Чешки јазик

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
hah be druze tocno e toa ali vo sekoj slucaj dobri e****i se ceskinjite od iskustvo ti kazuvam a za strumickiot ni ti ne o razbiras ako nekoj ti go sisne so 100 na sat
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
hah be druze tocno e toa ali vo sekoj slucaj dobri e****i se ceskinjite od iskustvo ti kazuvam a za strumickiot ni ti ne o razbiras ako nekoj ti go sisne so 100 na sat
E saa me nasmeja,emi od dek sum jas? A nekoj od Kosturino da ti govore ke go razberes li? Inace Cehinjite se mnogu ubavi zeni,lani zimata i letoto bev vo Praga sluzbeno i go podnauciv jazikot a i se iznagledav na dobri zeni.Dali nekoj znae kaj ima skolo na Ceski jazik kaj nas vo Makedonija?
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
aok coece sori nie zapadnjacive nekako pospori sme vo zboruvanje a kade ima skolo za ceski neznam ali cehinjite se zakon ovaa g imase edno 100 macina vo mvr krani od ceska kako po obicaj redivni posetiteli na hotelot sme nie pa onda ima za so da ti kazuvam bea so tocaci dojdeni a be da i crtas ke zgresis ne kamoli da gi gledas pa nekako nie ko volci uspeavme da zadelime nekoe jagne od stadoto
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
E saa me nasmeja,emi od dek sum jas? A nekoj od Kosturino da ti govore ke go razberes li? Inace Cehinjite se mnogu ubavi zeni,lani zimata i letoto bev vo Praga sluzbeno i go podnauciv jazikot a i se iznagledav na dobri zeni.Dali nekoj znae kaj ima skolo na Ceski jazik kaj nas vo Makedonija?
Иди во Чешка Амбасада и прашај дали има некое школо под крило на амбасадата , најчесто тие школи се најквалитетни за изучување на јазик:) .
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.660
мухаха, лесен е. Живеев пола година у Прага, секој втор збор им е курва, и ти воле. На почетокот е само тешко дур се навикнеш да го кршиш јазикот, после е peace of cake.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
мухаха, лесен е. Живеев пола година у Прага, секој втор збор им е курва, и ти воле. На почетокот е само тешко дур се навикнеш да го кршиш јазикот, после е peace of cake.
To potrebuje cas, aby se naucil, ale jeho slovansky jazyk a budete mit mene problemu
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
7
Поени од реакции
1
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Doufam ze jeshte ma negdo abych me odpovedel na nekolik otazke! Jsem Makedonec
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Me interesira kade mozam da najdam ceski filmovi, crtani filmovi, televizija ceska da vidam kako zboruvaat za muzika mislam deka mozam da najdam na you toube ali neznam iskreno da ne go pomesam so Polski jazik pa da bide boranija ..Dali ceskata ambasada organizira kursevi po Ceski znae nekoj ??
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Me interesira kade mozam da najdam ceski filmovi, crtani filmovi, televizija ceska da vidam kako zboruvaat za muzika mislam deka mozam da najdam na you toube ali neznam iskreno da ne go pomesam so Polski jazik pa da bide boranija ..Dali ceskata ambasada organizira kursevi po Ceski znae nekoj ??
Svatba bez prstýnku
Tři Alberti a slečna Matylda
Pytlákova schovanka aneb Šlechetný milionář
Flirt se slečnou Stříbrnou
Hoří, má panenko
Noční motýl
Hvězda zvaná Pelyněk
Jak se krade milión
Z českých mlýnů
Jestřáb kontra Hrdlička
Těžký život dobrodruha
Expres z Norimberka
Dům na Ořechovce
Ohnivé léto
Poručík Alexander Rjepkin
Deštivý den
Kluk za dvě pětky
Dobře placená procházka
Pytel blech
Císařův pekař – Pekařův císař
Láska jako trám
Kristian
Svatá hříšnice
Dialóg 20 - 40 - 60
probaj da najdesh nekoi na http://www.warcenter.cz/viewtopic.php?f=17&t=255803&start=0&st=0&sk=t&sd=a

 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
За зборов курва се уверив на екскурзија. Како шо седевме на едно место и ни идат една типка цела насмејана до уши намигвит целата - Hey are you looking for а party tonight?:pipi: ... И ние ја пулиме и туку некој рече меѓунас - Абе овде сите курви биле! И женскава се стаписа целата :devil2: беше и си замина брзо брзо. Тогаш разбравме дек исти бил зборот.:toe:
 
Член од
10 август 2009
Мислења
63
Поени од реакции
17
Дали има заинтересирани за приватни курсеви по Чешки јазик?

Јас знам за еден центар за странски јазици порано дека имаше курсеви по Чешки јазик, но во овој момент нема никаде во Македонија. Пред некој месец се јавив тука, ми одговорија дека нема курсеви во моментов, поради тоа што нема интерес, а доколку би се собрала група од десетина души, би можеле да ги исконтактираат професорите кои предавале предходно, и да се почне со настава...

Па јас во моментов знам 4 кандидати кои би сакале, ако постои интерес кај некој и од вас, пишете ми на ПП, или тука, да видиме дали би можеле да се собереме доволно.
 
Член од
10 август 2009
Мислења
63
Поени од реакции
17
Најнова вест, се отвори нов центар за странски јазици во склоп на салата Борис Трајковски, каде ке има и курсеви по Чешки јазик. Наредна недела во вторник почнува прв час, ке биде 2 пати неделно вторник и четврток, може сеуште да се да се пријавите на 075222173. На било кој курс ако одите имате и гратис секој месец 2.500 спортски пакет...

 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
мухаха, лесен е. Живеев пола година у Прага, секој втор збор им е курва, и ти воле. На почетокот е само тешко дур се навикнеш да го кршиш јазикот, после е peace of cake.
Се гледа дека си талентиран за јазици и дека оперираш со екстензивен вокабулар во чешкиот. Културниот репертоар во Прага бил збогатен со твоето присуство, гарант.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom