Шах

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
www.playtoy.tportal.hr
не знам колку ќе моеш овде турнир да направиш.. најубаво вака...
Да напраиме сите јузери.. и со нив, да одредите термин кога како.. да извлечете кој со кого да игра.. и така само би можело мислам на оваа страница.....
Не ми ја отвара оваа страна да немаш грешка?

Битно е да се игра инаку јас ке средам табели и други срања. Да се разбераме ке има некој мој правила како ке се одвива до некаде, инаку ако мислите да гледаме како ке се игра таму со фигурите па колку бодови па како не ги разбирам тие срања. Ке направам јас нешто некој правила нема да се којзнае што ако ви се допаѓаат ке играме ако не здравје!
Ајт Поздрав.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Немам играно шах со години, откако ги изгубив фигурите. Али секое време сум расположен за играње, па нема да е на одмет да се направи едно мини турнирче.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.346
Поени од реакции
57.991
Дечки, убедливо најдобра солуција ви е playchess.com, за што ќе треба да симнете едно бесплатно програмче од сајтот од 30мб, но ќе играте на сајт на кој има по 5000 шахисти во моментот, изгледа професионално, и на кој играат врвни велемајстори. Покрај тоа може да гледате партии кои ги играат другите како и да гледате турнири кои се играат по светот. Има и бесплатни и платени лекции од силни играчи.

Таму можам да ви организирам турнирче под услов да има барем 7-8 пријавени. Лесно ќе се најдеме зошто се бира држава и сите си имаме знаменце. Ако се регистрира некој нека ми остави ник по ПП па ќе се договориме за играње.

Поздрав!
 
M

marko 1996

Гостин
Не некако многу ми е досадно чекање... :pos2:
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Дечки, убедливо најдобра солуција ви е playchess.com, за што ќе треба да симнете едно бесплатно програмче од сајтот од 30мб, но ќе играте на сајт на кој има по 5000 шахисти во моментот, изгледа професионално, и на кој играат врвни велемајстори. Покрај тоа може да гледате партии кои ги играат другите како и да гледате турнири кои се играат по светот. Има и бесплатни и платени лекции од силни играчи.

Таму можам да ви организирам турнирче под услов да има барем 7-8 пријавени. Лесно ќе се најдеме зошто се бира држава и сите си имаме знаменце. Ако се регистрира некој нека ми остави ник по ПП па ќе се договориме за играње.

Поздрав!

Јас сум на Линукс.. така да тоа програмче тешко дека ќе упали кај мене.. најубаво е на страницата што ја наведов горе...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.346
Поени од реакции
57.991
Јас сум на Линукс.. така да тоа програмче тешко дека ќе упали кај мене.. најубаво е на страницата што ја наведов горе...
Ќе упали немај гајле. Цел свет игра на тоа.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
Момци почекајте малку, не брзајте ке направам едно мало турнирче, а мислам дека најдобро е да играме на оваа страна. Бидејки не бара многу и ако се регистрирате регистрирајте се под никот што го имате на Кајгана. Сега да ми се ослободи малку време и ке направам.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.346
Поени од реакции
57.991
Јас сум на playchess никот ми е "The Beatle". Во моментов немам време за нови регистрации кој сака нека ме побара таму. Играм во Main playing hall, за што треба да се регистрирате. Без регистрација (како guest) можете да играте во Begginers или во Cafe. Во заградите (на сликата) ви е бројот на играчи во секоја соба во моментот.

Еве слики од Interface-от за ориентација и како изгледа кога играте (може да се промени боја, фигури и слично...)

 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.457
Поени од реакции
42.744
Момци почекајте малку, не брзајте ке направам едно мало турнирче, а мислам дека најдобро е да играме на оваа страна. Бидејки не бара многу и ако се регистрирате регистрирајте се под никот што го имате на Кајгана. Сега да ми се ослободи малку време и ке направам.
Jaс се регистрирав на оваа..изиграв 2 и 2-те ги тепав :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.457
Поени од реакции
42.744
Сеа за сеа иам 100% учинок од 4-5 игри :vozbud::vozbud::vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom