Црна Гора следна членка на ЕУ

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Колку што ќе влеземе ние, толку ќе влезе и Црна Гора во ЕУ!!!

Ама, Евентуално ако влезе Црна Гора во ЕУ толку ќе биде убаво дури и Норвежани, Швеѓани, Швајцарци и Њемци ќе имигрираат таму за амалска работа...

Но сигурно во тој случај ниеден Црногорец нема да си ја напушти својата татковина.
А ти си од тие што мислат дека ако Македонија прифати да го смени името само за да влезе во педерскиот клуб пред банкрот наречен еу,дека тогаш во незнам како ќе се викаме ќе почнат пари на дрва да раснат.
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Море тикви дебели, како не разбирате дека што повеќе земји влегуваат во ЕУ околу нас, све потешко ќе и биде на Македонија да наоѓа странски инвеститори.
Инвеститорите нормално дека ќе одат во земја која е членка на ЕУ, а не во некоја банана држава која не знае што сака, а и има внатрешни проблеми.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Абе луѓе...
Една работа да ви е јасна на сите:
Црна Гора мора да си постои како таква...мрачна територија каде ќе се перат пари, ова она, цигари, шверц... башка, Русите наголемо си купуваат имоти таму, па ЕУ ќе сака да си ги прибере Црногорците под свое и да си направи пак бариера со која ќе го сопре руското влијание.
А, кога сме кај нашето ЕУ, а богами и НАТО интегрирање, работите стојат вака:
Македонија и Македонци никогаш нема да влезат во тие организации заради самите себе.
Поточно, затоа што сме тоа што сме.
Како инаку би се избришал злосторот од 1913? Па истите тие кои не делеле се сега ЕУ ебаго!
Бенчмаркови и критериуми не важат. Тоа го гледаме секојдневно, па и на примерот со Црна Гора.

Дарданчо... едно прашање за тебе: Која е твојата татковина? Мерак ти е да сереш по државата во која живееш заработуваш и ги користиш сите благодети? Бесперспективност, а? Епа... слези на земја. Таа твоја Албанија е светлосни години далеку зад нас.

А ти, фми, не глуми некој европеец. Биди среќен што такви какви што сте ве примија во ЕУ и вас и циганите романски. И ден денеска НЕ ИСПОЛНУВАТЕ НИТИ ЕДЕН ЕБАН КРИТЕРИУМ КОЈ ОВАА ПАРЧЕ ЗЕМЈА ПО КОЕ СЕУШТЕ МЕЧТАЕТЕ ГО ИСПОЛНУВА!!!

Толку од мене.
Не мислам да реплицирам понатаму.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Море тикви дебели, како не разбирате дека што повеќе земји влегуваат во ЕУ околу нас, све потешко ќе и биде на Македонија да наоѓа странски инвеститори.
Инвеститорите нормално дека ќе одат во земја која е членка на ЕУ, а не во некоја банана држава која не знае што сака, а и има внатрешни проблеми.
Кога ќе влезе МАКЕДОНИЈА во еу тогаш пари на дрва ќе почнат да растат.
Сакаш да береш пари а ништо да не работиш бе?Зато ли сакаш во еу?
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Кога ќе влезе МАКЕДОНИЈА во еу тогаш пари на дрва ќе почнат да растат.
Сакаш да береш пари а ништо да не работиш бе?Зато ли сакаш во еу?
А ти се плашиш дека ако влеземе во ЕУ ќе те ухапсат? Дека нема да може да се муља повеќе?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
А ти се плашиш дека ако влеземе во ЕУ ќе те ухапсат? Дека нема да може да се муља повеќе?
Кој те излажа дека во педерски клуб пред банкрот наречен еу нама муљање?

Ти не ми одговори на прашањето ама јас ќе ти одговорам.
Банкарскиот систем ми е чист како изворска вода
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Кој те излажа дека во педерски клуб пред банкрот наречен еу нама муљање?

Ти не ми одговори на прашањето ама јас ќе ти одговорам.
Банкарскиот систем ми е чист како изворска вода
Облечи го плаво-жолтиот дрес, па да видиш како ќе ти ја поматат водата.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.135
Поени од реакции
2.777
А ти си од тие што мислат дека ако Македонија прифати да го смени името само за да влезе во педерскиот клуб пред банкрот наречен еу,дека тогаш во незнам како ќе се викаме ќе почнат пари на дрва да раснат.
Kaj виде ти јас таков пост до сега да напишам?
Македонија доколку влезе во ЕУ знам дека платите ќе си останат исти, а цените ќе скокнат трократно. И име да смениме пак нема да влезиме бидејќи ќе се јави некоја друга држава со друг услов.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Сочуство до Црна Гора.
Зошто? Подобро е надвор од ЕУ?

Мислам дека еднаш засекогаш треба да ја тргнеме и последниот слој од железната завеса која остана само во човечката имагинација.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Зошто? Подобро е надвор од ЕУ?

Мислам дека еднаш засекогаш треба да ја тргнеме и последниот слој од железната завеса која остана само во човечката имагинација.
Завесата ќе ја тргнеш кога ќе ја тргнеш државата како репрезент на човечкото битие.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Завесата ќе ја тргнеш кога ќе ја тргнеш државата како репрезент на човечкото битие.
Точно.
Кај мене не постојат „такви ограничувања“. Се согласувам.

Но, не се согласувам, со констатацијата дека Монтенегро ќе изгуби толку многу ако оди на патот кој го налага глобализацијата.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Точно.
Кај мене не постојат „такви ограничувања“. Се согласувам.

Но, не се согласувам, со констатацијата дека Монтенегро ќе изгуби толку многу ако оди на патот кој го налага глобализацијата.
Немам јас ништо против глобализацијата но не таа корпоративната, туку глобализација каде човечкиот интелект, ум, душа ќе се развива слободно.
Оваа глобализација која е денеска се имплементира преку НАТО и ЕУ е силување на 2% одбрани на 98% колатерлани.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom