Хуманитарна акција на форумџиите на Кајгана и Црвениот крст

Статус
Затворена за нови мислења.

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
По медиуми планирате да праќате известување нешто?
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Антишмек организација! Само не му се нафрлајте на Точкест околу нешто. Дечкото скоро цел ден работи на случајот.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Епа утре, ама утре може да е касно... Требаше до денес (понеделник, вчера де) да биде отворена за да прочита повеќе народ...
Како Мац, Мистичен, јас, Гарфилд, Дивајн, Мисирков, Викторгг и останатите не отворивме до сега тема, отвори ја ти. Нема апсолутно никаква врска кој ја отворил темата.
 
N

NeMiRnA

Гостин
Ива,мене веќе повеќекратно ме искараа и сега уште примам шамари по темава и пишаниот пост од пред 2 часа...така да не знам...Мац веројатно мислеше една генерална тема да отвори..
Отворете сега ако не па,ама со ова веќе договореново без измени...да се не збркаме бетер и онака веќе се збркавме доволно...
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Нели бевте на состанок за да немате вакви недоразбирања на темава како дезориентирани?
Иначе не се сите админи пијани Боби. Јас сум совршено трезна и тоа што е мој дел во оваа акција ќе е завршен утре т.е. ќе биде средено местото за донирање, на кое ќе може да се донира нон стоп до завршниот рок, кога ваљда сите во еден момент ќе одиме во ЦК.
Ќе имав средено од неделата, ама ете немаше извештај од вас на време. :smir:
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
добро е бе шо...нека остане ова на точкест само ако е можно малце поспоро да се појавува се ако не тогаш и овака е шмек!
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Како Мац, Мистичен, јас, Гарфилд, Дивајн, Мисирков, Викторгг и останатите не отворивме до сега тема, отвори ја ти. Нема апсолутно никаква врска кој ја отворил темата.
Не се нервирај. :)

Дека малку неодговорно пристапивте, мора да се сложиш, наместо иронично да ми реплицираш. Кога се организира нешто на ниво на форум и кога беше ветено учество од барем двајца админи, логично е да се очекува токму од нив да се погрижат БАРЕМ за делот за кој самите се назначија, а во случајов се работеше за Ацид кој рече дека ќе осмисли флаер и ќе отвори тема уште истиот ден.

Секако дека има врска кој ја отворил темата, зошто за вакво нешто треба да се работи за ствар на договор и добра организација, а пак ќе кажам, за такво нешто секогаш се очекува зборот на администрацијата, како „носечка во одлуките“, особено за вака сериозни случувања.

Да речеме дека е слично како што за роденден на Кајгана нема што јас да отворам тема кај ќе биде организирано, кога се очекува тоа да го направи самиот организатор и главата на форумот.

Сепак, се понудив да отворам тема; ти ми реплицираше со: „Што те мачит?“:smir:
Ива,мене веќе повеќекратно ме искараа и сега уште примам шамари по темава и пишаниот пост од пред 2 часа...така да не знам...Мац веројатно мислеше една генерална тема да отвори..
Отворете сега ако не па,ама со ова веќе договореново без измени...да се не збркаме бетер и онака веќе се збркавме доволно...
Ако се сложите, ќе отвориме, јас, било кој.

едит: Добар е банерот Точкест, мавајте по потписи.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Нели бевте на состанок за да немате вакви недоразбирања на темава како дезориентирани?
Иначе не се сите админи пијани Боби. Јас сум совршено трезна и тоа што е мој дел во оваа акција ќе е завршен утре т.е. ќе биде средено местото за донирање, на кое ќе може да се донира нон стоп до завршниот рок, кога ваљда сите во еден момент ќе одиме во ЦК.
Ќе имав средено од неделата, ама ете немаше извештај од вас на време. :smir:
Штета шо не се сите луѓе на светов поднапиени... само три пијачки, и нема да има никаков проблем, војни, ЕУ, НАТО и слично. Нејсе, мило ми е.

Струга знам дека ќе биде сосема солидна во акцијава, кога има spiritus movens како тебе. Па, со касмет нека е.

Иви, аман отвори тема :)
 
N

NeMiRnA

Гостин
Епа јас сум за да се отвори нова со конечен план и договор,со конечни одлуки и одвивање на работата,попозитивни моменти и ставови...а оваа нека се заклучи...
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.017
чекајте,шо трчате ко прле пред магаре.
кај до сеа се чекаше,почекајте до утре.
сеа 20 души сме на форум.утре ќе дојдат повеќе,ќе се донесат конечни одлуки.аман.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Еве бе, ќе отворам тема сеа за среда, па понатаму ќе се менува насловот ако планираме и други денови.

Кого да пишам на темата за да стои на штандот за среда, кој се нафаќа? Ќе се пишам себеси, пишете ми кој сака.
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
јас дигам два прста за било каква функција и допринос
 
N

NeMiRnA

Гостин
Пиши ме мене за во среда од 5 до 7...темава нека биде од ден за ден,сега не биде за среда,а веќе за во петок,после 7 во среда го мењаме насловот за договарање за во петок.
Кој се откаже или закасни ги части кафе или чај од Трк кафе присутните во акцијава :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Веќе пријавив присуство...

Е сеа, ако сакаме сериозност и вистински успех од акцијава мислам дека треба да се размисли за ова...или веќе требало да е размислено...
По медиуми планирате да праќате известување нешто?
можда не е баш за тв вести бидејќи им требаат снимки али може да се склопи еден текст за весници утре (т.е. денес вторник) да им се прати, ќе го извадат во изданието во среда.

исто и по радијава спомнуваат по емисии вакви работи...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom