Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Што сте во хороскоп


  • Вкупно гласачи
    1.367
Член од
17 септември 2022
Мислења
620
Поени од реакции
1.326
Vlade za da ima shvalerka treba prvo da ima partner/ka.

Vlade e picajzla u mesecina, venera nikogash mu nema vlezeno u kukja.

Vlade ima namackano leb na nutela.

Samo nabrzinka da te pozdravam vlade!
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
710
Поени од реакции
1.522
:toe:
Водолија искрено не очекував дека си.На многу други знаци помислив, ама Водолија дефинитивно беше меѓу последните.
Нешто Овен, Шкорпија или Стрелец очекував да си.Евентуално Лав.

Ништо Владе, некоја Шкорпија да те среди малку ќе биде добра работа.Има да те дотера...Нема да знаеш главата кај ти е.:D
 
Член од
22 декември 2023
Мислења
211
Поени од реакции
171
Водолија искрено не очекував дека си.На многу други знаци помислив, ама Водолија дефинитивно беше меѓу последните.
Нешто Овен, Шкорпија или Стрелец очекував да си.Евентуално Лав.

Ништо Владе, некоја Шкорпија да те среди малку ќе биде добра работа.Има да те дотера...Нема да знаеш главата кај ти е.:D
А водолија и шкорпија ко ден и ноќ се чим е владе водолија само лав или овенче
 
Член од
22 декември 2023
Мислења
211
Поени од реакции
171
Имам бааги негативно искуство со водолии, лоши се и превртливи.
Епа вака ретардоси се невидени ама со нив многу забава има машките ми делуваат помирни во однос на жените водолии иначе ти закажав другарка ми беше водолија ако сакаш луди авантури само другарица водолија е да знаат да изненадат такви се ама они и сами себе си праат глупости сакаат многу авантуристички живот мене таа баш ми одговараше зошто ко дете рак бев многу стегната а со неа чуда се изнагледав и пројдов така да многу ме опушти е да знаат да бидат и екстремисти во се изненадуваат многу знаат да те завлечкаат по луди друштва но мене пак ќе кажам ми одговараше до 20 години живеев ко калуѓерка скоро да се каже а до неа амерички филмови инлајв доживеав:D
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.202

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.433
Поени од реакции
19.635
Ја па мислу дека е обратно.
На психу ни делуе устфари што смо у хороскоп,ми си га калемимо наш карактер потсфесно спрема наш хороскопски знак,а не обратно,тоес некоја си космичка енергија која според поставеност на небесни тела,ни реагира на тој какфи ке бидемо.

Сериозно мислите дека миљрда и миљаааарда човечки карактери од пештере наамо,су поделени на 12 знака и 12 подзнака,според датум и тачан сат на раѓање.

Дали стфарно мислите дека Сумерски Маги су знале тачно у колко сат е граница измеѓу водолију и рибу например.Дали сте сфесни дека они не су зналд дека небесни тела се вртиф елипсовидно? Они не су ни биле сфесни за гама зраци и црни дупке.Па они уопште не су ни знале дека ми се вртимо около С'лнце(е овој е стфар што треба да се напише сс голему букфу, а не господ).

Али човечки е да се наследи рекла казала муабети од колено на колено.За обични бабни деветине се веруе,а не па за религие или најглавна сфетска религија илимити хороскоп. Абе сфи цивилизирани људи веруеф у хороскоп. Сфи појјаки цивилизацие си направиле посебан хороскоп.Мајански,Кинески и овј ваш оргинал хороскоп у кој веруеф сфи религие,па дури и некои муслимани.

Па куќа на Марс,па натална карта, кур се тресе.Тија смо тија људи и карактери,тија су тија омилени бое,тфрдоглавост,љубомора,дволичност,скржавост,бла блаааа.Па едно нешто тачно да ти се погоди,готово,крај,хороскоп е тачан и готово.А сто работе непогодени,брзо се забрављаф.

Од астрономски аспект,астрологија е чиста приказна за мали деца.Од религиски аспект,астрономија е чист ерес.
Па нели господ така сакал?
Нели он е бог и батина? Какфи Марсови куќе и пичке материне,ракови онакфи,близнаци овакфи.

Како се осудуете да веруете Ви прави верници?
Па ви ако знаете да ги покажете соѕвездија именувани според хороскоски знаци,ја ке га сликам кур водолиски и ке га иштампам у весник у рубрику дневен хороскоп.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.430
Поени од реакции
9.340
Јас можам кајгански знаци да направам и да ви кажувам каков ќе ви биде денот и иднината. И каков е карактерот пример од кајганскиот хороскоп на знакот јаце.

Е тоа и за хороскопот го мислам.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.433
Поени од реакции
19.635
Јас можам кајгански знаци да направам и да ви кажувам каков ќе ви биде денот и иднината. И каков е карактерот пример од кајганскиот хороскоп на знакот јаце.

Е тоа и за хороскопот го мислам.
Избриши си га офтопик,како што ги бришеш у тфој подфорум :icon_mrgr:
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.430
Поени од реакции
9.340
Избриши си га офтопик,како што ги бришеш у тфој подфорум :icon_mrgr:
Што сум оф топик?
Како јас го гледам хороскопот, со прост пример кој значи дека седнал некој новинар и си измислува, денес девицата ја очекува добивка, лавот разочарување, бикот несакана средба, водилијата ќе доживее неправда и тн..
Ти си офтопик уствари со тоа што мене ми кажуваш дека сум офтопик.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.433
Поени од реакции
19.635
Што сум оф топик?
Како јас го гледам хороскопот, со прост пример кој значи дека седнал некој новинар и си измислува, денес девицата ја очекува добивка, лавот разочарување, бикот несакана средба, водилијата ќе доживее неправда и тн..
Ти си офтопик уствари со тоа што мене ми кажуваш дека сум офтопик.
Па фактички си управо.
Као што според мене хороскоп си нема врска,такој да и тфој пост си нема врска.
Као што и новинарско напишано си нема врска и тој дека ти ке најдеш некоја форумска врска според кој какфа носи или не...
вратоврска.

Ма и овј пост устфари нема врска.
Битно нека прска.
 

Schtrawzenigger

and the Baltic Fleet
Член од
9 јули 2013
Мислења
672
Поени од реакции
2.323
Ја па мислу дека е обратно.
На психу ни делуе устфари што смо у хороскоп,ми си га калемимо наш карактер потсфесно спрема наш хороскопски знак,а не обратно,тоес некоја си космичка енергија која според поставеност на небесни тела,ни реагира на тој какфи ке бидемо.



Сериозно мислите дека миљрда и миљаааарда човечки карактери од пештере наамо,су поделени на 12 знака и 12 подзнака,според датум и тачан сат на раѓање.

Дали стфарно мислите дека Сумерски Маги су знале тачно у колко сат е граница измеѓу водолију и рибу например.Дали сте сфесни дека они не су зналд дека небесни тела се вртиф елипсовидно? Они не су ни биле сфесни за гама зраци и црни дупке.Па они уопште не су ни знале дека ми се вртимо около С'лнце(е овој е стфар што треба да се напише сс голему букфу, а не господ).



Али човечки е да се наследи рекла казала муабети од колено на колено.За обични бабни деветине се веруе,а не па за религие или најглавна сфетска религија илимити хороскоп. Абе сфи цивилизирани људи веруеф у хороскоп. Сфи појјаки цивилизацие си направиле посебан хороскоп.Мајански,Кинески и овј ваш оргинал хороскоп у кој веруеф сфи религие,па дури и некои муслимани.


Па куќа на Марс,па натална карта, кур се тресе.Тија смо тија људи и карактери,тија су тија омилени бое,тфрдоглавост,љубомора,дволичност,скржавост,бла блаааа.Па едно нешто тачно да ти се погоди,готово,крај,хороскоп е тачан и готово.А сто работе непогодени,брзо се забрављаф.



Од астрономски аспект,астрологија е чиста приказна за мали деца.Од религиски аспект,астрономија е чист ерес.
Па нели господ така сакал?
Нели он е бог и батина? Какфи Марсови куќе и пичке материне,ракови онакфи,близнаци овакфи.

Како се осудуете да веруете Ви прави верници?
Па ви ако знаете да ги покажете соѕвездија именувани според хороскоски знаци,ја ке га сликам кур водолиски и ке га иштампам у весник у рубрику дневен хороскоп.

Fixed.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom