Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Што сте во хороскоп


  • Вкупно гласачи
    1.364
S

SpaceTraveler

Гостин
Месечина 20 степени во Шкорпија Your feelings are very intense, never superficial. You tend to be either very angry or very sad or completely and totally happy. Your moods are deep, extreme and not always completely understood by yourself or by those with whom you have to deal. Emotionally, you tend to prefer to live at the cutting edge of life, pushing your reactions to the ultimate extremes, even if the results are dangerous or upsetting. You are easily jealous and very suspicious -- you require a great deal of emotional reassurance. A good detective, you are very curious about deep and mysterious things, especially human nature and motivations. Be careful not to be ruthless, tactless or too overly frank or you will meet with much resistance from others.
ова се е точно
Хахаха емотивци, мојата е во Риби! Поплава. :D
 
S

SpaceTraveler

Гостин
@SpaceTraveler ај кажи мислење за Лавица со подзнак Стрелец, т.с. за мене:pipi:
Вечен оптимист кој настојува луѓето околу него да се чувствуваат добро. Нескортлив љубовен партнер чии што позитивни аспекти се дека би можел да биде премногу стрствен љубовник, а негативни пак дека не би дозволил партнерот да му укажува на своите грешки - а тоа може да доведе до конфликт. Стрелецот пак во подзнак настојува да истражува нови нешта и е екстремно љубопитен посебно на теми како што се духовност и филозофија, се додека партнерот не му го ограничува тоа ќе имаат добра врска!

Ова се мои мислења и не може тоа така да се гледа без познавање на цела натална карта и степени, аспекти и слично. Не сум астролог, кај ме најдовтеее :vozbud::pos:
 
S

SpaceTraveler

Гостин
Емпатија и Баланс.

Како Рак имате често чувство дека сакате да се грижите за некого, семејството ви е приоритет, иако пак Ракот го гледа секој добар пријател како дел од семејството, вашата емотивна интелигенција ви помага во разбирање на луѓето и нивните проблеми и многу често завршувате скршени поради тоа што не го добивате соодветното внимание што вие сте спремни да го дадете за сите. Но, сепак силата на љубовта и желбата да помогнете, хуманоста ве води напред, да бидете тука за вашето семејство и тогаш кога сте најпогазени и понижени. Вие сте Мајка на сите и се чувствувате одговорно останатите да бидат добор покрај вас, понекогаш тоа е затоа што и вашето расположение би можело да зависи од расположението на друштвото.

Луѓето многу пати би можеле да се почувстуваат игнорирано од ваша страна или да страдат поради вашата ,,ладнокрвност" затоа што подзнакот во Вага го спречува да дојде до израз Сонцето во Рак, т.е вашиот вистински карактер како емотивец знае да биде сокриен во вашето урамнотежено понесување кон останатите. Луѓето не можат да ја забележат грижата во вас само затоа што вие не ја покажувате на начин на кој што тие очекуваат. Овде може да дојде до проблем, т.е да се чувствувате како ,,жртва" на нивното не доволно ценење. Вие настојувате да се прикажете во најшармантно и уникатно светло пред другите, иако би можеле да имате некој проблеми со срамот или некогаш да глумите грубост, а во исто време да ја исфилувате со дипломатија. Не сакате осаменост, затоа сте спремни да поднесете повеќе љубовни проблеми, сметам дека умеете доволно добро да се погрижите за вашиот изглед и дека изгледате топ!

:D

Мое мислење е ова... реков веќе дека не сум астролог, ама срцки сте што ме прашувате за мое мислење. :angel:
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.543
Девица :D

Астролошки профил на родените во знакот девица. Колку само е точно ова, барем за мене.
Дали овие зборови го опишуваат твојот карактер?
- повеќето од нив се подобри како приватни сопственици на бизнис, каде самите ќе си ги одредуваат границите и просторот за работа.
-уживаат во двобој со зборови и со хумор.
- се интересираат за луѓето и лесно им оди од рака да создаваат нови пријателства.
- бараат партнер кој ќе им биде пријател
- седенката ќе ја претворат во вистинска забава.
-Кај нив храната е на самопослужување, а вино се точи постојано.
-Од кај нив ќе си заминете исцрпени, но инспирирани да ги проширите своите активности.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Vaga so podznak lav.

10 pati imam prasano. :D

Sent from my D2403 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom