Швалер/ка

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Леле што не изнапрочитав...
Ќе ги убијам во тој момент
:nesvest:
Не ми е некако нормално ова што го читам...
Има парови кои се изневеруваат и знаат дека е тоа така ама остануваат заедно заради децата. Не го оправдувам ова, подобро да се разведат и да почнат нов живот со другиот отколку да ги лажат своите деца.
Срамно е да знаеш дека некој од родителите има друг, понижувачки е за самото дете а и за таквите родители.
Познавам две девојчиња, најдобри другарки се а таткото на едната оди со мајката на другата... Незнаат за тоа, но како би им било ако дознаат?

Кога би била сигурна дека некој од моите родители има друг би му кажала дека се срамам од него\неа и би го сменила односот тотално.
 
M

marsovka

Гостин
Ako se сомневам првин би утврдила дали е така а потоа ако е точно моето сомневање хехе
Мора ли да цртам ?
btw разведени се така уво не ми чуе
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
409
Поени од реакции
304
nema da se mesam kaj so ne mi e mestoto....i kako toa da gi isplukam i da gi oteram u pm?????mislam sepak mi se roditeli neli...mene ne mi zgresile nisto
--- надополнето: Aug 10, 2011 10:20 AM ---
Тотално се сложувам со тебе.
Но финтата е ја што нема да ја пљукам, омаловажувам и на игнор да ја стаем туку ќе ја утепам. За тоа би лежел и у затвор ако треба.
mnogu bre polni so omraza i bes za sopstvenite roditeli....kako mozes taka da zboruvas za nekoj koj ti dal zivot i te izdignal pa diuri i raka da krenes na niv////bozeee zsvasta
 
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
Незнам дали некој гледаше на канал 5 прељубници :) е минатата епизода имаше слично вакво !! :)
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
409
Поени од реакции
304
Od tolku ubistva vo svetot,vojni....deca se ubivaat i stradaat,braka se ispoubija zaradi eden dekar niva,od tolku strasni i potresni raboti vie se ponasate kako poloso nesto od toa sto majkavi ili tatkovi se setkal na strana nekoe vreme da nema...stojte bre malce...
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
најодвратно нешто, имате дом семејство, деца, а вие го изневерувате партнерот со друг/а.
зарем немате малку совест, зарем не мислите на децата? -а и зашто воопшто сте ги направиле кога одите со други? најдобро е никогаш да се не венчаат ваквите луѓе!:pipi:
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.115
Поени од реакции
18.090
Подобро да се растури „хармонијата“ отколку едниот да му набива рогови на другиот. Не ми е гајле што ќе кажат комшиите, не ми е гајле како ќе реагираат роднините.... Сакам да се двајцата среќни... Ако едниот од нив има потреба да биде со трета личност - фер е да знае другиот... Дури ако и за момент го скрши тоа - знам дека јас би сакала да знам на негово место..
Да не пишам одново,ова горе е моето мислење такоџе.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.446
Поени од реакции
18.435
Најлесно е да навредиш, уништиш нечија љубов која ти се дава неизмерно и да се распадне се она што сте го граделе, многу тешко е истото ова да се зачува и уште толку да се затемели, кој ќе преживее ќе раскаже.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
На тој што изневерува ќе му дадам до знаење дека јас знам и дека сакам да разговара со оној другиот.
Нема да ми биде срам ама баш од никого.
Иако, никогаш не сум се мешала во бракот на моите родители зошто секогаш имале солиден однос, не верувам дека нешто посебно би се потресла и би се мавала од земја. Јас од нив барам искреност, зошто прво сум мн искрена према нив а ако дознаам дека некој лаже, ќе се обидам да го натерам да не лаже повеќе.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Не знам дали е до мене али поимот Швалер/ка ми е некако комунистичка осталка која ни го загадува јазикот. Многу бе некако екс ју делува... Абе сеа тренди некако е: имам шизик/а, њу грл ( њу бој), имам нова причина да живеам, имам нова принцеза ( принцез), имам ново колаче (тоа ти е више универзална ствар) и остали фенси називи.

И уше нешо шо го знам за шизикувањето дека у најдобар случај - најмалку еден мора да остане повреден така да...

П.с Мојот шеф има три шизики...
 

@0@

Член од
8 септември 2012
Мислења
37
Поени од реакции
12
Jas znam eden tip koj ja izneveruva zena mu i 3 deca konstantno go prasuvam zosto toj mi veli deka ednas se zivelo.:unsure:
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
249
Поени од реакции
148
има мн такви, и обично тие што изневеруваат најчесто изневеруваат со поружни и поневередни од својата жена
многу работи се отидени по ѓаволите и ги заборавија луѓето вистинските вредности
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.560
Човек кога ве чита си мисли дека живее во некој идеален свет, сите се сакаат, сите морални, чесни, итн. А гледаш во реалноста се наопаку од ова. И ако на сите родителите или познаниците не ни изневеруваат, како успева швалерајов? :)
Тоа што незнаеш не значи дека се е идеално. Ретко во брачен однос некој да не изневерува или не излетал некогаш. Само што некои навреме се освестуваат и прекинуваат пред некој да дознае, а другите тераат до развод. Ништо нема да направам, само ќе се насмеам и ќе им речам браво, чим на овие години успевате алал да ви е.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.055
The cheapest sex you'll ever have is the one you pay hard cash for.

Швалерка....хммм...топ работа, те релаксира, те слуша кога ти е мака, те гали...ти такуѓере неа.
Си се викате ѓоленца и топ ви е. релаксација од напињањата кои ги има во секој брак, колку и да е идеален.

Пошо со швалерка немаш струја, парно, вода, улично осветлување и тн да плаќаш, а денешно време тоа е голем извор на стресој.

Но, сеа, кај и да еќе припне некој и ќе реше дека било грев. Е и да е грев, не е грев толку голем ко педерлакот (кој е на граница на смртен грев)
Барем е маж и жена работава.
Додуше, ќе треба по умирачката да се митрасуваме (или во чистилиште) и да не плашат дур не се покеме, ама има надеж. Не е смртен грев. Гревченце е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom