Челзи - Манчестер Јунајтед (Недела 17:00h)

Дербито ќе заврши со:


  • Вкупно гласачи
    170
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
Па ме сваќаш и бекам и роналдо се икони на гејовците така да си признавате сами а за комплески вие си имате што тим како што викате сите од вчера создаден почна овие 5 сезони да ви биде ноќна мора.
Јас не знам кои комплекси ги има Манчестер од Челзи, кога Титула во Лига на Шампиони му зеде пред 2 години, а последниве три години Челзи не може да освои Премиер лига. И во право е Фергусон кога вика дека правите дерби натпревари се со Ливерпул и Арсенал.
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
34
Доста среќа имаа Челзи. Инаку на Олд Трафорд ќе биде доста поинаку. Се очекува Јунајтед да се засили со квалитетни фудбалери така да на Челзи ќе му нема спас. Штом со ваков состав едвај 1-0 да не правиме муабет кога Јунајтед ќе биде фит.:pos2:
 
F

fantomX

Гостин
Јас ова му го пишав на фан на Фиорентина, за другите не се однесуваше, а ако се пронајдовте жалам:toe:
Се извинувам за грешката, вашата дискусија апсолутно личеше дека се однесува за Челзи.
Да се пронајдам, па тоа е факт, Челзи има 3 титули англиски шампион, да бегам од тоа? Зошто би бегал?
Како и да е, ко шо пишав, појќе се радувам да се однесува за Челзи. :icon_mrgr
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Доста среќа имаа Челзи. Инаку на Олд Трафорд ќе биде доста поинаку. Се очекува Јунајтед да се засили со квалитетни фудбалери така да на Челзи ќе му нема спас. Штом со ваков состав едвај 1-0 да не правиме муабет кога Јунајтед ќе биде фит.:pos2:
Еваа, се очекува и Челзи да се засили, па незнам тогаш како ке биде хахахах
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Малце се 15 минути?
Боли сега поразов вака цело време да бидете подобри и на крај да го примите:smir:
Зошто да боли, јас гласав за победа на Челзи ама не очекував дека дома ќе бидат олку тапа и едвај ќе го победат Манчестер!
Голот на Тери сомнителен, Дрогба од земја го удри Браун, затоа се бунеа играчите и ван дер Сар ама тоа е, не упропастија судиите денеска!
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Djexit се изнарадува еј.Али ај оправадано му е, исто ко на Лузерпул, ова ќе им биде најголем успех сезонава.Чим со овој состав едвај на среќа тепавте со ебано 1-0, не сте свесни што ве чека на Олд Трафорд, со Видич и Берба у прв состав мх,мх,мх.

п.с дали некој го примети типот шо си ги миеше забите додека влегуваше Калу?:pos: :pos: :pos:

Головите + некои екстрас ќе ги ставам покасно.Едвај чекам да искочи клипот како Обертан му ја крши кичмата на Бане :tv:
Кажи колку е слатко а? Ем послаби бевме ем ви го запукавме слично како Ливерпол ко што ви го чукна ајт
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.398
Поени од реакции
46.917
Анчелоти-Ферги 5-0. :O
званично е, у англијава има да се игра за титула до последен ден оваа година повеќе од било кога.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.431
Поени од реакции
22.043
Се на се добр натпревар .. И според мене требаше да биде нерешено..
 
F

fantomX

Гостин
Доста среќа имаа Челзи. Инаку на Олд Трафорд ќе биде доста поинаку. Се очекува Јунајтед да се засили со квалитетни фудбалери така да на Челзи ќе му нема спас. Штом со ваков состав едвај 1-0 да не правиме муабет кога Јунајтед ќе биде фит.:pos2:
Јао људи, кој муабет. :nesvest:

Дотогаш се очекува Челзи да има од 10 до 12 бода предност некаде, па секој муабет ќе биди излишен.:pos2:
 

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
друже еве ја како фан на друг клуб, ке кажам дека ни една екипа не заслужи да победи,ама ете се деси тоа што се деси и помирите се со судбината и не ми кажувајте прикаски колку титули имате,оти не се битни сега титулите туку кој победил денеска
Друже никој не кажува прикаски за титули. Ете, ги тргаме настрана. Овие кажуваат за "заслужена" победа и за супериорност во Премиер лига :nesvest:. Денес беше покажано спротивното. И читај наназад, пишав и честито, каква-таква (среќна или не) радувајте се. Оти имат и реванш.
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
34
Еваа, се очекува и Челзи да се засили, па незнам тогаш како ке биде хахахах
Друже не заборавај оти Челзи има забрана до 2011 година да прави трансфери зш на педерски начин купувале играчи така да...
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Челзи го доведе вистинскиот тренер што тоа не им успеваше по заминувањето на Мурињо... иако се сомневаа многу во квалитетите на Анчелоти засега одлично се справува со притисокот.
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
34
Јао људи, кој муабет. :nesvest:

Дотогаш се очекува Челзи да има од 10 до 12 бода предност некаде, па секој муабет ќе биди излишен.:pos2:
Ќе видиме тоа ќе го кажи полусезоната..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom