Хорор филмови

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Уште да беше хорор филмов :kesa:
Па моментот во супермаркетот или шо и да беше тоа кога ќе го удри со безбол палката по фацата и ќе му ја отера у три лепе. По хорор момент од тоа на Св. Никогаш.
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
И ја така се заебав со Cyrus мислев комедија е ама ни К од комедија. Лаже ИМДБ :icon_lol:
 
T

Tetro

Гостин
Па моментот во супермаркетот или шо и да беше тоа кога ќе го удри со безбол палката по фацата и ќе му ја отера у три лепе. По хорор момент од тоа на Св. Никогаш.
Го гледав филмот одамна. Мене ми беше ко приказна за заспивање. Некоја глупа комедија колку да гледаш нешто, ако не.
Филмот е пишан како хорор де. Го имам гледано и мене ич не ми е страшен, али класифициран е како хорор, башка цитирав само да посочам дека ништо не го "снашло"http://forum.kajgana.com/member.php?41934-ask1o0oask1oOo.
Имдб е во ред, ама класификацијата на жанрови ја прават на друг начин.
Таг со зомби (хорор), ама не е хорор филмот, да не ве плашат постарите. :)


** Ај доста оф-топици, ќе се налути IOsono, ќе тепа
 
I

Intex

Гостин
Имам нешто што ме копка.
Шајнинг да го гледам? (металхамерот најдобро ме познава од филмаџиите, па делумно кон него е прашањето:))
 
T

Tetro

Гостин
Имам нешто што ме копка.
Шајнинг да го гледам? (металхамерот најдобро ме познава од филмаџиите, па делумно кон него е прашањето:))
Го немаш гледано? Напишана e книгата од Stephen King, во режија на Stanley Kubrick.
Некаде прочитав дека се спрема римејк, ама гледај го стариот од `80-та.
 
I

Intex

Гостин
Го немаш гледано? Напишана e книгата од Stephen King, во режија на Stanley Kubrick.
Некаде прочитав дека се спрема римејк, ама гледај го стариот од `80-та.
Го немам поради ... страв ваљда. Стално го избегнувам.
А имам гледано психолошки хорори, не ми е проблемот тоа значи.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
За Шајнинг и јас одамна се токмам, ама никако да го изгледам. А бап барам со другариве што хорор да гледаме неделава убаво шо ме потсети на филмов.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Охх блазе си ви, понекогаш толку многу ми е криво што имам изгледано огромен дел од добрите филмови што некогаш дури помислувам на Лоботомија што би рекол Smartasss :pos:

П.С. Само шала да не ме разберете погрешно :)
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Охх блазе си ви, понекогаш толку многу ми е криво што имам изгледано огромен дел од добрите филмови што некогаш дури помислувам на Лоботомија што би рекол Smartasss :pos:

П.С. Само шала да не ме разберете погрешно :)
Ја затоа одам ретро, гледам се што сум пропуштила. Најголемите ремек дела се создадени во минатото, сега тек тук, ќе се создаде некое дело кое има потенцијали да премине во култно, ама не успева тоа да стане и покрај квалитетот, зашто во толкав наплив на филмови не може да го постигне ефектот кој го имал филм пред десет , дваесет па и повеќе години кога не штанцал Холивуд филмови ко да е на норма.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Zombieland ( 2009 )
88 min - Аdventure | Comedy | Horror
На imdb го пишува и како хорор -.-, така да ништо не го снашло :)
Океј, сега ми е појасно... :salut:

п.с. Што барате во оваа тема ако не сте го гледале Шајнинг? o_O
:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom