Цртање

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Сум цртал графити и карикатури многу. Пробав и со графика и добро ми одеше.
Сакам некоја авангардна уметност или да се научам подобро да цртам портрети.
 

bubi4ko

Македонци брее..
Член од
24 јуни 2008
Мислења
274
Поени од реакции
17
Може одвреме на време да нацртам нешто но не цртам многу убаво...Немам идеи, ако гледам од некаде ке го нацртам убаво!!Во последно време ме интерсираат графитите повеќе:)
 

RIOT!

dust in the wind
Член од
10 септември 2009
Мислења
90
Поени од реакции
16
цртаам..ептен многу..in fact, и у моментов цртам...огромна пасија ми е..на моите дома им здосади од цртежите:icon_mrgr
 

Barbara.

Irreparable perfectionist
Член од
23 јули 2009
Мислења
369
Поени од реакции
15
Не ме бива за портрети, али за пејсажи ми нема маж :kez:
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
45
Поени од реакции
2
Сакам да цртам во слободно време, посебно портрети и мислам дека не ми иде толку лошо:).
 

.:TINA:.PINK

.:oksimoronka:.
Член од
17 август 2008
Мислења
354
Поени од реакции
16
Obozavam da crtam, inaku pravam i tetovazi (za 1mesec, i za 2 godini) mozam da kazam deka toa mi e opsesija...abre umetnicki duh..toa e..
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Е добро де, човекот се понуди да помогне на некој што би му била потребна помоши сака да научи, нема ништо за крстење и смеење.. :/

Навистина ме мрзи да ставам слика по слика, па еве ми го профилот на девиант со неколку илустрации, гуштер сум во цртањето, но со тек на времето, то ест со вложен труд сигурен сум дека ќе се подобрам..:)
www.LostArtist99.deviantart.com
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
148
Поени од реакции
3
Е добро де, човекот се понуди да помогне на некој што би му била потребна помоши сака да научи, нема ништо за крстење и смеење.. :/

Навистина ме мрзи да ставам слика по слика, па еве ми го профилот на девиант со неколку илустрации, гуштер сум во цртањето, но со тек на времето, то ест со вложен труд сигурен сум дека ќе се подобрам..:)
www.LostArtist99.deviantart.com
Така е...бујрум па учи, од дилетанти нема да научиш:helou:
http://aleksandar-sotirovski.blogspot.com/
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Сакам да цртам али некако слабо ми иде..:icon_bigg
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
Убаво цртам го наследив тоа од таткоми таа дарба која никогаш не ја развив ниту усовршив а колку само ме замараше прфесорката по ликовно и ми цркаше ...инаку кога немам што да правам цртам тетоважи онака и после си ги носам у школо си ги сенчам си ги боја занимација на часови па почнав и по школски да цртам по вратови раце и а на мене си цртам најмн ми одговара околу глуждот и малце понагоре и можеби забегаф од темата но сепак и ова е цртање уметност:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom