Чешки јазик

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.379
Поени од реакции
33.300
Се гледа дека си талентиран за јазици и дека оперираш со екстензивен вокабулар во чешкиот. Културниот репертоар во Прага бил збогатен со твоето присуство, гарант.
Јас обично кога сум сам дома, патетичен, отварам по членови и првиот пост им го цитирам, малку е 4 години. Сигурен сум ни нашиот културен репертоар не се збогатува од истогодишната младина, и сите имаат сленгови и интерни фрази кои за тоа време им се кул. А што е лесен е лесен, за 5 месеци интензивна дружба, без твој човек, ретко англиски и те како се учи. Имав проблеми со стручниот дел за кај ми беше потребен само.
Ај сега, докажи ми дека го буташ подлабоко во песокта од мене.

ПС. пиши порано следниот петок, имам дома 2-3 чешки пива лименки уште од Јануари, ќе споделам, релаксирај се со едно, ако толку нема што да правиш, смешни се ваквите детски провокации.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.542
Јас обично кога сум сам дома, патетичен, отварам по членови и првиот пост им го цитирам, малку е 4 години. Сигурен сум ни нашиот културен репертоар не се збогатува од истогодишната младина, и сите имаат сленгови и интерни фрази кои за тоа време им се кул. А што е лесен е лесен, за 5 месеци интензивна дружба, без твој човек, ретко англиски и те како се учи. Имав проблеми со стручниот дел за кај ми беше потребен само.
Ај сега, докажи ми дека го буташ подлабоко во песокта од мене.

ПС. пиши порано следниот петок, имам дома 2-3 чешки пива лименки уште од Јануари, ќе споделам, релаксирај се со едно, ако толку нема што да правиш, смешни се ваквите детски провокации.
Види, за бутање во песок, одма ти признаам. Тука си јачи. Као и за бладање. А лименките ти се бајати, као и хуморот, али баш те боли, шо.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.379
Поени од реакции
33.300
Види, за бутање во песок, одма ти признаам. Тука си јачи. Као и за бладање. Башка, лименките ти се бајати, као и хуморот, али баш те боли, шо.
Боли боли.. единствено можеби вагината ти. И има смисла, вакво беспредметно фолирање кај хормонално дисбалансирани тинејџерки имаш само. :) Неможам да се пронајдам, каде јас, те засегнав тебе, а гледам акцентирање небитни делови од моите постови. "Хуморот и фраерскотo", па ако ти е некоја утеха и ти се рефлектира ерективно, еве, ми ја ПЛЕСНА!

Туку врз видената несигурност и постови поправаш.. те сакам Петре. :X3:
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.542
Боли боли.. единствено можеби вагината ти. И има смисла, вакво беспредметно фолирање кај хормонално дисбалансирани тинејџерки имаш само. :) Неможам да се пронајдам, каде јас, те засегнав тебе, а гледам акцентирање небитни делови од моите постови. "Хуморот и фраерскотo", па ако ти е некоја утеха и ти се рефлектира ерективно, еве, ми ја ПЛЕСНА!

Туку врз видената несигурност и постови поправаш.. те сакам Петре. :X3:
Не бе па ти, сосем случајно наидов на твојата елоквентност во чешкиот со која така ефектно истрча на форумов. А сега ќе те оставам да си играш во песокта.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Дечки/девојки, баш не интересира дали постои курс или институт(тешко веројатно..) што одржува часови за чешки јазик? Подолго време сакам да го научам јазикот, ама во Македонија ништо освен Германски не проаѓа.. Никој нема пишано на темава подолго време, се надевам ќе врати некој.
Тнх(y)
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.723
Поени од реакции
6.296
Дечки/девојки, баш не интересира дали постои курс или институт(тешко веројатно..) што одржува часови за чешки јазик? Подолго време сакам да го научам јазикот, ама во Македонија ништо освен Германски не проаѓа.. Никој нема пишано на темава подолго време, се надевам ќе врати некој.
Тнх(y)
Na fakultet mozis da sledish predavanja ili da prasas nekoj od profesorite dali imaat i plus nesto.
 
Член од
4 јули 2012
Мислења
507
Поени од реакции
1.769
Ahoj ahoj kamarádi, jak se vam daří ? .
nebudou kecate ale mluvící čeština mam na velká úroveň hale psaní v češtině to nikdy , dřív by naučil psaní mongolština :) všechny ty háčky , kde kdy a jak se dávají to nikdy nepochopim , taký kde se dává (H a kde CH ) kde se dává (Y a kde I ) :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom