Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Што сте во хороскоп


  • Вкупно гласачи
    1.372
С

Сатори

Гостин
Roden sum 03.05.1985, Petok, 07:00, znam deka sum Bliznak vo podznak, veke znakot se znae Bik... A tuka gledam neshto drugo... Mesecina.. znaci ova ona...
Ke bide li nekoj shto ne e laik kako mene, da kaze shto znak sum jas vo taa mesecina... :)
Месечината означува каков си на емоционално поле, како ги третираш емоциите и како се справуваш со нив во опкружувањето.
Повели линк со цела натална карта:
http://www.antiscia.com/chaos/natal/viewnatal.cfm?name=Picasso&day=3&month=5&year=1985&timehour=07&timemin=00&ampm=am&zone=-2&longdeg=021&longmin=20&latdeg=41&latmin=01&ns=N&ew=E&place=Bitola&place2=Macedonia
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Kao shto kazav, laik sum... A i kao gledam, za citanje mnogu... uhh... btw thank you for your time...
 
С

Сатори

Гостин
Kao shto kazav, laik sum... A i kao gledam, za citanje mnogu... uhh... btw thank you for your time...
:) Океј.

Во Месечина си Вага, тоа прави да сакаш мирни, пријатни места со смирена атмосфера.Кога си во врска даваш премногу и си способен да се прилагодиш на секоја ситуација, иако тоа понекогаш може да се разбере како неискреност и ласкање.Знаеш да се социјализираш и со тоа можеш да извлечеш корист од секоја ситуација.
Шармантен и грациозен, сакаш да го користиш домот како место каде ќе имаш пријатен разговор со пријателите.
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
Таа ќе го контролира и ќе го уништи на крај.
Убава врска, но само за Лавицата, затоа што ќе го добие вниманието и љубовта од Ракот, но нема да биде задоволна само со неговата афекција, па ќе има потреба и од повеќе луѓе во близина за да и се восхитуваат.
За разлика од мажот Рак кој што иако ќе ја направи идол, тоа не значи дека нема да го боли додека таа сјае и за другите, а не само за него.

воопшто не ми се свиѓа ова :kesa:

а Лав(таа) и Бик(тој)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.735
Поени од реакции
19.912
Сатори ај Вага (таа) и Јарец (тој)?
 
С

Сатори

Гостин
а Лав(таа) и Бик(тој)
Тоа е веќе многу многу подобра комбинација каде има 2 силни карактери кои што би можеле меѓусебно да се надградуваат.
Ќе имаат единствено проблеми со тврдоглавоста и гордоста која што ја има во големи количини кај двајцата.
Но е каде каде поуспешно од предходното.

Иако, јас, би ти рекла да си пронајдеш Близнак.:smir:
 
С

Сатори

Гостин
Сатори ај Вага (таа) и Јарец (тој)?
Јарецот е многу тврдокорно и фокусирано суштество кое што живее за да создава, за да биде во акција, додека Вагата е нежна, шармантна, складна.Иако на воздухот кој што просто испарува од Вагата, Јарецот кој што е земја не би и бил доволно интересен, сепак ја држи на земја и знае да ја направи вистински среќна, затоа што ја надополнува онаму каде таа има потреба.
А нејзе таа рамнотежа и е неопходна. :)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.735
Поени од реакции
19.912
Јарецот е многу тврдокорно и фокусирано суштество кое што живее за да создава, за да биде во акција, додека Вагата е нежна, шармантна, складна.Иако на воздухот кој што просто испарува од Вагата, Јарецот кој што е земја не би и бил доволно интересен, сепак ја држи на земја и знае да ја направи вистински среќна, затоа што ја надополнува онаму каде таа има потреба.
А нејзе таа рамнотежа и е неопходна. :)
Да баш ме надополнува таму каде што треба...:pipi:
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Близнаци и стрелец?

Благодарам однапред : )
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
BIKOT...

A jas sum bik... I obozavam skorpii... I za sreka sum imal skorpija... Ubava e, cudno mene ne me k'sa...
Bik+Skorpija... Ubaa kombinacija... Puka sex 24 saati... :)
Уф не би рекла:)Јас неможам многу со бикови,мажите ми се толку сезнајковци,што ги избегнувам во моја близина во спротивно би се задавиле.А жена во знак бик,имав две цимерки (една по друга) и двете ги иселив од соба,насилно:pos2:Страшни чудовишта,центар пажња,се извинувам на оние што се во овој знак,но дефинитивно не се за под ист покрив со скорпија,предизвикуваат желба да ги убиеш,без око да ти трепне.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
:) Океј.

Во Месечина си Вага, тоа прави да сакаш мирни, пријатни места со смирена атмосфера.Кога си во врска даваш премногу и си способен да се прилагодиш на секоја ситуација, иако тоа понекогаш може да се разбере како неискреност и ласкање.Знаеш да се социјализираш и со тоа можеш да извлечеш корист од секоја ситуација.
Шармантен и грациозен, сакаш да го користиш домот како место каде ќе имаш пријатен разговор со пријателите.
Hmm... Interesantno... Veoma dobro... Blagodaram vo sekoj slucaj...

Уф не би рекла:)Јас неможам многу со бикови,мажите ми се толку сезнајковци,што ги избегнувам во моја близина во спротивно би се задавиле.А жена во знак бик,имав две цимерки (една по друга) и двете ги иселив од соба,насилно:pos2:Страшни чудовишта,центар пажња,се извинувам на оние што се во овој знак,но дефинитивно не се за под ист покрив со скорпија,предизвикуваат желба да ги убиеш,без око да ти трепне.
Ne znam da ti kazam pravo... Jas sum bik... i nekako mi ide so ova skorpiiv... Imalo momenti na verbalna konfrontacija... golema... no sepak, slicnite afiniteti, pogledi, energii znaele sepak da ustishat, onaka da se vrati na standarden odnos... koj sekogash bil eksploziven... barem za mene...
Inaku centar paznja... da... Toa e problem... so koj se soocuvam... Ama pa i si sakam kao takov... heheheh
 

Only*ME

Kaлимеро... :/
Член од
2 август 2008
Мислења
249
Поени од реакции
4
Ако на некој не му е тешко нека ми прокоментира

Јас сум Рак во подзнак Скорпија, а он е Лав :)

Благодарам:pipi:
 
С

Сатори

Гостин
Близнаци и стрелец?

Благодарам однапред : )
Пар направен во рајот.
Воздух и оган, си играат, се надополнуваат, си бегаат еден на друг за потоа повторно да се пронајдат.Близнакот секогаш сакал да истражува, да патува, а Стрелецот може да го следи во секој нов чекор, сигурен или не, небитно.
Go for it!
:vozbud:

Ако на некој не му е тешко нека ми прокоментира

Јас сум Рак во подзнак Скорпија, а он е Лав :)

Благодарам:pipi:
Лавчето многу повеќе ќе доминира, ама Скорпијата може да го скроти колку толку, Ракот ќе биде емоционален и ќе сака да го има Лавот само за себе, но сепак, со разбирање ќе може и тоа да се изведе.
Не е комбинација која што стандардно успева, но битно е она што може да се склопи, а во ваквата врска ќе бидат потребни многу компромиси, ама вреди секогаш на крај.:smir:
 

Only*ME

Kaлимеро... :/
Член од
2 август 2008
Мислења
249
Поени од реакции
4
Лавчето многу повеќе ќе доминира, ама Скорпијата може да го скроти колку толку, Ракот ќе биде емоционален и ќе сака да го има Лавот само за себе, но сепак, со разбирање ќе може и тоа да се изведе.
Не е комбинација која што стандардно успева, но битно е она што може да се склопи, а во ваквата врска ќе бидат потребни многу компромиси, ама вреди секогаш на крај.:smir:
Благодарам уште еднаш :back:
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
МЕне никој не ме регистрира :(

Вага јас... Овен тој ... плиииззз
 

Kajgana Shop

На врв Bottom