Целулит

Член од
4 август 2008
Мислења
30
Поени од реакции
0
se toa e vo red, megjutoa celulitot ne se pojavuva samo kaj zenskite tuku i kaj maskite a kaj nekoi maski se pojavuva i bez ogled na toa kolku i da vezbaat dokolku zimaat sekakvi blagi i mrsni raboti. sepak kaj mazite toj celulit ne moze da dostigne do stadiumot do koj mnogu zeni dostignale i ke im bide potesko za da se trgne...:helou:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
41
Јас си имам целулит на нозете, ама многу ми се намали со една антицелулитна крема од Авон и масло за масажа од Хемел, во комбинација со масажа со кружни движења. Кај помалку целулит доволна е масажа и со било каков лосион за тело, важни се кружните движења.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
se toa e vo red, megjutoa celulitot ne se pojavuva samo kaj zenskite tuku i kaj maskite a kaj nekoi maski se pojavuva i bez ogled na toa kolku i da vezbaat dokolku zimaat sekakvi blagi i mrsni raboti.
Вери точно. Јас си го имам. :kesa: Награда за животното конзумирање Стоби Флипс за кое не добив ни обична признаница од Витаминка иако изедов илјадници кесиња. Подоцна добро ги таманев чипсовите од сите видови и врсти, и сум еден вид зависник од солени производи кои се убиствени за организмот во поглед целулит.
Сега сум мирен. Ако морам нешто, кркам индиски оревчиња или маслинки што е најдобра варијанта. Ама затоа тоа што се создало тешко си оди. Сепак, почнав со тренинзи, трчање па ќе стопиме малку. И да, вода... Мнооооооогу вода. :helou:
 
Член од
17 јуни 2008
Мислења
30
Поени од реакции
2
јас имам малку целулит на нозете не се познава, само кога ке ја стиснам ногата. ставав антицелулитна крема ама ме мрзи да масирам затоа мислам дека нема ефект.
 
Член од
4 август 2008
Мислења
30
Поени од реакции
0
Вери точно. Јас си го имам. :kesa: Награда за животното конзумирање Стоби Флипс за кое не добив ни обична признаница од Витаминка иако изедов илјадници кесиња. Подоцна добро ги таманев чипсовите од сите видови и врсти, и сум еден вид зависник од солени производи кои се убиствени за организмот во поглед целулит.
Сега сум мирен. Ако морам нешто, кркам индиски оревчиња или маслинки што е најдобра варијанта. Ама затоа тоа што се создало тешко си оди. Сепак, почнав со тренинзи, трчање па ќе стопиме малку. И да, вода... Мнооооооогу вода. :helou:
super prodolzi si so treninzi megjutoa toa sto go jades isfrli go ili namali go i produzi so vodata i moze pobrzo da se namali ako imas volja:)
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Целулитот е моментално еден од најголемите проблеми ...

Без разлика колку се слаби или дебели луѓево... Целулит се наоѓат во многу случаи и ретки се тие шо куртулиле од то... :vozbud:

Јас лично неам проблеми со то ама ако продолжам да гнетам благо ...:jaj:
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Јас сум при крај со антицелулитните третмани и има ефект,скоро цел ми се исчисти.Ама треба многу пиење зелен чај и вежбање.Зелениот чај помага многу повеќе од обична вода.Дневно треба да се пие по 1,5-2 литри вода и да се прават редовно вежби.
 

BaBy_Vik

...SiMpLy AdOrAbLe...
Член од
4 декември 2007
Мислења
66
Поени од реакции
0
Од третманите во козметичките салони верувам оти има ефект за отстранување, ама од кремови ич не ми се верува...
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Немам целулит за среќа(да не се заречам) .Ниту внимавам на исхраната , ниту вежбам.Едноставно немам :pipi:Ама затоа пак имам малу стрии:kesa:
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
cellules top shop

Dali nekoj go ima koristeno vakumot za celulit od TOP SHOP-CELLULES?Ve molam kazete mi iskustva bidejki sakam da go poracam.Fala odnapred.Pozdrav
 
Член од
1 септември 2008
Мислења
768
Поени од реакции
18
Draga sigurno deka ima efekti...Sega ke zemete i ke se smeete na mojot post ama nezrela licnost so ocajno saka da si iscisti celulitot bi go praela slednovo: zemas pravosmukackata i pocnuvas da si se masiras, i kako rezultat na 30 secundi niz eden del od nogata imav modrinki( voobicaena reakcija), no toa od TOP SHOP sigurno ke ima poveke efekt od pricina sto ti si ja odreduvas jacinata na vakumot itn itn itn
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Nemam problemi so celulit nikakvi,najgolemo vlijanie ima organizmot a ina nacinot na zivot:pipi:
 

buba18

God is a DJ
Член од
8 јануари 2009
Мислења
358
Поени од реакции
10
I jas imam malku celulit,ne se primetuva bas,no sepak imam
a pijam mnogu voda na sekoj saat mene voda mi se pie,ama nisto:(
a poretko vezbam.Izgleda i zaradi toa e
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
Drug nekoj ima iskustvo so vakumot za celulit od TOP SHOP -CELLULES??Samo tie sto go probale ili slusnale iskustvo od drug mozat da mi kazat tocno za toj produkt dali e efikasen.SOAD F fala za odgovorot:wink:
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Jas fala богу немам проблеми со целулитот не вежбам (зш ме мрзе) а и не внимавам на исхраната али сепак до ден денес се е ок:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom