Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Што сте во хороскоп


  • Вкупно гласачи
    1.367
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Хороскопот е интересна работа, но барајќи одговори и насоки човек преку него влегува во окултизмот. Во онаа наука која е напредна со знаење но во неа нема мудрост која ќе даде плодови во вашиот живот. И предизвикува отварање врата за демонски влијанија врз вас и проклетство. Затоа да не бидеме измамени со лукавство да ги бараме одговорите во Словото Божјо.
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
Хороскопот е интересна работа, но барајќи одговори и насоки човек преку него влегува во окултизмот. Во онаа наука која е напредна со знаење но во неа нема мудрост која ќе даде плодови во вашиот живот. И предизвикува отварање врата за демонски влијанија врз вас и проклетство. Затоа да не бидеме измамени со лукавство да ги бараме одговорите во Словото Божјо.
А Словото Божјо е организирано по хороскопот.Така да, тоа нечинело ова било добро.Некој ако е поупатен и добро го анализира Словото тоа ќе го увиде.Не е потребно преџвакано од свештеници,и секакви проповедници.Доволно е да тргнеме од тоа,Исус Христос е Сонцето,а останатите апостоли се Зодијакот.Интересно дури и во Откровението ги имаме четирите свети суштества,седумте духови Божји,за кои има добро објаснување во толкувањето на Кабалата,а додека таканаречените христијани немаат поим за што станува збор.За нив се е тоа алегорија,и најдобро толкување им е кога ќе дојде Христос тоа ќе го објасни за што се пишувало во Светото Писмо.
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Да точно е дека хороскопот е копија на Библиски принципи затоа е примамлив. Но направи подлабока анализа на Библијата со водство од Духот Свет инаку умот ќе донесува површни заклучоци.
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
Да точно е дека хороскопот е копија на Библиски принципи затоа е примамлив. Но направи подлабока анализа на Библијата со водство од Духот Свет инаку умот ќе донесува површни заклучоци.
Нема грешка,хороскопот бил копија на Библијата,тоа кажи му на друг.За хороскопот се знаело неколку илјади години пред пишувањето на Тората.Старите Хебреи "копирале",како што вие милувате да кажете.Сите стари филозофии,религии,влечеле од прастарата наука Кабала.А вие продолжете да бидете,радикалисти,фундаменталисти,вахабисти,далеку ќе стигнете.
 
Член од
1 ноември 2012
Мислења
100
Поени од реакции
103
Каква жена му треба според хороскопскиот знак: На Бикот забавна, на Скорпијата посветена
Јас сум лав у хороскоп и секаде кај што сум прочитал ми пишува дека одговарам со овен и стрелец. Ама буквално секаде. На едно место неам прочитано дека одговарам со друг знак.
Е сеа моментот е што никогаш до сега не сум имал девојка овен или стрелец нити пак сум се пронашол со девојка овен или стрелец и од оние малку со кои кратко сум се гледал (две три излагања).

Педиодично гледано чудно ми е и неможам да разберам некои работи па ако можеш да ми подобјасниш би ти бил благодарен.

До пред неколку години буквално сите девојки што ги привлекував беа девица во хороскоп. И врски сум имал со девица и гледања периодични и муабет ни идело и секс и све. После некое време (последниве 3 години) сите девојки што ги привлекувам се најчесто водолија... Тотално се чудни, зборат дека сакаат сериозна врска, спремни се од 4то гледање да почнат да ти зборат за брак и деца а делата што ги прават кажуваат нешто сосема друго. Ама ете, ке ми тргне муабет, или ќе искочам на состанок со девојка или она ќе ми се додворува и гледам водолија у хороскоп.... Скоро со сите девојки вака последниве 3 години...

Е сеа до мене ли е проблемот што порано привлекував девици а сега водолии и што никад не сум можел да останам подолго од две гледања со овен или стрелец или ова е само доказ дека врска хороскопов.

Иначе јас сум во знак лав во подзнак шкорпија
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Јас сум лав у хороскоп и секаде кај што сум прочитал ми пишува дека одговарам со овен и стрелец. Ама буквално секаде. На едно место неам прочитано дека одговарам со друг знак.
Е сеа моментот е што никогаш до сега не сум имал девојка овен или стрелец нити пак сум се пронашол со девојка овен или стрелец и од оние малку со кои кратко сум се гледал (две три излагања).

Педиодично гледано чудно ми е и неможам да разберам некои работи па ако можеш да ми подобјасниш би ти бил благодарен.

До пред неколку години буквално сите девојки што ги привлекував беа девица во хороскоп. И врски сум имал со девица и гледања периодични и муабет ни идело и секс и све. После некое време (последниве 3 години) сите девојки што ги привлекувам се најчесто водолија... Тотално се чудни, зборат дека сакаат сериозна врска, спремни се од 4то гледање да почнат да ти зборат за брак и деца а делата што ги прават кажуваат нешто сосема друго. Ама ете, ке ми тргне муабет, или ќе искочам на состанок со девојка или она ќе ми се додворува и гледам водолија у хороскоп.... Скоро со сите девојки вака последниве 3 години...

Е сеа до мене ли е проблемот што порано привлекував девици а сега водолии и што никад не сум можел да останам подолго од две гледања со овен или стрелец или ова е само доказ дека врска хороскопов.

Иначе јас сум во знак лав во подзнак шкорпија
Сега ќе ти кажам набрзинка, значи дека Овен и Лав дека е добра комбинација е сосема неточно. Зошто? Овенот е тензичен, сака сите работи да се случуваат набрзина, при тоа многу често е избувнува исто како лавот. Значи накратко тебе ти одговаар знаци кои се слободноумни или знаци како Водолија, Стрелец, Близнаци, Вага.

Подоцна ќе ти објаснам подетално кога ќе се пуштам од компјутер, ќе ти кажам зошто ти одговараат тие знаци.
 
S

SpaceTraveler

Гостин
Близнаци во среќна врска со Девица. До кога само... додека не ми текне да кажам дека сум во трагична врска! :D
 
S

SpaceTraveler

Гостин
Девица си или Близнаци? :D
Близнаци. :)[DOUBLEPOST=1454613991][/DOUBLEPOST]Имам еден проблем, повеќе ги паметам хороскопските знаци и подзнаци на луѓето (од имињата) и постојано ги барам каректеристиките на тој знак во нив и анализирам постојано и затоа во последно време и велам НЕ на астрологијата, ми создава лош филм и лоша обсесија хахахаха... :confused::D[DOUBLEPOST=1454614284][/DOUBLEPOST]
Opsti karakteristiki za strelec? :)
@.Sky. gledam ja imas prostudirano astrologijava :Dako imas vreme pisi nekoj kratok opis.. :angel:
Amy Lee е стрелец... :rolleyes:
Богами и Брус Ли :D
 
Последно уредено од модератор:

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Opsti karakteristiki za strelec? :)
@.Sky. gledam ja imas prostudirano astrologijava :Dako imas vreme pisi nekoj kratok opis.. :angel:
Ај кога ќе бидам дома ќе ти пишам.

Но јас ќе ти пишам од таа моја гледна точка, бидејќи јас ги простудирам луѓето и потоа вадам еден заклучок и карактеристиките.

Инаку само кажи ми што си подзнак за да имам конплетна слика...
 

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
788
Поени од реакции
956
Ај кога ќе бидам дома ќе ти пишам.

Но јас ќе ти пишам од таа моја гледна точка, бидејќи јас ги простудирам луѓето и потоа вадам еден заклучок и карактеристиките.

Инаку само кажи ми што си подзнак за да имам конплетна слика...
Bliznaci u podznak
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
394
Поени од реакции
222
@.Sky. краток коментар за Вага со подзнак Рак (само што го проверив на фемина) вика подзнакот има ослабено влијание на вашата личност.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Ништо е ова, гола вода.:D
 

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
788
Поени од реакции
956
Ај кога ќе бидам дома ќе ти пишам.

Но јас ќе ти пишам од таа моја гледна точка, бидејќи јас ги простудирам луѓето и потоа вадам еден заклучок и карактеристиките.

Инаку само кажи ми што си подзнак за да имам конплетна слика...
Me zaboravi :( kiddin just to remind you :ROFLMAO: :oops:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom