Челзи - Манчестер Јунајтед (Недела 17:00h)

Дербито ќе заврши со:


  • Вкупно гласачи
    170
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Чомбе бе, голем си, зар титули почна да мешаш...

Дечкото си искажа емоции :) што очекуеш ти, да ти каже дека Јунајтед е подобар од Челзи затоа шо има 18 титули и хет-трик со титули во последните три години?
Манчестер ја доби битката на средината, Челзи ја доби целосната битка.
Војната продолжува......

П.С. : Абе Чомбе, јас лично сакам апсолутно секоја година единствен аргумент на фановите на Јунајтед, Ливерпул, Арсенал.....против Челзи да им биде споредбата на историите. Не си свесен како ме исполнува да јас велам, Челзи ве ебава, а за возврат добивам, хахахх, вие сте тим од вчера, без историја...и слични моронштини.
Ама пошто не сум така лош, а и верувам ќе ме сфатиш, не почнувај и ти таква песна. :helou:
Јас ова му го пишав на фан на Фиорентина, за другите не се однесуваше, а ако се пронајдовте жалам:toe:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Абе ве сваќам, љубомората си го прави своето. Против најдобрите, не дека не знаат да играат, дека се најдобри. А уште долго ќе бидат и уште многу денови лаење ви следуваат.
Немало гаолот шо да праи и си ги ебал децата
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Му пиша на друг мене не ми пиша да земеше еванс црвен ќе беше друга приказна 30 минути со играч помалку богами не е малце...
Тоа беше 74 минута така да ни од далеку немаше уште 30 минути!
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Абе ве сваќам, љубомората си го прави своето. Против најдобрите, не дека не знаат да играат, дека се најдобри. А уште долго ќе бидат и уште многу денови лаење ви следуваат.
Па ме сваќаш и бекам и роналдо се икони на гејовците така да си признавате сами а за комплески вие си имате што тим како што викате сите од вчера создаден почна овие 5 сезони да ви биде ноќна мора.
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Јас ова му го пишав на фан на Фиорентина, за другите не се однесуваше, а ако се пронајдовте жалам:toe:
А каква врска има тоа на кој фан си му пишал?

Башка, има дечки шо симпатизираат поеќе тимови. =)
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
слаба игра и од двете страни, Челзи беше за нијанса поконкретен и го искористи тоа
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Djexit се изнарадува еј.Али ај оправадано му е, исто ко на Лузерпул, ова ќе им биде најголем успех сезонава.Чим со овој состав едвај на среќа тепавте со ебано 1-0, не сте свесни што ве чека на Олд Трафорд, со Видич и Берба у прв состав мх,мх,мх.

п.с дали некој го примети типот шо си ги миеше забите додека влегуваше Калу?:pos: :pos: :pos:

Головите + некои екстрас ќе ги ставам покасно.Едвај чекам да искочи клипот како Обертан му ја крши кичмата на Бане :tv:

edit: ова морав

Па ме сваќаш и бекам и роналдо се икони на гејовците така да си признавате сами а за комплески вие си имате што тим како што викате сите од вчера создаден почна овие 5 сезони да ви биде ноќна мора.
Која ноќна мора бе, о чедо божјо?Да не е обратно малце?Пред 3 сезони ај нешто беше додека бевте со Мурињо,на сите фронтови ве искинавме пред 2 сезони, минатата сезона пак титула освоивме и ги испивте 3-0 неизмиен, сезонава испаѓа не сте биле толку јаки колку што изглеавте, едвај 1-0 на Стемфорд не тепавте, пак кај нас иде титулата.Со еден ист ебан тим не се игра 4 сезони по ред, и што сменивте 5 менаџери во истиот тој рок.

Али ај, те разбирам, фан на Челзи си.Поздраф4е и се глеаме на Олд Трафорд :tv:
 
К

кременко

Гостин
Точно така. И затоа не серете дека Челзи изигра нешто денес.
друже еве ја како фан на друг клуб, ке кажам дека ни една екипа не заслужи да победи,ама ете се деси тоа што се деси и помирите се со судбината и не ми кажувајте прикаски колку титули имате,оти не се битни сега титулите туку кој победил денеска
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Прво полувреме глуп и досаден фудбал. Колку мразам играње само преку долги топки, нафрлени, и шутирање од далеку (на трибини). Второ полувреме беше подобро.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Можеш слободно сеа да си речеш : ВИВА ЏОН ТЕРИ.

Хахаха, честито победа...

:pos2::pos2::pos2::pos2:
Абе што е најинтересно тоа и го има напишано во најавата...и тоа на крајот.:pos2::pos2::pos2:
:pos2:Први на табелата со 5 пода предност пред арсенал и ман утд:vozbud:ЧЕЛЗИ ЗАСЕКОГАШ!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom