Хрчаци

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Не бе,не се воопшто гнаси,моите се бањаат веднаш штом се најадат и пред да легнат а недај боже да ги фатиш веднаш се тријат.Е добро сега мочаат и серат,мора да им се менува пилевината инаку ќе засмрди...Јас домашна пилевина користам и еден лимон срендам во неа ја исушам и мнооогу убаво мириса нетреба да купувам ароматична зашо и скапа е.
 
V

Vollstandig

Гостин
Не бе,не се воопшто гнаси,моите се бањаат веднаш штом се најадат и пред да легнат а недај боже да ги фатиш веднаш се тријат.Е добро сега мочаат и серат,мора да им се менува пилевината инаку ќе засмрди...Јас домашна пилевина користам и еден лимон срендам во неа ја исушам и мнооогу убаво мириса нетреба да купувам ароматична зашо и скапа е.
Топ идеја:)

Колку време ги носат малите, мојата ја начекав кај што се секса со машкиот?
--- надополнето: 28 март 2012 во 17:40 ---
Инаку имам еден сибирски,машки за продавање, еве ваков:

 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Топ идеја:)

Колку време ги носат малите, мојата ја начекав кај што се секса со машкиот?
--- надополнето: 28 март 2012 во 17:40 ---
Инаку имам еден сибирски,машки за продавање, еве ваков:

Ги носат 2 недели малите...со +2 до 3 дена! :D
 

Sofist?

Ула
Член од
11 јануари 2010
Мислења
160
Поени од реакции
12
Дечки ми треба мала помош ... хрчачицата ми се окоти сабајлево и нз дали да го оставам мажјакот во истиот кафез или не ... и колку пати годишно се окотуваат ??
--- надополнето: 17 април 2012 во 13:56 ---
Ги носат 2 недели малите...со +2 до 3 дена! :D
Дали може да добијам неколку совети околу одгледувањето затоа што ми е прв пат да чувам мали хрчачина а изгледа женката ми ја имаат продадено бремена :(
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Дечки ми треба мала помош ... хрчачицата ми се окоти сабајлево и нз дали да го оставам мажјакот во истиот кафез или не ... и колку пати годишно се окотуваат ??
--- надополнето: 17 април 2012 во 13:56 ---

Дали може да добијам неколку совети околу одгледувањето затоа што ми е прв пат да чувам мали хрчачина а изгледа женката ми ја имаат продадено бремена :(
Оттдели го машкото веднаш ќе ги изеде и не само тоа туку веднаш ќе се пари пак со женката и за 2 недели пак ќе имаш маленки.И јас имам мали 10 дена се.Ништо не прави само не ги чепкај оти ќе ги отепа мајката.Давај и повеќе храна разновидност нека има за да не почне да јаде од нив и да има млеко.позз :D
 

Sofist?

Ула
Член од
11 јануари 2010
Мислења
160
Поени од реакции
12
Оттдели го машкото веднаш ќе ги изеде и не само тоа туку веднаш ќе се пари пак со женката и за 2 недели пак ќе имаш маленки.И јас имам мали 10 дена се.Ништо не прави само не ги чепкај оти ќе ги отепа мајката.Давај и повеќе храна разновидност нека има за да не почне да јаде од нив и да има млеко.позз :D
Фала мн... веднаш го одделив сабајле само нз дали да го вратам или не али нека седи во другиот кафез... и дадов храна и ме радува што им качува и нив за да јадат само ми беше страв зошто е мала месец и нешто има и изгледа ми ја имаат продадено бремена :( како и да е повелете на мекици :)
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Фала мн... веднаш го одделив сабајле само нз дали да го вратам или не али нека седи во другиот кафез... и дадов храна и ме радува што им качува и нив за да јадат само ми беше страв зошто е мала месец и нешто има и изгледа ми ја имаат продадено бремена :( како и да е повелете на мекици :)
лелее ако е толку мала...значи од браќата е парена :/ штом ти ја продале бремена а незнаеле.
Ништо,те советувам додека сеуште не зацицале да ги фрлиш малите,знам дека тоа е лошо но подобро за нејзе.Тие и така можат да умрат и никако нема да живеат к олку нормалните ако е од брат и сестра.Така ни еднаш зајците ги фрлавме.После тоа ќе си ја париш со мажјакот и ќе си имаш здрави и сгиурни малу од две индивидуи кои немаат сродство :D
 

Sofist?

Ула
Член од
11 јануари 2010
Мислења
160
Поени од реакции
12
лелее ако е толку мала...значи од браќата е парена :/ штом ти ја продале бремена а незнаеле.
Ништо,те советувам додека сеуште не зацицале да ги фрлиш малите,знам дека тоа е лошо но подобро за нејзе.Тие и така можат да умрат и никако нема да живеат к олку нормалните ако е од брат и сестра.Така ни еднаш зајците ги фрлавме.После тоа ќе си ја париш со мажјакот и ќе си имаш здрави и сгиурни малу од две индивидуи кои немаат сродство :D

А дали има некоја веројатност да се од машкото затоа што кај мене се 14 дена прочитав дека бременоста им трае од 16-25 дена :(
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
А дали има некоја веројатност да се од машкото затоа што кај мене се 14 дена прочитав дека бременоста им трае од 16-25 дена :(
Па да...на 13,14,15 ден раѓаат...25 дена зајаците носат до 30 а хрчаците се далеку помали.Можно е истиот ден да средиле работа и сега да родила :D
 

Sofist?

Ула
Член од
11 јануари 2010
Мислења
160
Поени од реакции
12
Па да...на 13,14,15 ден раѓаат...25 дена зајаците носат до 30 а хрчаците се далеку помали.Можно е истиот ден да средиле работа и сега да родила :D
ох леле :( и сега нз дали да ги оставам или да ги фрлам што искрено не би сакала затоа ако се од мажјакот ... а по колку дена почнува да им расте крзно така ќе знаам дали се од мажјакот или не хаха ...
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
ох леле :( и сега нз дали да ги оставам или да ги фрлам што искрено не би сакала затоа ако се од мажјакот ... а по колку дена почнува да им расте крзно така ќе знаам дали се од мажјакот или не хаха ...
На 1 недела веќе ќе почнат да се движат и да добиваат боја така да ќе видиш :D
 

LaraB

Шеф
Член од
13 декември 2011
Мислења
13
Поени од реакции
3
ох леле :( и сега нз дали да ги оставам или да ги фрлам што искрено не би сакала затоа ако се од мажјакот ... а по колку дена почнува да им расте крзно така ќе знаам дали се од мажјакот или не хаха ...

Mislam deka ne treba da gi frlis. Prviot pat ne bi trebalo da ima nikakvi posledici ili deformacii po malite, ama ako se sluci vtorpat, ne daj Boze neli, ke ima.
Plus zreli se za odnosi i reprodukcija koga ke napravat 4 nedeli, a tolku kolku sto uspeav da sfatam ne bila so brakjata, ama ako bila so mazjak vo ist kafez sigurno zatrudnela zasto kaj niv mazjak i zenka sekogas se parat, a mazjak i mazjak, zenka i zenka se borat.
Vo princip za hrcaci vazi 1 hrcak - 1 kafez, samo pridrzuvaj se i nema da imas problem :)
--- надополнето: 18 април 2012 во 03:59 ---
А дали има некоја веројатност да се од машкото затоа што кај мене се 14 дена прочитав дека бременоста им трае од 16-25 дена :(
e i zasto e tolku mlada e mozno porano da rodi.
Ako imas isti hrcaci nema da mozes da znaes cii se, ama ako ti e razlicen mazjakot togas lesno ke bide da se vidi cii se maleckite :) da ne ispadne kao u spanska serija, sam na sebe majka :) so srekja :)
 
Член од
26 февруари 2012
Мислења
271
Поени од реакции
232
Имам прашање кое не е поврзано конкретно за хрчаците ама не ми се отвара посебна тема само за ова. Туку, знае некој дали кај нас се продаваат стаорци и ако се продаваат каде може да се купат ? :D
 
L

Lu

Гостин
Имам прашање кое не е поврзано конкретно за хрчаците ама не ми се отвара посебна тема само за ова. Туку, знае некој дали кај нас се продаваат стаорци и ако се продаваат каде може да се купат ? :D
Побарај по Пет Шоповите.
А стаорците планираш да ги чуваш како миленици, или потребни ти се за исхрана на змија ?
 
Член од
26 февруари 2012
Мислења
271
Поени од реакции
232
Побарај по Пет Шоповите.
А стаорците планираш да ги чуваш како миленици, или потребни ти се за исхрана на змија ?
Планирам да ги чувам како миленици :D

Моментално во Штип нема никаде но ќе побарам во Скопје кога ќе се преселам. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom