Цртани/анимирани филмови

Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Епа од цртани Tom & Jerry, Looney Tunes, The Lion King, Pocahontas a анимирани Over the Hedge, Finding Nemo, Ratatoulie...
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Ај да почнам со омилените :) ама во овие години, за класичните не праам муабет им нема рамни

South Park


Futurama


The Grim Adventures of Billy & Mandy


Happy Tree Friends


The Simpsons


Fosters Home For Imaginary Friends


На толку ми текнува моментално...ама дефинитивно ги обожавам овие
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Од цртани ги сака looney toons,flinstons,jetssons,a анимирани ice age поготово 2 дел:pos:
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.046
Поени од реакции
104
епа вака, мене цртаниве веќе не се ми интересни но кога сум втора смена на школо и кога нема што да правам, понекогаш го гледам на А1 pokemon во 11:00 часот... :tv: , но како што реков тоа се случива ретко
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
elena_e напиша:
Во времето јас кога бев мало дете (сега се сметам само за големо дете), на МТВ1 ги даваа оние руските цртани (со другарките и другарие ги викаме “тие што пишува КОНЕЦ на крај“ :) ).

Ги сакав Мечето Ушко, Бојан (тоа детенцето што црткаше), потоа Том и Џери, Душко Долгоушко, Којотот и брзата птица итрица, МАМЛИ го обожавам, Жолтко и лутко...

А имам прашања за неколку цртани филмови што не се сеќавам како се викаат, ама многу ги сакав како мала.
Се сеќавате на тој цртан филм, со училишна торба, навечер кога тетратките, моливите, гумичката, ножичките оживуваа??? Ако некој знае нека ми каже како се вика тој цртан.
И уште еден, почнуваше како едно перниче лета и ќе се закачи, мислам дека беше на дрво или на некоја антена и ќе се затресе, па тогаш почнуваше да врне снег. Се сеќавате?
EEE :smir:
ме подсети на тие 2 цртани ми беа едни од омилените на времето
вториот се сеќавам со Мразулко беше ама имиња не ми текнува

само ова најдов
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
а овај беше мој омилен кога бев мал знам дека играше на трета
Dungeon and Dragons
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
EEE :smir:
ме подсети на тие 2 цртани ми беа едни од омилените на времето
вториот се сеќавам со Мразулко беше ама имиња не ми текнува

само ова најдов


леле даааа, Мразулко... ама убави беа тие цртани, а не сега некои безвезални.... ич не ми се допаѓаат сега цртаните
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
Ме вративте и мене во детството.... се сеќавате ли на она мече ли беше така ми слам оддамна беше, шо седи на ќумбе цело време, и тоа детенцето со шубарата и кога му вика *мајка ми вели дека мирисаш на чад, а ете ти мирисаш на млеко*,е сеа ми текна Умка, Умкаааа , побрзо, побрзо скриј се мајка ми ме вика* лелелел се вратив 10-12 години назад
:pipi:
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
Ме вративте и мене во детството.... се сеќавате ли на она мече ли беше така ми слам оддамна беше, шо седи на ќумбе цело време, и тоа детенцето со шубарата и кога му вика *мајка ми вели дека мирисаш на чад, а ете ти мирисаш на млеко*,е сеа ми текна Умка, Умкаааа , побрзо, побрзо скриј се мајка ми ме вика* лелелел се вратив 10-12 години назад
:pipi:
УМКА:
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
И блуфонците ми беа во омилените
особено се плашев од дебелиов :pos2:
 

Шмики

Byakugan
Член од
12 март 2008
Мислења
743
Поени од реакции
16
Nema na kogo ne sum mu kazuvala za Ice Age... Najzakon crtan mi e shto sum go gledala do sega :D Mozebi preku 30 pati go imam gledano i koga bi go gledala pak, nema vo nieden moment da mi e dosaden, se "skrshiv" od smeenje...
Исто и мене премногу ми се свиѓа, а и Мадагаскар е ептен закон.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Не му текна ли бе на никој како се вика тој цртаниот со училишниот прибор што оживува????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom