Хорор филмови

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Седи бре

kiro hametovski напиша:

најбољи хорор
ако ова е хорор незнам . Дај ја ке трчам по цел град со моторна пила и ти ке се извадиш од памет :baeh:

Ова ти е акција а ако неќеш Хорори земи некој Суспенс од Алфред Хичкок и вади се од памет.
Абе земи глеј некој добар хорор:pos: :pos: :pos:
Барем да се уплашиш малце и после ке молиш за хорор:cuc: :cuc: :cuc:
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
Не е хорор нешто како мисерија повеќе ама финтата е што се базира на вистински настан што се случил некаде 1966-67

Филмот се вика Тhe Mothman-човекот молец,со Ричард Гир

содржина-John Klein (Richard Gere), a Washington newspaper reporter leaves his job after his wife (Debra Messing) dies to investigate strange reports, including psychic visions ("prophecies") and sightings of winged creatures ("mothmen"), in a small West Virginia town, that may be the signs of an alien invasion of Earth...

Око не сум склопил .ного е моќен филмот и интересен и малце страшен,али пази вистински настан
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
astrion напиша:
Не е хорор нешто како мисерија повеќе ама финтата е што се базира на вистински настан што се случил некаде 1966-67

Филмот се вика Тhe Mothman-човекот молец,со Ричард Гир

содржина-John Klein (Richard Gere), a Washington newspaper reporter leaves his job after his wife (Debra Messing) dies to investigate strange reports, including psychic visions ("prophecies") and sightings of winged creatures ("mothmen"), in a small West Virginia town, that may be the signs of an alien invasion of Earth...

Око не сум склопил .ного е моќен филмот и интересен и малце страшен,али пази вистински настан
Да, да го имам гледано и ептен е хаос филмот. За мене повеќе хорор се психо-трилери отколку филмови со Фреди или со вампири:icon_eek: Пример Storm of the Century ... :cuc:

п.с. Избришав две мислења ... ван тема беа, си знаете тоа:)
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
на знам ја, тој Фреди Кругер ми е цепки . увек коа ќе го видам се цепам од смеење така да таков филм не би можел да ми биде страшен,а Блајнд, за тексашкиот масакр ти прво сети се дека е базиран на вистински настан и додека го глеаш обиди се да замислиш дека тој мрсулот постоел, дека стварно колел и сечел уши и носови само за да си направи лице, и така ќе го доживееш хоророт, а ако само го гледаш и не ја пратиш содржината, нормално дека ќе ти биде како акција:)
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Па добро секој лудак би го направил тоа. Поентата ми е дека тоа е само колење. Па гледај го The Exorcist of Emily Rose. И тоа е вистинска приказна и кога го гледаш филмот ке се извадиш од памет. а замисли тебе да ти се случи тоа!!!??
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
pa kolenje za tebe ne e horor? i toa pazi, ne stanuva zbor za obicno kolenje, tuku seckanje na delovi so motorna pila. neznam za vas, ama mene mornici me lazea koa go gleav Leatherface
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Harry Potter напиша:
pa kolenje za tebe ne e horor? i toa pazi, ne stanuva zbor za obicno kolenje, tuku seckanje na delovi so motorna pila. neznam za vas, ama mene mornici me lazea koa go gleam Leatherface
Оди во месара сецкај пилиња:) и глеј хорори:)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
BliND напиша:
Па добро секој лудак би го направил тоа. Поентата ми е дека тоа е само колење. Па гледај го The Exorcist of Emily Rose. И тоа е вистинска приказна и кога го гледаш филмот ке се извадиш од памет. а замисли тебе да ти се случи тоа!!!??
Да, да и овој доаѓа во оваа тема дефинитивно:cuc:
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
The Others не е хорор баш ама малце е језив,знам дека 99 посто го имат гледано ама филмот е ставрно да ти одземе внимание и после да се замислиш малце дали до тебе има некој во друга димензија:)

13 Ghosts ,ima dobri efekti vredi da se pogleda i malce ke штрепнеш на некои сцени,еве една сцена
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
Читам нешто Американците ногу го фалат The Exorcist не ми е гледан има ли некој шо му е гледан да потврди дали е стварно добар?
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
i The Others i 13 Ghost sum gi gleam, cool filmcinja, posebno ovoj prviot ;)
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
http://www.chasingthefrog.com/reelfaces/texaschainsaw.php

Eve za teksaskiot masakar....nema vrska deka ubival so pila i deka si siel lica....nesto gresno si razbral vo vrska so toa...vidi na stranava.

Astrion....... zemi go The Exorcism of Emily Rose. Toj e psiha film!!!

eve ti sajt da vidis sto navistina se slucilo http://www.joblo.com/index.php?id=8052 Slucajot bil vo Germanija, ama poradi filmot se prefrla vo USA, inaku prikaznata e taa.
Gledajte go, nema da zazalite!!!

eve ja vistinskata Emily Rose, na koja i se slucile site tie raboti
 

Мотокултиваторче

Антипрекрасен
Член од
10 септември 2005
Мислења
118
Поени од реакции
1
Баш пред некој ден глеав документарец на Дискавери "The haunted house in Connecticut". Имаше филмувани сцени, вистинска случка и многу сум се наежил, многу беше језиво коа ги глеав луѓето као плачат....се глеаше дека имаат многу преживеано! Иначе имаше нешо врска со демони и Exorcism....многу јако!
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
Harry Potter напиша:
pa kolenje za tebe ne e horor? i toa pazi, ne stanuva zbor za obicno kolenje, tuku seckanje na delovi so motorna pila. neznam za vas, ama mene mornici me lazea koa go gleav Leatherface

A be vidi sea..ima razlika od horor do horor...zavisi samo od toa koj kako ja svakja poentata na ovoj zbor...primer za mene ne e horor da gledam kako nekoj tip se davi vo krv dodeka e rastegnuvan na sprava za macenje i poleka so skalpel mu gi otstranuvaat ekstermitetite...toa e glupost i bolest...za mene vistinski horor pretstavuva nesto na primer sto ne go gledas ama znaes deka e pred tebe i ceka pogoden moment da ti skokne i na gaz da padnes...film vo koj ima misterii, duhovi(sto ne gi gledas ama znaes deka se tuka) i sl...bas vcera gledav dobar horor...13 Ghosts...dobro filmche...jas kazav za site sto sakaat dobar horor...togas treba da gledaat Blair Witch Project I i II...e toa ti e najbolji horor film EVERMADE...za site sto sakaat bez dusa da ostanat GLEDAJTE GO!!!
 

Мотокултиваторче

Антипрекрасен
Член од
10 септември 2005
Мислења
118
Поени од реакции
1
The_Grim напиша:
A be vidi sea..ima razlika od horor do horor...zavisi samo od toa koj kako ja svakja poentata na ovoj zbor...primer za mene ne e horor da gledam kako nekoj tip se davi vo krv dodeka e rastegnuvan na sprava za macenje i poleka so skalpel mu gi otstranuvaat ekstermitetite...toa e glupost i bolest...za mene vistinski horor pretstavuva nesto na primer sto ne go gledas ama znaes deka e pred tebe i ceka pogoden moment da ti skokne i na gaz da padnes...film vo koj ima misterii, duhovi(sto ne gi gledas ama znaes deka se tuka) i sl...bas vcera gledav dobar horor...13 Ghosts...dobro filmche...jas kazav za site sto sakaat dobar horor...togas treba da gledaat Blair Witch Project I i II...e toa ti e najbolji horor film EVERMADE...za site sto sakaat bez dusa da ostanat GLEDAJTE GO!!!
Абе за кецот неам зборови, али двојката е срање според мене.....иначе вистинит случај беше кецот така!?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom