Хуманитарна акција на форумџиите на Кајгана и Црвениот крст

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.016
и нас у 2:30 ни текна да се ангажираме.:pos:
утре да се напраи список која каде ќе стои,и не мора да биде точно од 5 до 7,може да се дое кај 4,тогаш е полно исто.
ај утре тие детали,може да се напраат.кога стварно ќе бидат присутни сите шо бевме вчера на договарањето.
 
N

NeMiRnA

Гостин
и нас у 2:30 ни текна да се ангажираме.:pos:
утре да се напраи список која каде ќе стои,и не мора да биде точно од 5 до 7,може да се дое кај 4,тогаш е полно исто.
ај утре тие детали,може да се напраат.кога стварно ќе бидат присутни сите шо бевме вчера на договарањето.
Магде бееее!!!КојА каде ќе стои...што сме ние црнци?!хахахахаха....
И мужи требаат...
А што е најтрагично после 12 сите се најприсутни,преку ден никој нема...
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Значи грешно било то претходното :pos:

Што значи среда, петок и сабота ќе бидам на плоштад Македонија:salut:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Океј, ова вака не иде. Нигде нема да стигнеме, кај е духот што не држеше од почетокот? Воопшто не е тешко, а комплицирате.

Не може да се организира акција на ниво на форум кога единствени што учествуваат во неа се 3-4 форумџики и еден шо ме ремети со банери. :icon_lol:

На крај краева, да ја поедноставиме работата, кога веќе сите си ги свиткаа опашките и кога не не бива за организација.
Ќе отворам тема за донации за еден ден (среда). Неколку од нас ќе стојат на штандот на плоштад, па ќе видиме колкав одзив ќе има од форумџии првенствено. Ако има интерес, тек тогаш ќе се потрудиме да напраиме асален флаер и да отвориме термини за пошироката јавност за петок и сабота.

Пошо вака, слабо се гура.

Се слагате ли и на кого можам да сметам? Да не отворам темата и на крај да останам сама.

На крај краева, не донирајте, курац. 5 особи не можат да усреќат 300 семејства кои чекаат помош, па затоа боље да идеме со мојава варијанта.
Па?
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Ај сеа уште нешто, зашто Црвен Крст Кисела Вода? :)
За флаерите, незнам, кажете бројка па ќе кажам :)

Едит: Дали ќе има време да се организира од среда за петок и дали ќе има време сите да спремат се' што треба? А и мислам дека немора да значи дека ако форумџии има малку, од пошироката јавност исто ќе бидат малку....
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Добро прашање.
Ај чекај да ја добиеме завршната верзија па ќе одлучиме.

Вака отприлика, колку не би биле проблем да се направат?:)

Патем, админите (кои се надевам читаат) може да се ангажираат малку околу одлуките, со оглед на тоа што веќе се нафатија од претходно.
Админите се незаинтересирани пијаници (јас ги предводам во ова).

Гоце, датумите се како шо напиша Псај. Ако не ти е тешко, преправи ги - ако ти е, јас ќе направам флаер и ќе го поставам тука.

Биг Кис, на А4 формат може 4 флаери да бидат, значи принташ еден и копираш (и сечеш :pipi: ) на пример 100 а4-ки. Ако и тоа е проблем, пак јас ќе го направам.

Бидете хумани,
и не пијајте многу како мене.

pozz4e
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Магде бееее!!!КојА каде ќе стои...што сме ние црнци?!хахахахаха....
И мужи требаат...
А што е најтрагично после 12 сите се најприсутни,преку ден никој нема...
Па еве јас сум муж и тоа не било кој туку Шмекерот! ма дај молим вас преубави форумџики дајте ни некоја задача...Еве јас на плоштад ќе шмекам случајни минувачки кои што не се информирани и ќе ги упатувам накај штанд да подарат нешо!
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Админите се незаинтересирани пијаници (јас ги предводам во ова).

Гоце, датумите се како шо напиша Псај. Ако не ти е тешко, преправи ги - ако ти е, јас ќе направам флаер и ќе го поставам тука.

Биг Кис, на А4 формат може 4 флаери да бидат, значи принташ еден и копираш (и сечеш :pipi: ) на пример 100 а4-ки. Ако и тоа е проблем, пак јас ќе го направам.

Бидете хумани,
и не пијајте многу како мене.

pozz4e
Го преправив Боби ко што пиша Ива, копи пејст направив што значи ако се утнало нешто ЖЕНИТЕ СЕ КРИВИ
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Точни се сеа бе.

Значи шо испадна сеа, да не отварам тема, ќе испадне организацијава?
 
N

NeMiRnA

Гостин
Не бе,чекај,Мац прееска нешто ми спомна дека ќе отвори,ама веројатно тоа ќе се случи утре...така да ... нека е како што е...
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Админите се незаинтересирани пијаници (јас ги предводам во ова).

Гоце, датумите се како шо напиша Псај. Ако не ти е тешко, преправи ги - ако ти е, јас ќе направам флаер и ќе го поставам тука.

Биг Кис, на А4 формат може 4 флаери да бидат, значи принташ еден и копираш (и сечеш :pipi: ) на пример 100 а4-ки. Ако и тоа е проблем, пак јас ќе го направам.

Бидете хумани,
и не пијајте многу како мене.

pozz4e
Не е проблем, само прашав колку... И знам како иде се' тоа :)
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Ива, шо те мачит бе пиле?
Ме мачит што никој ништо не кажува, а веќе од среда (за 2 нецели дена) треба да се почне со акцијата. Не можеш у 5 до 12 да пуштиш флаерче и да очекуваш одзив.
А ако не дочекаш одзив, јабана отишло све.
Не бе,чекај,Мац прееска нешто ми спомна дека ќе отвори,ама веројатно тоа ќе се случи утре...така да ... нека е како што е...
Епа утре, ама утре може да е касно... Требаше до денес (понеделник, вчера де) да биде отворена за да прочита повеќе народ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom