Челзи - Манчестер Јунајтед (Недела 17:00h)

Дербито ќе заврши со:


  • Вкупно гласачи
    170
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
И најдобрите губат, нема екипа што нема загубено или пак Челзи има 12 победи годинава?:tapp:

Реков погоре, требаше да е 0-1 или 0-2 за нас и црвен картон за Еванс!
Само фан на Челзи не дочитува што е напишано!:toe:
Значи во моментот подобра екипа е Челзи
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Игравме како што си сакавме..Неможете вие да ни кажете како да играме..Вие како игравте лани против Барса??
Тоа не се важи, само кога против нив се игра така се важи:pos2:
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Вака така важно им го турија на манчестер(биле и ќе останат најголеми педери со све навивачи и фергусон)
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Заслужено!Честитки до играчите и до навивачите ,харчестеровци нека не се бунат надиграни беа
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Вака така важно им го турија на манчестер(биле и ќе останат најголеми педери со све навивачи и фергусон)
Победивте и пак имате комплекс од Манчестер:toe:
Жално, за тоа нема лек:toe:
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Игравме како што си сакавме..Неможете вие да ни кажете како да играме..Вие како игравте лани против Барса??
Затоа и ставив во наводници, и друг пат да не се мрчи кога некој ќе игра затворено. Или што би рекле Фановите на Барса, нормално е да се игра затворено против подобри екипи!
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Чомбе бе, голем си, зар титули почна да мешаш...

Дечкото си искажа емоции :) што очекуеш ти, да ти каже дека Јунајтед е подобар од Челзи затоа шо има 18 титули и хет-трик со титули во последните три години?
 
F

fantomX

Гостин
Манчестер ја доби битката на средината, Челзи ја доби целосната битка.
Војната продолжува......

П.С. : Абе Чомбе, јас лично сакам апсолутно секоја година единствен аргумент на фановите на Јунајтед, Ливерпул, Арсенал.....против Челзи да им биде споредбата на историите. Не си свесен како ме исполнува да јас велам, Челзи ве ебава, а за возврат добивам, хахахх, вие сте тим од вчера, без историја...и слични моронштини.
Ама пошто не сум така лош, а и верувам ќе ме сфатиш, не почнувај и ти таква песна. :helou:
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
И најдобрите губат, нема екипа што нема загубено или пак Челзи има 12 победи годинава?:tapp:

Реков погоре, требаше да е 0-1 или 0-2 за нас и црвен картон за Еванс!
Само фан на Челзи не дочитува што е напишано!:toe:
Му пиша на друг мене не ми пиша да земеше еванс црвен ќе беше друга приказна 30 минути со играч помалку богами не е малце...
 

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
Вака така важно им го турија на манчестер(биле и ќе останат најголеми педери со све навивачи и фергусон)
Абе ве сваќам, љубомората си го прави своето. Против најдобрите, не дека не знаат да играат, дека се најдобри. А уште долго ќе бидат и уште многу денови лаење ви следуваат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom