Хрчаци

Член од
18 април 2010
Мислења
10
Поени од реакции
2
Дали некој знае каде можам да најдам џуџести хрчаци? Во неколку пет шоп продавници бев али има само сириски хрчаци.
 
L

Lu

Гостин
Дали некој знае каде можам да најдам џуџести хрчаци? Во неколку пет шоп продавници бев али има само сириски хрчаци.
Си бил во Амазон ?
Јас пред некое време гледав имаа такви џуџести хрчаци, па помини до Амазон можеби сеуште имат.
 
Член од
4 декември 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Jas zav4era dobiv hr4ak i neznam niss za nego:).MI pomogna ova ama seuste nz kako da go naucam da se vrti vo trkaloto...Samo sto ke go stavam izleguva i po cel den spie.
Se li e vo red???
Tnx odnapred
 
B

BrunoFresh

Гостин
Jas zav4era dobiv hr4ak i neznam niss za nego:).MI pomogna ova ama seuste nz kako da go naucam da se vrti vo trkaloto...Samo sto ke go stavam izleguva i po cel den spie.
Se li e vo red???
Tnx odnapred
Во ред е, ако незнаеш нешт, прочитај во претходните постови имам пишувано за хрчаците. Што сакаш да знаеш, контактирај ме
 
Член од
4 декември 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Во ред е, ако незнаеш нешт, прочитај во претходните постови имам пишувано за хрчаците. Што сакаш да знаеш, контактирај ме
ME interesira dali toa sto spie po cel den e los znak...
Gi vidov predhodnite postovi i mi pomognaa mnogu:)
 
B

BrunoFresh

Гостин
ME interesira dali toa sto spie po cel den e los znak...
Gi vidov predhodnite postovi i mi pomognaa mnogu:)
Не, сите хрчаци спијат преку ден, освен кога му се јади и пија вода. Одат пијат вода јадат и легнуваат пак. навечер се само активни. И ако те нервира стави го некаде на др. место али пази, да биди топло затоа што овој период тие сакаат топло место. Ти предлагам ако имаш куќарка во кафезот, да му ставиш парталче некое пресечи му во форма на големина на ..незнам...пример да речиме на стандарден нофчаник. Стави му го внатре, тој ќе се покрија и ќе ужива додека спија. Давај му овошје да јади премногу. Што вид на хрчак имаш?
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Си купив мали хрки пред месец дена па тој што има чувано или чува нека сподели нешто во врска со хрчакот како милениче. :)
 
B

BrunoFresh

Гостин
1. Мали хрчаци не постојат. Сите се мали на почетокот. Постои раса на хрчаци. Како на пример, си купив мал сириан хрчак. Пошо ако сакаш воопшто нешто да дознаеш за хрчаците, прво треба да прашаш некој , па да купиш. Или ако веќе си го одбрал патот како ти што си направил, тогаш барем знај му ја расата, за да знајме што да ти кажиме за него.
2. ОВДЕ веќе имаш активна тема за хрчаците
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Што е разликата помеѓу стаорците по дома што се оние бели со црвени очи, морски прасиња и хрчаци?
 
B

BrunoFresh

Гостин
Глувците се разликуваат од хрчаците по тоа што, глувците се многу мали и не се дебели, а исто така имаат долги опашки. Доколку пак кај хрчаците е обратно, и нивните опашки се премногу куси (односно личат како исечени).
А за морско прасе, не ни треба да ги споредуваш со овие 2 вида на животни. Немаат никаква поврзаност.

Морско прасе

Глувци

Хрчаци
 

LaraB

Шеф
Член од
13 декември 2011
Мислења
13
Поени од реакции
3
Мораат да пијат вода, мит е дека не смеат, моите хрчаци, а и многу дури пијат вода.
Имам 2, машко и женско, имав и уште едно ама умре :/
Овие се ветерани, машкото има година и нешто, женката скоро година :)
Не планирам да ги парам, страв ми е :)
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Јас на мојот му давам вода, си пие и гајле нема. Може да не му се дава вода ама во самиот зеленчук и овошје има делумно вода па и така ја прима во организмот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom