Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Што сте во хороскоп


  • Вкупно гласачи
    1.367

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Ќе сака некој да ми каже нешто за комбинација лав - скорпија и скорпија - рак плс плс плс :pipi:

Јас се гледав со лав и да ти кажам на почетокот беше мед и млеко ама со текот на времето стануваше кошмар гледањето!
Ова ти е од мое искуство, можеби некој друг има подобро!
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
170
Поени од реакции
20
Во хороскопскиот знак сум риба,а асцедентот исто така риба...значи пливам и пливам.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
kade mozam da najdam za podznakot,pls koj moze da mi kaze
:salut::salut:
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Сега баш седнав да видам што натална карта имам ,од линкот на првата страна.
И се изненадив колку е точно се,па да речам 90% грубо.
Лав-Близнак.
Се дружам со 4 лава ,девица,бик,скорпија и 3 јарца низ планетите.
Весело нели :) Се мислев од каде ми се повеќе особини,ете,јарец.
Можност за проблеми со џигерот:)Ќе се омажам со странец или во туѓина,ќе имам многу деца,длабока старост,природна смрт и слично. Сакам да полемизирам и сум груба на збор,искрена до срж и самокритична.Успешна(даче којидаегоре)и скромна(е се мислам за ова малку:pos:). Remarkable intelligence.:pos::pipi:
Не му давај на лав да си чита за своите доблести и маани.Се си сакам.Мааните ми се уникатни:pos: Брееј.Ќе почнам повеќе да верувам во хороскопот.
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Ај да живне малце темава..

Ќе ми каже ли некој за комбинација Јарец и Бик ?

:pipi:
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Прибидејќи некој друг гледам денес отворил тема за Кинески Хороскоп, претпоставувам си одредивте :)

Ваши среќни броеви и денови, според хороскопски знак:


Значи it's another manic monday - никому понеделник среќен ден :)
wow
eheh sekogas si velev deka 7 mi e srekjen broj a den sabota i vidi koincidencija :)
 

▒IsNoGood▒

A hell of a brainiac
Член од
8 декември 2008
Мислења
155
Поени од реакции
8
Не знам дали е точно она кое го кажува хороскопот, односно дали може да му се верува, но дефинитивно можам да се пронајдам во она што се вели за мене, ракот. Посветен на семејството, меланхоличен, сонувач, интровертен, емотивен... Но со сигурност не верувам во она кое е напишано во дневните весници, списанија, и повеќето интернет страни. Знам места на кои можеш да си изработиш натална, да ја видиш моменталната поставеност на планетите, па тука ги барам своите "одговори", научив како да читам од нив.
 
С

Сатори

Гостин
Ај да живне малце темава..

Ќе ми каже ли некој за комбинација Јарец и Бик ?

:pipi:
Јарец и Бик, многу рогови во таа врска, но, сепак мислам дека два тврдокорни карактери многу подобро ќе се снајдат отколку да има еден доминантен во врската.Сепак, Јарецот ќе влече повеќе конци, тврдокорен е и прецизен, многу добро знае што сака и како тоа да го добие, за разлика од Бикот кој што е упорен, но потешко ги определува целите, што би дошло како комбинација во која ако научат да ја склопат заедно целта, ќе бидат непобедливи.
јас сум јарец,шо ми одговара според хороскоп???
Тебе би ти одговарале: Бик, Вага, Скорпија, Јарец.
Brat ja sum roden na 23 Avgust, sto sum ? Lav ili Devica?
Брат не сум, а ти си Лав.:smir:
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
Знак - ОВЕН, подзнак - ЛАВ :vozbud: прауд ту би офцааа со лавовски манири :)
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
знак: Риби
Подзнак: Рак
(се зафркавам:kez:)

Знак:Вага
Подзнак:пак Вага

(е ова сум јас):toe:
 

-----<-<@

loso kure
Член од
10 ноември 2008
Мислења
494
Поени од реакции
23
Brat ja sum roden na 23 Avgust, sto sum ? Lav ili Devica?
Virgos born on August 23 have a mercurial, kinetic charm that brings them great affection. Their graceful bearing combines with a light touch of sophistication. They are guileless, nice individuals. They are successful hosts because they're constantly looking after the happiness of others:smir:
 

Џ.

Ќутам на различни теми!
Член од
14 јули 2007
Мислења
868
Поени од реакции
183
17 Август
Знак: Лав
Подзнак: Шкорпија
Ми имат кажано дека е најлша комбинација :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom