Швалер/ка

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.304
Швалерка е топ работа ,нејкам жена ми да ми го дудла па после да ги бацува децата за добра ноќ бљаак ,
затоа ке си имаш на страна швалерка ке ги правиш со нејзе сите прљави работи во сексот
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Швалерка е топ работа ,нејкам жена ми да ми го дудла па после да ги бацува децата за добра ноќ бљаак ,
затоа ке си имаш на страна швалерка ке ги правиш со нејзе сите прљави работи во сексот
Плукнат Де Ниро си како vo Analyze That, и тој така размислуваше. Жената само за приплод нека биди, додека швалерка за секс велиш? После зошто фаќале швалери се чудиме...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
После зошто фаќале швалери се чудиме...
После не му е јасно зошто жена му ја снемува на два часа од работа. Многу чудни мажи живеат на балканов, посебно во Македонија.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.759
Поени од реакции
7.586
Швалерка е топ работа ,нејкам жена ми да ми го дудла па после да ги бацува децата за добра ноќ бљаак ,
затоа ке си имаш на страна швалерка ке ги правиш со нејзе сите прљави работи во сексот
Абе ако не твојот на комшијата, па после ќе ги бацува дечињата:sneaky:
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821
Швалерка ја гледам како потклекнување и неможност за самоконтрола на долното мозоче. Не би се осмелил па ни сакал да ја имам. Да бидам искрен не би можел потоа да ја гледам жената ако направам такво нешто, би ме јадела совеста максимално.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
После не му е јасно зошто жена му ја снемува на два часа од работа. Многу чудни мажи живеат на балканов, посебно во Македонија.
Апсолутно се согласувам со констатацијата, жената се најдува збунета од причина што не знае која и е улогата во бракот и на основ на тоа се оддава на пороци како швалерај.
Затоа треба да се имплементира закон за полигамија во Македонија и трибини за освестување. Така во едно семејство со еден маж и неколку жени, тогаш секоја жена би си ја знаела улогата како да го удоволи столбот на куќата.
 

Shemsa

Певаљка
Член од
2 октомври 2012
Мислења
174
Поени од реакции
285
Апсолутно се согласувам со констатацијата, жената се најдува збунета од причина што не знае која и е улогата во бракот и на основ на тоа се оддава на пороци како швалерај.
Затоа треба да се имплементира закон за полигамија во Македонија и трибини за освестување. Така во едно семејство со еден маж и неколку жени, тогаш секоја жена би си ја знаела улогата како да го удоволи столбот на куќата.
Не е така лесно да и објасниш на жената кај и е местото. Но, еве човек што знае како и јасно го објаснува методот:

 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Не е така лесно да и објасниш на жената кај и е местото. Но, еве човек што знае како и јасно го објаснува методот:
Тоа треба од мали нозе да се учи, сега се е мазни газиња...
Еве нешто што ми дава надеж за човештвото, штета што не си Шаулич.

шабан.jpeg
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Апсолутно се согласувам со констатацијата, жената се најдува збунета од причина што не знае која и е улогата во бракот и на основ на тоа се оддава на пороци како швалерај.
Затоа треба да се имплементира закон за полигамија во Македонија и трибини за освестување. Така во едно семејство со еден маж и неколку жени, тогаш секоја жена би си ја знаела улогата како да го удоволи столбот на куќата.
Може зошто да не. Само се плашам со законот многу да не се потрошите и Албанките ќе поскапат.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Може зошто да не. Само се плашам со законот многу да не се потрошите и Албанките ќе поскапат.
Можи ќе субвенционира нешто државата за мир во куќи.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Можи ќе субвенционира нешто државата за мир во куќи.
Мора да дели субвенции. По една неможат нашиве да донесат дома, не пак по повеќе. Десет Албанки низ куќа*2000евра = 20 000 евра у минус. Па и плус нигде не работат, многу тежок закон ќе им испадне, мора да има помош. Секоја трета гратис.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
треба да се имплементира закон за полигамија во Македонија
Кога ја лаеф за полигамија...односно еден маж и куп женки, лаефте ко пци крајпатни дека не сум в право.

Може зошто да не. Само се плашам со законот многу да не се потрошите и Албанките ќе поскапат.
Нема цена ќеифот од мир у куќа :D:D:D:D
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.726
Поени од реакции
11.968
Швалерка ја гледам како потклекнување и неможност за самоконтрола на долното мозоче. Не би се осмелил па ни сакал да ја имам. Да бидам искрен не би можел потоа да ја гледам жената ако направам такво нешто, би ме јадела совеста максимално.
А зошто воопшто мора да има контрола на долното мозоче освен ако не практикуваш тантра јога па психата ти виси врз бездна? :D

Тоа со совеста е вештачка креација за постојано да се чувствуваш виновен за нешто што природно доаѓа и е совршено нормална работа каде 2 битија чувствуваат среќа и задоволство - исполнетост.
Како може да се забранува или да предизвикува непријатно чувство на вина таква совршена и позитивна работа како што е сексот (да не речам ебењето) често се прашувам, што секако може драстично да ја намали монотонијата и секојдневието - навиката во врската или бракот кои сигурен сум т.е. знам дека можат да имаат негативни последици врз меѓусебната комуникација, која комуникација пак ако станува збор за брак ќе се одрази и врз децата - иднината.

П.С. Само без непотребни прашања од типот "што ако девојка ти или жена ти..." затоа што јас не ја измислив потребата за ебење на страна т.н. швалерај, нити пак сум над опшествениот камшик што диктира одредено социјално однесување во дадена ситуација активиран уште од раѓање :pipi:

П.П.С. Уствари јасно ми е, уште сме животињи кои сексот го гледаат како бројка и како трофеј а не како блажено ооо Господе блажено задоволство и со респект...(y)
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821
А зошто воопшто мора да има контрола на долното мозоче освен ако не практикуваш тантра јога па психата ти виси врз бездна? :D

Тоа со совеста е вештачка креација за постојано да се чувствуваш виновен за нешто што природно доаѓа и е совршено нормална работа каде 2 битија чувствуваат среќа и задоволство - исполнетост.
Како може да се забранува или да предизвикува непријатно чувство на вина таква совршена и позитивна работа како што е сексот (да не речам ебењето) често се прашувам, што секако може драстично да ја намали монотонијата и секојдневието - навиката во врската или бракот кои сигурен сум т.е. знам дека можат да имаат негативни последици врз меѓусебната комуникација, која комуникација пак ако станува збор за брак ќе се одрази и врз децата - иднината.

П.С. Само без непотребни прашања од типот "што ако девојка ти или жена ти..." затоа што јас не ја измислив потребата за ебење на страна т.н. швалерај, нити пак сум над опшествениот камшик што диктира одредено социјално однесување во дадена ситуација активиран уште од раѓање :pipi:
Само шо јас не гледам среќа и задоволство ете со некоја која не ја сакам или љубам да речиме :) Водењето љубов си има своја тежина и посебен шмек, убавина. Вака пикни- замини (не сум пробал и немам намера да пробам најискрено) дури размислувам не се приближува до нешто што се нарекува потреба или задоволство или нешто слично кај мене. Од друга страна секогаш го користам златонот правило Don't do something to someone that you don't want to experience yourself. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom