Шах

Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.220
Поени од реакции
1.470
Оваа тема е за сите оние кои во слободно време сакаат да играат шах. Јас многу го сакам шахот и обавезно еднаш или двапати неделно играм со татко ми или со еден другар. Па така ми стана досадно да играм со едни исти противници. Затоа на интернет побарав каде можеш да играш "online" шах. Затоа ги поканувам сите кои сакат да изиграат со мене една партија шах да се регистрираат на следнава адреса: http://playtoy.tportal.hr/ht_multiplay/newplaytoy.html Мојт надимак на шах online е MIHAIL. Па доколку сака некој да изиграме една партија шах нека пише во колку саат по македонско време ќе биде на online шах.
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.288
Поени од реакции
28.903
Шах играм, ама само во живо.

Поинтересно е. Не е „тоа” кога играш онлајн. Ама сепак би те преслушал.

Уклучен си?
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.663
Поени од реакции
176
и ја играм.......ама на пц неможам да се концентрирам како во живо......
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.833
Поени од реакции
21
Многу! Само што има право Acid у живо е интересно вака on-line некако:icon_conf...Инаку знам да играм шах едно 4-5 години ама дефинитивно имам уште многууу да учам:) До пред некое време играв нон-стоп со дечко ми ама кутрата јас губев скоро(да напоменам СКОРО:icon_lol:) секогаш. Ама не губам надеж.... :icon_lol:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
10.731
Поени од реакции
140
Ја се регистрирав, никот ми е како на форум, бујрум
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.304
Поени од реакции
226
играм ретко ама не дека ме бива многу...коа ќе заглавам на едно место...тешко тој шо ќе игра со мене! :pos:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.220
Поени од реакции
1.470
Шахот не само што е игра која служи за разонода туку и го храни мозокот да не закржлави. Не знам за вас ама кога ќе се замислам додека играм шах едноставно мозокот мене ми се одмара од разно разни глупусти. Искрено да кажам кога гледаш вести повеќе ќе се замориш умствено одколку кога играш шах.
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.358
Поени од реакции
61
Dani^^^ напиша:
Многу! Само што има право Acid у живо е интересно вака on-line некако:icon_conf...Инаку знам да играм шах едно 4-5 години ама дефинитивно имам уште многууу да учам:) До пред некое време играв нон-стоп со дечко ми ама кутрата јас губев скоро(да напоменам СКОРО:icon_lol:) секогаш. Ама не губам надеж.... :icon_lol:
Дани мори,зарем шах?:pos: :pos:
Фина мисловна занимација,ја сакам,ама со дечкото и тоа нон-стоп?:pos:
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.833
Поени од реакции
21
Mad Maxx напиша:
Дани мори,зарем шах?:pos: :pos:
Фина мисловна занимација,ја сакам,ама со дечкото и тоа нон-стоп?:pos:

:icon_conf ...и писателот сакаше да каже? :raz: :icon_lol:
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.358
Поени од реакции
61
Дека има многу поинтересни работи кои можеш да ги правиш со дечко ти од играње шах.
Ништо злонамерно нема во муабетов,само малце смешно ми дојде.
Играм и јас активно,само на крај на памет не ми било да се замарам со жена ми.Играм со луѓе кои имаат шанса да ме победат а не колку да се прави нешто.
Стратегија,предизвик...а не тепање време.
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.833
Поени од реакции
21
Играм со луѓе кои имаат шанса да ме победат а не колку да се прави нешто.
Стратегија,предизвик...а не тепање време.

Па од истата причина играм и јас а и он.. него го напоменав зошто најчесто со него играм иако не и само со него.. Би ти било многу појасно коа би не знаел у живо што пар сме-кај нас и меѓу нас се ти е- стратегија,предизвик и кој ќе победи- а тоа е и суштината на шахот така да совршено се уклопува :wink: :)
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.358
Поени од реакции
61
Првата од бон-тон ке ти ја дадам,ама за понатаму не гарантирам:)
 
Член од
10 јуни 2005
Мислења
3.445
Поени од реакции
19
а бе сите на збор јаки шахисти, ај една пресметка да видам!
 
На врв Bottom