Црна Ружа

Член од
17 август 2011
Мислења
9.766
Поени од реакции
17.482
ова у дневник ми изглеа поише као у сопрано серијата него као секта.Пазете го делот - Цицало им се заканил: "Сега ќе видите од кого барате пари за свирење":icon_lol:Набргу на местото на настанот пристигнале четири автомобили, еден мотоцикл и едно комби:pos:
Имаме и кај мене вакви,само ги викаме малски рекетари,и не пијат крв :D
 
Член од
15 април 2007
Мислења
27
Поени од реакции
0
Дали знае некој за проширеноста на сектава во Македонија, поточнои ме интересира за Гевгелија и околината (Дојран, Миравци, Богданци и Стојаково)

Што те интересира ?
Конретно - лице за контакт, доколку знаеш, за да видам кои се целите на сектата, доколку постои, за да го негирам нејзиното постоење во околината и да им залепам шамар на локалциве, а ако не сум во право, би сакал да поразговарам со човекот или лицето за контакт, која им е целта и што сакаат да остварат со постоењето на сектата! - Ништо лошо не би сакал да направам никому со разговорот - дискретноста е загарантирана
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Конретно - лице за контакт, доколку знаеш, за да видам кои се целите на сектата, доколку постои, за да го негирам нејзиното постоење во околината и да им залепам шамар на локалциве, а ако не сум во право, би сакал да поразговарам со човекот или лицето за контакт, која им е целта и што сакаат да остварат со постоењето на сектата! - Ништо лошо не би сакал да направам никому со разговорот - дискретноста е загарантирана
Знам само за во Богданци дека се има обесено едно дете негде кај Божиќ и после сто дена се има самоубиено уште едно.За двете се смета дека биле припадници на Црната Ружа.
Доколку познаваш некој од таа околина сигурно ќе добиеш многу подетален опис.
 

buttercup.l

Duchess
Член од
11 септември 2010
Мислења
34
Поени од реакции
45
знаете што не ми е јасно? како тоа бираат интелегенти луѓе и им го перат мозокот? ако си толку интелегентен зошто би влегол у секта?
 
O

Orion.

Гостин
Мислиш дека тоа е вистинското решение?
Вистинско решение? Никој нормален човек не би влегов во секта од овој тип. Гледам регрутирале деца(ако родителот е близок со детето сигурно ќе примети дека нешто не е во ред и ке дејствува, а со правилно воспитување, и детето не би се впуштило во секта)
Не сум запознаен каков е правниот статус во врска со сектите во мк, така да од правен аспект неможам ништо да кажам...
 
Член од
30 јануари 2012
Мислења
6
Поени од реакции
4
Конретно - лице за контакт, доколку знаеш, за да видам кои се целите на сектата, доколку постои, за да го негирам нејзиното постоење во околината и да им залепам шамар на локалциве, а ако не сум во право, би сакал да поразговарам со човекот или лицето за контакт, која им е целта и што сакаат да остварат со постоењето на сектата! - Ништо лошо не би сакал да направам никому со разговорот - дискретноста е загарантирана
пиши ми :)
--- надополнето: 30 јануари 2012 во 01:43 ---
Конретно - лице за контакт, доколку знаеш, за да видам кои се целите на сектата, доколку постои, за да го негирам нејзиното постоење во околината и да им залепам шамар на локалциве, а ако не сум во право, би сакал да поразговарам со човекот или лицето за контакт, која им е целта и што сакаат да остварат со постоењето на сектата! - Ништо лошо не би сакал да направам никому со разговорот - дискретноста е загарантирана
пиши ми :)
--- надополнето: 30 јануари 2012 во 01:48 ---
Црна Ружа, како прво нема никаква врска со сатанизам и со црквата на ЛаВеј. Нема жртвувања на луѓе, пиење крв, сечење глави, убиства. Тоа се само предрасудите на народот и човековиот страв од непознатато. Црна Ружа е култ од египетската митологија. Овој култ постоел, постои и ќе продолжи да постои, без разлика на стереотипите од страна на фанатиците и простиот народ.
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.659
Поени од реакции
11.691
пиши ми :)
--- надополнето: 30 јануари 2012 во 01:43 ---


пиши ми :)
--- надополнето: 30 јануари 2012 во 01:48 ---
Црна Ружа, како прво нема никаква врска со сатанизам и со црквата на ЛаВеј. Нема жртвувања на луѓе, пиење крв, сечење глави, убиства. Тоа се само предрасудите на народот и човековиот страв од непознатато. Црна Ружа е култ од египетската митологија. Овој култ постоел, постои и ќе продолжи да постои, без разлика на стереотипите од страна на фанатиците и простиот народ.
Да, да... и мрморецот си ја виткаше чоколадата... :) Човек, смири се :)
Ќе ти се налутат еѓипјаните македонски... а и ако не си дете, децата ќе те сфатат озбилно :)
М-Експрес на времето ептен пари направи со вакви приказни, но да се нудат и 2012 пак истите приказни?
Црна ружа е глупост и секој средношколец-бунтовник ако напишеше на ѕид „црна ружа“ и 3 свртени крстови наопаку беше сметан за член :) И да, ако носеше црни фармерки :))))
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
пиши ми :)
--- надополнето: 30 јануари 2012 во 01:43 ---


пиши ми :)
--- надополнето: 30 јануари 2012 во 01:48 ---
Црна Ружа, како прво нема никаква врска со сатанизам и со црквата на ЛаВеј. Нема жртвувања на луѓе, пиење крв, сечење глави, убиства. Тоа се само предрасудите на народот и човековиот страв од непознатато. Црна Ружа е култ од египетската митологија. Овој култ постоел, постои и ќе продолжи да постои, без разлика на стереотипите од страна на фанатиците и простиот народ.
Во гените ви е лажењето на наивниот народ. Кој ве учи тоа, Луциферовите пратеници експресно да лажете?
 
Член од
30 јануари 2012
Мислења
6
Поени од реакции
4
Во гените ви е лажењето на наивниот народ. Кој ве учи тоа, Луциферовите пратеници експресно да лажете?
Да, можеби Луцифер лично.
Научи го значењето на зборот Луцифер :)
--- надополнето: 31 јануари 2012 во 19:19 ---
Да, да... и мрморецот си ја виткаше чоколадата... :) Човек, смири се :)
Ќе ти се налутат еѓипјаните македонски... а и ако не си дете, децата ќе те сфатат озбилно :)
М-Експрес на времето ептен пари направи со вакви приказни, но да се нудат и 2012 пак истите приказни?
Црна ружа е глупост и секој средношколец-бунтовник ако напишеше на ѕид „црна ружа“ и 3 свртени крстови наопаку беше сметан за член :) И да, ако носеше црни фармерки :))))
Не зборував за стеротипите на луѓето што не знаат ништо.
Што ако ти кажам дека пишуваш со бивши член на Црна Ружа?
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.659
Поени од реакции
11.691
Не зборував за стеротипите на луѓето што не знаат ништо.
Што ако ти кажам дека пишуваш со бивши член на Црна Ружа?
Ништо, ќе си се насмеев и ќе продолжев по патот ;)
 
Член од
12 јуни 2011
Мислења
551
Поени од реакции
297
Да, можеби Луцифер лично.
Научи го значењето на зборот Луцифер :)
--- надополнето: 31 јануари 2012 во 19:19 ---


Не зборував за стеротипите на луѓето што не знаат ништо.
Што ако ти кажам дека пишуваш со бивши член на Црна Ружа?
Зошто бивши ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom