Црн список на анти-државни бизнис елементи во Македонија

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.958
Поени од реакции
4.129
Пренесете на блиските да не влегуваат веќе тука

Како тргна ова превземање и распродавање на домашните трговски фирми, повеќе време ќе треба да арчам на вниманието за да не влезам во некој дуќан превземен од „браќата„ отколку на самото пазарување...
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
980
Поени од реакции
3.954
Како тргна ова превземање и распродавање на домашните трговски фирми, повеќе време ќе треба да арчам на вниманието за да не влезам во некој дуќан превземен од „браќата„ отколку на самото пазарување...
Добро да бидеме реални не е до толку, но за што и да се случува никој не ни е крив освен нас. Затоа добро е да се купува македонско а посебно од мали бизниси
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.818
Поени од реакции
6.853
Screenshot_20231022-013143_Instagram.jpg
Screenshot_20231022-013148_Instagram.jpg

Ова е исто како Грците да пуштаат турска музика со турски бендови, а да се продаваат турски чаеви и донери за закуски. Абе за одродените Каури/Северџани Стокхолмскиот синдром е мачја кашлица...
Вие разумните Македонци со македонска свест, бојкотирајте го овој ресторан.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.661
Поени од реакции
11.886
А гиро смеам да јадам?
Крв и најдобро здравје да ти се стори, ама да јадеш гиро наспроти донер, една од ретките и малкуте добри работи кои рамковнистите ни ги имаат донесено - не земајќи го во предвид статусот на анти-државен бизнис елемент на Хамза и Пласет, се разбира - секоја ти чест.
 
Последно уредено:
Член од
12 јануари 2022
Мислења
577
Поени од реакции
1.196
Следуштија пут купи цела каса узо и го изтури во каналот. И уште по голем патриот ке бидеш :tapp:
 
Последно уредено:

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.357
Поени од реакции
3.505
Крв и најдобро здравје да ти се стори, ама да јадеш гиро наспроти донер, една од ретките и малкуте добри работи кои рамковнистите ни ги имаат донесено - не земајќи го во предвид статусот на анти-државен бизнис елемент на Хамза и Пласет, се разбира - секоја ти чест.
Mene mi e strav da stavam doner/durum vo usta. Pecen mesni narezak vo palacinka so salata. Kojznae sto ima vo toa """""""meso"""""""
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.818
Поени од реакции
6.853
Сите вие кои што имате трансакциска на Стопанска банка, да ја исклучите затоа што Грците ја купија. Истотака не пазарете во нивниот маркет, Веро, бидејќи ја финансирате грчката држава, т.е. репресиите врз вашите сонародници во Егејска Македонија.
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.818
Поени од реакции
6.853

Рептил ги има означено сите македонски производи што ги продава, вклучувајќи ги и странските брендови што тука се прават со лиценца, но повеќето се македонски.

@Butters можеш ако имаш слободно време да ја истражиш целава листа и да најдеш анти-државни елементи (ако има).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom