Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Што сте во хороскоп


  • Вкупно гласачи
    1.364

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
neznam dali imam pisano ne mi tekinja ali sum strelec so podznak vaga,a u kineski sum zmija :) ne veruvam neso mnogu vo horoskopi onaka gi citam cisto od zabava :)
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Јас сум овен во подзнак скорпија :coffee:
 

glufce

French Toast
Член од
15 јануари 2006
Мислења
827
Поени од реакции
8
Скорпија во подзнак лав... иначе мислам дека сепак постои некоја поврзаност помеѓу карактерот на еден човек и хороскопскиот знак (лично за мене) а за тоа дали е вистина тоа шо пишува во весниците, нормално дека не е пошто они пишуваат безвеза колку само да попунат страници...
 

dusicka

UBAVA KAKO CVET
Член од
5 март 2006
Мислења
301
Поени од реакции
0
Premnogu veruvam vo toj horoskop sekos citam i anaka koga kako mi pogoduvaat!
Jas sum riba i ama bas site karakteristiki sto gi pisuva za riba se tocni sto se onesuva na mene!
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Ne veruvam vo horoskop..moze gi citam onie sho se po vesnicne ama cisto od dosada posle toa ne ni znam shto mi pishuvalo..a inace ne ni veruvam deka znakot odreduva nekoi karakteristiki zasho ja sum Oven(podznak Vaga) a toa kakva bi trebalo da bidam spored nekoi horoskopi blage veze nema so mojot karakter
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
sch00lGirL напиша:
Јас сум овен во подзнак скорпија :coffee:
и јас исто:kajg: ... ина4е хороскоп читам ради тепање време али верувам за тоа со знакот и подзнакот... сметам дека карактерот зависи од знакот а надворешните карактеристики од подзнакот (мислам дека беше така:raz: ... така нешто:))
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Не верувам во хороскоп, понекогаш читам по списанијата ако ми дојде при рака, ама тоа само за забава. Иначе сум стрелец и може некои карактерни особини се заеднички за стрелците како: авантуристи, амбициозни.... и да не редам.
А како се пресметува што сме во подзнак?
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
walker_girl напиша:
Не верувам во хороскоп, понекогаш читам по списанијата ако ми дојде при рака, ама тоа само за забава. Иначе сум стрелец и може некои карактерни особини се заеднички за стрелците како: авантуристи, амбициозни.... и да не редам.
А како се пресметува што сме во подзнак?
ako sakas ja znam ali kazi koga si rodena i u kolku saat i za dve min. ke ti dadam linkot od stranata:)
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.048
Поени од реакции
13.540
ја сум овца (овен) а во кинески кокошка (петел) полоша комбинација од овца и кокошка во едно нема ;)))
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
коцка напиша:
ја сум овца (овен) а во кинески кокошка (петел) полоша комбинација од овца и кокошка во едно нема ;)))
a btw kaj go gledas toa za kineski horoskop?:)
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
kLiNkA напиша:
ako sakas ja znam ali kazi koga si rodena i u kolku saat i za dve min. ke ti dadam linkot od stranata:)
Родена на 12.12.1989 во вторник во 20 часот. Ај кажи ми ја судбината сега :kez:
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
walker_girl напиша:
Родена на 12.12.1989 во вторник во 20 часот. Ај кажи ми ја судбината сега :kez:
4.12.1989 hihihih postara sum od tewe :je: :je: :je:
eeej ti znaci si strelec zakon coek :)
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Vasa osnovna deviza je: "Ja hocu, ja mogu".[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] [/FONT]

Брее се ми погодиле еј :je:

Btw Doti4nata кај бе они со стрелци ? :):)
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
walker_girl напиша:
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Vasa osnovna deviza je: "Ja hocu, ja mogu".[/FONT]

Брее се ми погодиле еј :je:

Btw Doti4nata кај бе они со стрелци ? :):)
lol lol... eve si se najdoa dvete strelci i sea.... nie drugite da se skrieme:):):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom