Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Што сте во хороскоп


  • Вкупно гласачи
    1.367
Член од
22 декември 2023
Мислења
210
Поени од реакции
171
Ја па мислу дека е обратно.
На психу ни делуе устфари што смо у хороскоп,ми си га калемимо наш карактер потсфесно спрема наш хороскопски знак,а не обратно,тоес некоја си космичка енергија која според поставеност на небесни тела,ни реагира на тој какфи ке бидемо.

Сериозно мислите дека миљрда и миљаааарда човечки карактери од пештере наамо,су поделени на 12 знака и 12 подзнака,според датум и тачан сат на раѓање.

Дали стфарно мислите дека Сумерски Маги су знале тачно у колко сат е граница измеѓу водолију и рибу например.Дали сте сфесни дека они не су зналд дека небесни тела се вртиф елипсовидно? Они не су ни биле сфесни за гама зраци и црни дупке.Па они уопште не су ни знале дека ми се вртимо около С'лнце(е овој е стфар што треба да се напише сс голему букфу, а не господ).

Али човечки е да се наследи рекла казала муабети од колено на колено.За обични бабни деветине се веруе,а не па за религие или најглавна сфетска религија илимити хороскоп. Абе сфи цивилизирани људи веруеф у хороскоп. Сфи појјаки цивилизацие си направиле посебан хороскоп.Мајански,Кинески и овј ваш оргинал хороскоп у кој веруеф сфи религие,па дури и некои муслимани.

Па куќа на Марс,па натална карта, кур се тресе.Тија смо тија људи и карактери,тија су тија омилени бое,тфрдоглавост,љубомора,дволичност,скржавост,бла блаааа.Па едно нешто тачно да ти се погоди,готово,крај,хороскоп е тачан и готово.А сто работе непогодени,брзо се забрављаф.

Од астрономски аспект,астрологија е чиста приказна за мали деца.Од религиски аспект,астрономија е чист ерес.
Па нели господ така сакал?
Нели он е бог и батина? Какфи Марсови куќе и пичке материне,ракови онакфи,близнаци овакфи.

Како се осудуете да веруете Ви прави верници?
Па ви ако знаете да ги покажете соѕвездија именувани според хороскоски знаци,ја ке га сликам кур водолиски и ке га иштампам у весник у рубрику дневен хороскоп.
Јао мајко цепаш дрва по кумановски но за нешто си во право за нешто не.сега за хороскопот муабетот беше ти почна господ да го мешаш и убаво почна кога рече дека најверојатно знакот е битен што сме какви сме а не подзнак ниту друго почна и отиде кај господ зш бе така кумановац :D искажи ај дека е битен знакот ја тоа и си го мислев баш неможеш да избегаш од сопствената сенка знак е знак батали подзнак со малку влијание ај докажи сеа без богослужба
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.433
Поени од реакции
19.635
Ооо кај си бе некст левел.
Тебе сигурно омилена група ти е Некст Тајм.

Јао мајко цепаш дрва по кумановски но за нешто си во право за нешто не.сега за хороскопот муабетот беше ти почна господ да го мешаш и убаво почна кога рече дека најверојатно знакот е битен што сме какви сме а не подзнак ниту друго почна и отиде кај господ зш бе така кумановац :D искажи ај дека е битен знакот ја тоа и си го мислев баш неможеш да избегаш од сопствената сенка знак е знак батали подзнак со малку влијание ај докажи сеа без богослужба
Дај бе и ти врати се у првобитну сенку.
На форум си женско а у детску собу мушко.
 
Член од
22 декември 2023
Мислења
210
Поени од реакции
171
Па фактички си управо.
Као што според мене хороскоп си нема врска,такој да и тфој пост си нема врска.
Као што и новинарско напишано си нема врска и тој дека ти ке најдеш некоја форумска врска според кој какфа носи или не...
вратоврска.

Ма и овј пост устфари нема врска.
Битно нека прска.
[/QUOTE
Ооо кај си бе некст левел.
Тебе сигурно омилена група ти е Некст Тајм.


Дај бе и ти врати се у првобитну сенку.
На форум си женско а у детску собу мушко.
Виде ли ме брате или ракија је опет крива
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.433
Поени од реакции
19.635
Еве бе, дома.
Да не идам оф топик, омлина група ми се група Девици. :misticen:
А омилени морски плодови?
Средношколки?

И иронија би било да си шкорпија,а да умреш од рак.
:icon_mrgr:
 
Член од
22 декември 2023
Мислења
210
Поени од реакции
171
Па фактички си управо.
Као што според мене хороскоп си нема врска,такој да и тфој пост си нема врска.
Као што и новинарско напишано си нема врска и тој дека ти ке најдеш некоја форумска врска според кој какфа носи или не...
вратоврска.

Ма и овј пост устфари нема врска.
Битно нека прска.
[/QUOTE
Ооо кај си бе некст левел.
Тебе сигурно омилена група ти е Некст Тајм.


Дај бе и ти врати се у првобитну сенку.
На форум си женско а у детску собу мушко.
Виде ли ме брате или ракија је опет крива
А омилени морски плодови?
Средношколки?

И иронија би било да си шкорпија,а да умреш од рак.
:icon_mrgr:
Најиромично е тоа што вие шкорпии сами себе се убивате :D немате поголем непријал освен вие самите на себе:D
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.433
Поени од реакции
19.635
Земи цитирај ги сфи постови у тему од едн пут.И Бидикоф ке земе ке продава дилдофци.Ке дигне руке човек.

Не сам шкорпија,не сам ништо у хороскоп.
Хороскоп е магина деветина.
Глупости.
 
Член од
22 декември 2023
Мислења
210
Поени од реакции
171
Земи цитирај ги сфи постови у тему и Бидикоф ке земе ке продава дилдофци.

Не сам шкорпија,не сам ништо у хороскоп.
Хороскоп е магима деветина.
Глупости.
Кој би те разбрал тебе освен ако сакаш са ми кажеш дека цитирам на секој пост ај вака купи си наочари а и време па погледи низ форумот колку цитирам и дали уопште ме има никој не цитирам прост човеку малограѓанин.е затоа во Скопје се скапи становите за да неможе секој овде.каде бе ај докажи зш нова сум цитирам хаха 1 процент дали имам цитирано мислев нешто сте искрени во врска со хороскоп но не.вас треба бан да ви дадат зш коментирате општо на постови колку да привлечете внимание модератор има.нека ве нема исчезни алооо
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.660
Поени од реакции
11.693
OF ALL THE ARTS which have originated in ancient magian wisdom astrology is now the most misunderstood.
No one believes any longer in the universal harmonies of Nature and in the necessary interconnection of all effects with all causes. Moreover, true astrology, that which derives from the unique and universal dogma of the Kabalah, became profaned among the Greeks and Romans of the decline.
The doctrine of the seven spheres and the three mobiles, drawn primitively from the sephirotic decade; the character of the planets governed by angels, whose names have been changed into those of Pagan divinities; the influence of the spheres on one another; the destiny attached to numbers; the scale of proportion between the celestial hierarchies corresponding to the human hierarchies – all this has been materialized and degraded into superstition by genethliacal soothsayers and erectors of horoscopes during the decline and the Middle Ages.“
- Dogma et Rituel de la Haute Magie, Eliphas Levi
 
Член од
12 март 2024
Мислења
400
Поени од реакции
539
OF ALL THE ARTS which have originated in ancient magian wisdom astrology is now the most misunderstood.
No one believes any longer in the universal harmonies of Nature and in the necessary interconnection of all effects with all causes. Moreover, true astrology, that which derives from the unique and universal dogma of the Kabalah, became profaned among the Greeks and Romans of the decline.
The doctrine of the seven spheres and the three mobiles, drawn primitively from the sephirotic decade; the character of the planets governed by angels, whose names have been changed into those of Pagan divinities; the influence of the spheres on one another; the destiny attached to numbers; the scale of proportion between the celestial hierarchies corresponding to the human hierarchies – all this has been materialized and degraded into superstition by genethliacal soothsayers and erectors of horoscopes during the decline and the Middle Ages.“
- Dogma et Rituel de la Haute Magie, Eliphas Levi
Ај сеа разглоби го ова накратко за такви ко мене што не знаат англиски дали да читаме утре хороскоп или не.
 
Член од
21 јуни 2021
Мислења
1.101
Поени од реакции
3.474
Знак: ништо
Подзнак: ништо
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
710
Поени од реакции
1.522
Земи цитирај ги сфи постови у тему од едн пут.И Бидикоф ке земе ке продава дилдофци.Ке дигне руке човек.

Не сам шкорпија,не сам ништо у хороскоп.
Хороскоп е магина деветина.
Глупости.
На Водолија ми мирисаш да ти го натепам јас тебе.:D
 
Член од
22 декември 2023
Мислења
210
Поени од реакции
171
Рак знак, подзнак Овен.

Али не верувам во хороскоп.

А за нумерологија некој, знае нешто ? или исто срање е тоа ко хороскоп?
Ист ко мене рак/овен конечно некој ист
Автоматски споено мислење:

Не читајте.
Каква врска има сатанизмот со хороскоп може објаснување?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom