Циркумцизија (сунет) - да или не?

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
StormAngel напиша:
Маце, дон`т би абдал бе

Она прашуе дали поисплатливо и е да изгуби невиност со сунетиран или со тие шо не се сунетирани. :lol:

Ахахахахаха кажи му кажи му :lol: :mrgreen:
Џес :oops:
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Ramce, ne znajt Mace za tajnite na tainstvenite drevni umetnosti na vodenje ljubov pod palme na obalu mora so kabriolet.
Ak osetit, ke znajt.
Ak ne, ke go ebit dedo mraz. :D
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
лав ју ма :mrgreen: :oops: :fks:
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Шо знам, на моменти ме фатиле будалите, па сум пробуел со ножот за леб.. ама за среќа малку се сецнав и немаше компликации. Болеше у курац. :D
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Maski "sunet" aj svakam od higienski pricini ama kaj goelm del devojki od afrika i azija se pravi taka narecen sunet na zenskite , se seci del od klitorisot za da ne se tolku vzesteni vo krevet i za da e mazot siguren deka se nevini , vo golem del od ovie zemji se praktikuva i po gruba vrsta kade so se zasivaat usnite i se ostava samo malo dupce za izlif na
urina i mens se za zadovlostvo na mazite . Ova e pridonesva golemi i teski posledici na devojkite , taka da ne samo so e totalno nepotrebno nego i golema opasnost e
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
Прво - ќе ми ги објасни некој тие "хигиенски причини"? Мене не ми е сецнат, онака чисто ме интересира од кои "хигиенски причини" може да го "сунетисаат" некого?

Второ - како иде мастурбацијата без кожинка? Не е болно? Користите "подмачкувачи" или...?
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Pa vo medicinski ogled ako negde se beri necisto togas e kaj kozinkata na glata ama posto ti se tusiras posle sekoj seks nemas gajle :wink:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
И има такви луѓе што радо би оставиле парче од "другарчето", а не би се истуширале?
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Re: Сирконцизија (сунет) - да или не?

Macedalien напиша:
Некои тоа го прават од верси побуди, некои од желба за адаптирање на кожата на големината на пенисниот мускул (практика на пластичните хирурзи во Соединетите Американски држави) а некои оти така сакаат или оти тоа е на мода. Што мислите вие за сирконцизијата или по нашки “сунетот“ :?: :wink:
Овде би запеал само: Господ к.ур ти даде а ти го исече....... :lol: :lol:
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Acid напиша:
Прво - ќе ми ги објасни некој тие "хигиенски причини"? Мене не ми е сецнат, онака чисто ме интересира од кои "хигиенски причини" може да го "сунетисаат" некого?
Otvori ja prvata strana tamo napisav jas. :wink: :)
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
СУНЕТ

Сторм сигурно има, друг некој?

Некој под старост?

Да сподели искуство?

Ја реков, збирам муда и време, и ич не му ја мислам.
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Najnormalna rabota vo svetot - medicinska potreba, mnogu zahtevno - samo turcite ko dosle kaj nas zaboravile da ni go kazat toa, pa nie sme si interpretirale deka potrebata e samo religiozna. :(
Kolku samo kaj nas ima momci (svaka im cast) koi go imaat storeno toa, zatoa shto dosle do moment koga morale shto e rezultat ocigledno na nasata higiena.
 

NikolaP

Команданат Флик
Член од
30 октомври 2005
Мислења
1.095
Поени од реакции
16
Ја неби

Ја неби. Причината, тука: Сунетен курац(Slika)

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: НЕ Е ЗА СРЧАНИ БОЛЕСНИЦИ



Дисклејмер: Со кликање на горниов линк ме ослободувате од секаква одговорност по вашето психичко и физичко здравје. Кој се гади од курои нека не кликнува.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Интересна ствар. И Исус го праеле на времето..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom