Хорор филмови

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Хорор филмови изумреа кога излегоа телевизори во боја, сега има нешто чатпат добар хорор синистер на пример е одличен али се бројат на прсти, моментално од хорори само азијските вредат тие ке те мрднат од памет додека американскиве се боза до боза што излегуваат

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Абе види... не е ПРЕстрашен, али по мене е доволно сташен како за хорор.:icon_mrgr:
Синистер рецимо е нешто пострашен...

И не е поента само во тоа колку е страшен, треба и сторија да си има.
Да се подготвам малку психички па ќе го гледам а после тоа ќе пишам коментар ;)
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Бре бре, иди на психијатриски сеанси, пола година оди на психо-физички терапии пред да гледаш хорор филм. Свашта може да се издеси во тие 2 часа гледање во монитор. Пази на Саманта. И пиши што си напраила.
За секој случај кажи им на родителите на седат пред врата додека го гледаш филмот да не случајно ти се деси нешто, нека биде спремен татко си со секира пред врата. И брза помош нека чека на улица.
Не е мала работа хорор филм да се гледа.
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Бре бре, иди на психијатриски сеанси, пола година оди на психо-физички терапии пред да гледаш хорор филм. Свашта може да се издеси во тие 2 часа гледање во монитор. Пази на Саманта. И пиши што си напраила.
За секој случај кажи им на родителите на седат пред врата додека го гледаш филмот да не случајно ти се деси нешто, нека биде спремен татко си со секира пред врата. И брза помош нека чека на улица.
Не е мала работа хорор филм да се гледа.
Па ако за тебе е секојдневие да глеаш колење,бесење,крвови на сите страни за некој не е.
За некој,е голема работа.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Па ако за тебе е секојдневие да глеаш колење,бесење,крвови на сите страни за некој не е.
За некој,е голема работа.
Па ако не ти е, зашто тогаш се форсираш да глеаш хорори?
Психички подготовки а у бог да чува.
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Па ако не ти е, зашто тогаш се форсираш да глеаш хорори?
Психички подготовки а у бог да чува.
Кај пишува дека се форсирам?Сакам да гледам но не екстремни хорори кај што нема да можам после тоа да заспијам.Гледам неколку пати во година и тоа што онака баш ќе ме заинтересираат како Unfriended на пример.А јас како се спремам пред да гледам хорор то се тебе не тиче,па макар и на сеанси да одам.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
На крајот на краиштата филм е...................:) Има пример полоши работи. Во основно сум гледал Чеченија масакрите, на цеденце ми ги дадоа изрежани, е тие ич не беа фини :D

Инаку добар (y) Ко шо сакам тмурно селски амбиент со тро магла и неизвесност.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Го изгледав Синистер ноќеска. Се` супер, супер идеја, само можел филмов да има подобра режија. The Conjuring на пример има веќе видена идеја а перфектна режија и затоа доби позитивни критики. Некои сцени беа на две на три поминати, колку да се пројде.
Повеќе напнатост имаше во муабетите со полицајците отколку кога писателов ги гледаше дечиштата
Мора да се пофали и музиката, погодена беше за хорор филм.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Па ако за тебе е секојдневие да глеаш колење,бесење,крвови на сите страни за некој не е.
За некој,е голема работа.
А што сакаш ти во хорорите еротика,оргии :D ако не си фан на хорори имаш и други жанрови, ја не сум фан на хорори али ги гледам, мене највише ми лежат тешките трилери особено оние психолошки трилери како The Machinist и други не ми текнуваат више, а сакам и трилери со еленти на хорори како Scream 1/2/3/4 и Знам што правевте минатото лето и многу други :)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom