од реакции
19.874
Швалерка не се дудла.
Или пак се дудла?
Добро бе, и ја дудла, и ја лиже како сака исти к*р му доаѓа, ехее замисли коа ќе и бутне јазик до цервикс .. и после тоа не е грозно нели?
--- надополнето: 5 октомври 2012 во 16:18 ---
Кое дудлање бе на швалерката ни тоа никогаш
Море како има да и ја лижеш како мало дете еурокремче, остај ти никако никогаш... тоа пред маало на другарчињата да го кажеш:icon_lol:
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.304
Добро бе, и ја дудла, и ја лиже како сака исти к*р му доаѓа, ехее замисли коа ќе и бутне јазик до цервикс .. и после тоа не е грозно нели?
--- надополнето: 5 октомври 2012 во 16:18 ---


Море како има да и ја лижеш како мало дете еурокремче, остај ти никако никогаш... тоа пред маало на другарчињата да го кажеш:icon_lol:
абе што се фати за мене само ми контрираш , ти веља никогаш и никогаш
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.759
Поени од реакции
7.586
Луси_Лу
М.О.Р. го израри својот став, моето мислење во моментов не е релевантно.
И остана швалерката за секс од кејф и празнење муда. Прашање останува за шо да си ја чува човек жената.

За тоа фалење после лижење не е баш паметно оти може да ти каже некој "Другар јас и ти сеа сме поблиски".
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.304
Луси_Лу
М.О.Р. го израри својот став, моето мислење во моментов не е релевантно.
И остана швалерката за секс од кејф и празнење муда. Прашање останува за шо да си ја чува човек жената.

За тоа фалење после лижење не е баш паметно оти може да ти каже некој "Другар јас и ти сеа сме поблиски".
не дека нема со жената да имам секс таман работа да немам и да ме остави , туку со нема со нејзе да ги правам оние прљави работи во сексот кои ке ги правам со швалерицата .
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.759
Поени од реакции
7.586
не дека нема со жената да имам секс таман работа да немам и да ме остави , туку со нема со нејзе да ги правам оние прљави работи во сексот кои ке ги правам со швалерицата .
Оти не? Би терале мисионерски во кревет во сова со изгасени светла цело време? Шо ако и неа и се присака да си проба "прљави" работи? нели е поарно со тебе да е?
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.304
:pos:
Оти не? Би терале мисионерски во кревет во сова со изгасени светла цело време? Шо ако и неа и се присака да си проба "прљави" работи? нели е поарно со тебе да е?
па со мене бе ама после ке треба јас децата да ги бацувам за добра ноќ
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Брееееј, ќе ме нема една година и пак јово наново!

А бе, ееееј, природна состојба на човекот е полигамија! Аман.
се друго е неприродно.

Да не ми рипнете одма, ти ваков, ти онаков: Дури и полигамијата не е богунеугодна, ами црквата го прави со цел поголема контрола врз населението (ај го дебатирав одамна и тоа тука, од сите аспекти, ме мрзи сеа. кој го интересира,. нека најде и препрочита, не мислам да се повторувам), а знаеме дека дембелата инситуционализирана лајненица наречена црква, а нема врска со религијата или верата туку со пари лапање и угоден живот (нели штикале индулгенции, а ортодокснине попој јаделе котек кога се чепкале со мажени жени, а проповедале дека не треба, итн). Исто така, полигамијата претпоставува размирање, природно привлекување, а не неприродно себестопирање и негирање.

И така, таја работа. нема швалерај, има препуштање на природниот и вистински тек.

Да се знае, сега ќе рипнат оние залуденине кои појќе веруваат у дебел мрсен поп кој ги лаже за да има појќе безнин за џипчиштено, отколку во вистината и пораките од светие книги. А, тие истите ги мрзи да ме препрочитаат од поранешните писанија па да увидат дека има разлика во она јас што го тврдам и она што ги лаже попон мрсен за кило зетјин и еден пешкир и слично.

П.С. Исус не бил женет, зошто? За црквата? Или зошто било неприродно? А никој не вели дека бил негибнат, особено кога околу него имало и не велам дека е грешно ами правилно, willing and able!
 
Член од
20 мај 2010
Мислења
78
Поени од реакции
78
Брееееј, ќе ме нема една година и пак јово наново!

А бе, ееееј, природна состојба на човекот е полигамија! Аман.
се друго е неприродно.

Да не ми рипнете одма, ти ваков, ти онаков: Дури и полигамијата не е богунеугодна, ами црквата го прави со цел поголема контрола врз населението (ај го дебатирав одамна и тоа тука, од сите аспекти, ме мрзи сеа. кој го интересира,. нека најде и препрочита, не мислам да се повторувам), а знаеме дека дембелата инситуционализирана лајненица наречена црква, а нема врска со религијата или верата туку со пари лапање и угоден живот (нели штикале индулгенции, а ортодокснине попој јаделе котек кога се чепкале со мажени жени, а проповедале дека не треба, итн). Исто така, полигамијата претпоставува размирање, природно привлекување, а не неприродно себестопирање и негирање.

И така, таја работа. нема швалерај, има препуштање на природниот и вистински тек.

Да се знае, сега ќе рипнат оние залуденине кои појќе веруваат у дебел мрсен поп кој ги лаже за да има појќе безнин за џипчиштено, отколку во вистината и пораките од светие книги. А, тие истите ги мрзи да ме препрочитаат од поранешните писанија па да увидат дека има разлика во она јас што го тврдам и она што ги лаже попон мрсен за кило зетјин и еден пешкир и слично.

П.С. Исус не бил женет, зошто? За црквата? Или зошто било неприродно? А никој не вели дека бил негибнат, особено кога околу него имало и не велам дека е грешно ами правилно, willing and able!
И законот не дозволува полигамија... Доколку полигамијата би била забранета од црквата но дозволена од законот, твоево мислење би држело малку вода и би било предмет на дискусија, вака залудно си го напишал.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Законот не дозволува уште од кога црквата не била одвоена од државата. А потоа и малокуревните да ебат, запнале и припнале за моногамија. А бе, не е природно. Да беше, немаше да се пердашиме по комшии.

И реков, најди, исчитај ме, па мрсимладежи. Од пред две години член си, не знаеш дека имаше куп страници дебати околу ова прашање. И на крај се сведе на:
1. едни кои ко ќори запнаа дека не чинело дека дедо поп им рекол,
2. други кои беа и останаа нееби, па сакаа моногамија надевајќи се дека и они ќе боцнат нешо (некои боцнаа, некои се поболе и станаа болни од онаа болеста на гејоњ). Или неебани грди женки (кои не го знаат другар ми по име на Б, а кој тоара само грди, па ќе ги поднаучеше нешо)
3. Оние кои ја видоа или знаеја вистината.

И СЕА ПАК ПОЧИЊАТЕ ИСТА РАБОТА.

1. НЕЕБИТЕ ќе припнат: еден маж една женааааааа!
2. ЕБците ќе се смешкаат под мустаќ.

Итн


*гејоњ ќе трлаат раце и ќе викаат, аха еве нови жртви.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom