Хорор филмови

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
astrion напиша:
Читам нешто Американците ногу го фалат The Exorcist не ми е гледан има ли некој шо му е гледан да потврди дали е стварно добар?
Многу, многу добар!:cuc:
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
The Exorcist: The Begining, ne e los, ako mislis na toj...drugiot ne sum go gledal...mene poveke mi se sviga so emili rouz.....
 

MarthaGraham

Олд Скул
Член од
21 ноември 2005
Мислења
673
Поени од реакции
8
Exorcist е ПРАВ хорор! :cuc: Ако некој не го глеал обавезно да го глеа.
А Blair Witch Project кецот го глеав ама некако не ми беше страшен:raz: Дури не ми се ни свиѓаше ич, некако исфорсирано и извештачено ми беше тоа идењето по шуми, па демек плашење ова она... глупо ми беше тоа.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.532
Поени од реакции
1.515
Мотокултиваторче напиша:
Баш пред некој ден глеав документарец на Дискавери "The haunted house in Connecticut". Имаше филмувани сцени, вистинска случка и многу сум се наежил, многу беше језиво коа ги глеав луѓето као плачат....се глеаше дека имаат многу преживеано! Иначе имаше нешо врска со демони и Exorcism....многу јако!
go gleav i jas ova ne od pocetok, sepak mnogu jezivo bese, posebno toa vo podrumot so oganot
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
Сега го изгледав Куќа од восок(house of wax) специфичен хорор,забегуват типчињата во напуштен мал град од восок и...:) , имам уште два после ке ги гледам појма немам дали се добри едниот се вика The last sign a другиот Dark Water има до сабајле да уживам :je:
А Егзорцист го имаше само двојката,викаат кецот бил добар,двојката бил промашен затоа не го ни зедов,ке чекам кецот да го најдам
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
Dark Water e drama/horor ..... jas go gledav. Vredi da se gleda.
 

MarthaGraham

Олд Скул
Член од
21 ноември 2005
Мислења
673
Поени од реакции
8
astrion напиша:
Сега го изгледав Куќа од восок(house of wax) специфичен хорор,забегуват типчињата во напуштен мал град од восок и...:) , имам уште два после ке ги гледам појма немам дали се добри едниот се вика The last sign a другиот Dark Water има до сабајле да уживам :je:
Dark Water го глеав пред некое време... Вреди да се види, не е нешто екстра посебен и оригинален филм, али добар е.
Да не ти кажувам за што се работи, мене малце ме потсеќа на еден друг ептен познат хорор, ќе си видиш уствари сам.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Добар е Dark Water ... секако вреди да се гледа, иако како што кажа Марта, не е некоја нова приказна:)

Иначе знам дека ја отупев со Storm of the Century ама па зарем никој не го гледал???
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
MarthaGraham напиша:
Dark Water го глеав пред некое време... Вреди да се види, не е нешто екстра посебен и оригинален филм, али добар е.
Да не ти кажувам за што се работи, мене малце ме потсеќа на еден друг ептен познат хорор, ќе си видиш уствари сам.
ОК, не ми го кажувај :) ке видам дали ке ми заличи на некој предходен хорор,а за крај имам еден акција ногу го фалат Б-13,мафијашки пресметки,ногу бил јак,али хорор си е хорор :icon_lol:
А за ВМРО имам еден добар хорор ПИЛА(SAW) нема до крајот да сватиш кој ги ебе у мозок
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
divine напиша:
Добар е Dark Water ... секако вреди да се гледа, иако како што кажа Марта, не е некоја нова приказна:)

Иначе знам дека ја отупев со Storm of the Century ама па зарем никој не го гледал???
Незнам не ми е познат по име а и гледам на интернет не го знам,супер,ке си го гледам тие денови и + трилер како шо сакам,фала Дивајн
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
astrion напиша:
ОК, не ми го кажувај :) ке видам дали ке ми заличи на некој предходен хорор,а за крај имам еден акција ногу го фалат Б-13,мафијашки пресметки,ногу бил јак,али хорор си е хорор :icon_lol:
А за ВМРО имам еден добар хорор ПИЛА(SAW) нема до крајот да сватиш кој ги ебе у мозок
Go gledav SAW i prviot i vtoriot..sega ocekuvam tret, zatoa sto vtoritot taka zavrsi! :)

Divine...... Storm of the century go simnav da go gledam... ama koga vidov deka trae 4 saati, se otkazav za drug den koga ke bidam po sloboden. :)

Inace i ja go otupev so The Exorcism of Emily Rose.....glejte go luge....nema da se pokaete nikogas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom