Цртани/анимирани филмови

Гогото

MYSTIQUE
Член од
14 јуни 2006
Мислења
139
Поени од реакции
2
GripMKD напиша:
Mene najinteresni mi se Hentai crtanite. Inace si gi obozavam tom i jeri. A crtan so najmnogu me nevira e onoj so kojotot. Ne za neso drugo tuku zal mi e za nego. A ona brzoto pile.... GO MRAZAM
Знаеш ли дека Мајкл Џексон има платено да му се направи лично епизода од Брзата птица итрица и којотот во која којотот ја фака птицата и ја шинуе од мавање,


Иначе мене омилен цртан филм ми е Џони Браво - неуспешниот фраер типот е скренат 100 насто едвај чекам на некој да му текне да сними филм за него
 
N

n/a

Гостин
Se znae...

Tom & Jerry se nenadminati:kez: :kez: :kez: !!!
Mada iskreno,od mal navivam za Tom,i mi e koska interesen koga nekoja zlobna misla mu ja maci glavata....:bip: ,:bip: ,:bip: !
AKIRA,spored zamislata i celta,gledajte go,japonski,strasno dobar...
 

Unstoppable

Баниран
Член од
27 јануари 2007
Мислења
702
Поени од реакции
0
Најзакон и најомилен цртан филм ми е: The Lion King и вториот дел е убав ама би сакал да го издвојам првиот бидејќи е стварно закон. Кој не го има гледано му препорачувам да го гледа гарантирам дека ќе го бендиса цртанот!
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
201
Поени од реакции
0
Пред некој ден го гледав Пепелашка 3 дел и е ногу јак.....ви го препорачвам на сите љубители на цртани филмој
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Гогото напиша:
Знаеш ли дека Мајкл Џексон има платено да му се направи лично епизода од Брзата птица итрица и којотот во која којотот ја фака птицата и ја шинуе од мавање,
За жал таа епизода никогаш не е направена.

Chuck Jones веќе сега починат, ги дрпна парите...и на крајот писмо со извинување до Мајкл Џексон „Извенете, размислував, но ако ја направам таа епизода другите епизоди ќе бидат излишни“ и си лапна милионче :) или поќе

Со други зборови...го сј**а
 

rustyblades

Stiff Upper Lip
Член од
19 февруари 2007
Мислења
611
Поени од реакции
35
Koa sme kaj crtanite najomileni mi se Ren and Stimpy, posle Invader Zim, South Park, The Simpsons, I isto taka nogu go sakam Kojatot kako lik...:costumed3
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
futurama!

megju prvite raboti so gi simnav koa staiv dsl- site 72 epizodi od futurama :pos2:
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
The Simpsons
Tom & Jerry
The Flinstones
The Jetsons
Ed, Edd, & Eddy


Oд долгометражните:

Ice Age 2
 

Гогото

MYSTIQUE
Член од
14 јуни 2006
Мислења
139
Поени од реакции
2
HAPPY FEAT ГО ГЛЕДАВТЕ ЛИ ЗАКОН ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ
 

dLt-Ed

молчењето е злато
Член од
29 јануари 2006
Мислења
126
Поени од реакции
3
Nikoj ne go spomena Cowboy Bebop ? toplo preporachuvam za site shto sakaat japonski anime serii.
:tv:
 

Kajk

- нема лабаво -
Член од
10 март 2006
Мислења
512
Поени од реакции
1
The Simpsons
Futurama (inace ke prodolzat da gi praat)
South Park(obviasli)
Family Guy
Fosters Home of Imaginary Friends
Billy and Mandy
Courage itn itn
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Emma напиша:
Ехеее... Том и Џери се без конкуренција...!:girlinluv:После нив и Пинк Пантер, и којотот и итрицата, она човечено... Барум барум...!:haha: Ла линеа беше мислам.
Него покрај овие, во мое време без од Дизни цртаните популарни, ги имав на видео касети сите до еден! И уште си ги чувам, ама кој знае колку години не сум видела ништо од тоа... Покахонтас најмногу си ја сакав од овие... И Анастасија. И од Кралот лав се утепував од плачење на онаа сцената кога ќе го убијат татко му на Симба. И ден денес не сум го преболбела тоа.:nesum:
А од новиве... Барајќи го Немо, Шрек (1 и 2), Ice age (1 и 2), Madagascar (пингвините...!:haha: ), Toy story (1 и 2), ма да овој е постар, а и Тарзан, пак постар цртан филм, од пред... Неколку години. И мноооогу убава музика имаше овде. Многу! Да не го има некој саундтракот од Тарзан?! Ама овој Тарзан, на Дизни -

Има уште само во моментов не можам да се сетам. :nokti:

Од CN го гледав оној со капетанот на кој не му го знам името сега... Еден чупав што се дереше цело време, со три девојки во комбе, па решаваа убиства и слично...
Па Скуби ду... Па Flinstones... Гарфилд да не го заборавам, Симпсонови и Футурама (овие два покасно)...
Тие што се болдирани ги сакам и јас,инаку омилен долгометражен филм ми е Убавицата и Зверот...многу си го сакав ко мал,а и сега сеуште го сакам...има и втори дел ама вториот дел е...
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.673
Поени од реакции
13.263
Emma напиша:
Ехеее... Том и Џери се без конкуренција...!:girlinluv:После нив и Пинк Пантер, и којотот и итрицата, она човечено... Барум барум...!:haha: Ла линеа беше мислам.
Него покрај овие, во мое време без од Дизни цртаните популарни, ги имав на видео касети сите до еден! И уште си ги чувам, ама кој знае колку години не сум видела ништо од тоа... Покахонтас најмногу си ја сакав од овие... И Анастасија. И од Кралот лав се утепував од плачење на онаа сцената кога ќе го убијат татко му на Симба. И ден денес не сум го преболбела тоа.:nesum:
А од новиве... Барајќи го Немо, Шрек (1 и 2), Ice age (1 и 2), Madagascar (пингвините...!:haha: ), Toy story (1 и 2), ма да овој е постар, а и Тарзан, пак постар цртан филм, од пред... Неколку години. И мноооогу убава музика имаше овде. Многу! Да не го има некој саундтракот од Тарзан?! Ама овој Тарзан, на Дизни -

Има уште само во моментов не можам да се сетам. :nokti:

Од CN го гледав оној со капетанот на кој не му го знам името сега... Еден чупав што се дереше цело време, со три девојки во комбе, па решаваа убиства и слично...
Па Скуби ду... Па Flinstones... Гарфилд да не го заборавам, Симпсонови и Футурама (овие два покасно)...
Go imam jas na cd samo sto ne znam kako da go Uploadiran na internet
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
south park
sipsons
futurama
 

Kajgana Shop

На врв Bottom