Челзи - Манчестер Јунајтед 01.03.2011 (20:45h)

Кој ќе победи?

  • Челзи

    Гласови: 55 45,1%
  • Манчестер Јунајтед

    Гласови: 54 44,3%
  • Нерешено

    Гласови: 13 10,7%

  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Би сакал да го видам Нињо со гол против Манчестер,но мислам дека Манчестер ќе тепа.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.258
Поени од реакции
16.257
1-0 за Манчестер, стрелец Нани. Рио се враќа за со Челзи, одбраната тешко дека ќе ја пробијат.
И јас би играл така.
А слушам Видич побарал да му се зашијат џебови на шорцевите, требало некого да стави у џеб :icon_lol:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
И јас би играл така.
А слушам Видич побарал да му се зашијат џебови на шорцевите, требало некого да стави у џеб :icon_lol:
Смени тим стакленкото и сега демек препороден е, немој ти така :icon_lol:
 

Велко камионџијана

Кенгur Lavoви гроup
Член од
20 март 2009
Мислења
379
Поени од реакции
98
Пишува дека (и) Челзи е еден од главните фаворити за титула. Е тука не штима нешто. Не за друго ...:tv:
 
В

Вори

Гостин
Смени тим стакленкото и сега демек препороден е, немој ти така :icon_lol:
Не е сеуште препороден,но во теков не сезонава ќе се препороди.А,здравје од наредна сезона не се сомневам дека ќе биде пак оној истиот Торес.

И добро,нели е глупо да прогнозирате како ќе заврши утакмицава и со каков резултат?И внимавајте добро што ќе напишете да не ве има после во потписи.Некако многу сте залетани и многу сте оптимистички настроени.И глупаво е така да го потценувате Челзи и да го ставате на рамниште со Блекпул и ВБА.Не ви замеравам,убаво е да си оптимист секако,само за ваше добро ви викам да не скокате толку.
Има уште 4 дена до вторник па почекајте и ќе видиме што ќе се случи.

--- надополнето ---

Пишува дека (и) Челзи е еден од главните фаворити за титула. Е тука не штима нешто. Не за друго ...:tv:
А,тебе како фан на Реал Мадрид да не ти смета?
 

Велко камионџијана

Кенгur Lavoви гроup
Член од
20 март 2009
Мислења
379
Поени од реакции
98
Па нормално. Ако бев љубител на грешки, ќе навивав за Барселона. Едноставно. Зошто прашуваш :)

Инаку, за да не ми замериш, типувам на „кец“ овојпат.
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Победа на Челзи би ми го направиле меракот затоа што сме веднаш за Јунајтед, ама тешко дека ќе победат, така да типувам за Манчестер.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.293
Поени од реакции
15.509
Не е убаво 55-55 гласа за победа на двата тима, морам еден тим да го стаам у предност :)

едит: Зашто е затворено гласањето? Или веќе сум гласал?

п.с. Челзи тепа како од шала.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Не е сеуште препороден,но во теков не сезонава ќе се препороди.А,здравје од наредна сезона не се сомневам дека ќе биде пак оној истиот Торес.

И добро,нели е глупо да прогнозирате како ќе заврши утакмицава и со каков резултат?И внимавајте добро што ќе напишете да не ве има после во потписи.Некако многу сте залетани и многу сте оптимистички настроени.И глупаво е така да го потценувате Челзи и да го ставате на рамниште со Блекпул и ВБА.Не ви замеравам,убаво е да си оптимист секако,само за ваше добро ви викам да не скокате толку.
Има уште 4 дена до вторник па почекајте и ќе видиме што ќе се случи.

--- надополнето ---



А,тебе како фан на Реал Мадрид да не ти смета?

Не се залетав јас никаде. 1-0 е сосема реален резултат во однос на повредите кои ги имаме во средниот ред, но и со оглед на брзината на Нани и моменталната лоша форма на Ивановиќ/Фереира.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Не се залетав јас никаде. 1-0 е сосема реален резултат во однос на повредите кои ги имаме во средниот ред, но и со оглед на брзината на Нани и моменталната лоша форма на Ивановиќ/Фереира.
Нани нема да игра на десната страна?? Таму е Кешли :)))
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Нани нема да игра на десната страна?? Таму е Кешли :)))
Зависи од повредените, мое видување е дека Флечер ќе игра десно против Челзи :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom