Хорор филмови

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Однесено со виорот е толку култен хорор, што полека од обичен култ преминува во религија.
Особено ми се грозоморни бркчињата на Клерк Гејбл. Откога го гледав филмот, постојано ми се случува да се разбудам, во сред ноќ, облеан со пот. Веднаш, махинално си го допирам лицето и откако ќе се уверам дека не ми израснале такви, си продолжувам мирно да спијам како Мечето Ушко.
Кажи неповторливи се тие хорори.
Хе Клерк Гејбл си го сонувал не ми се верува.:wink:
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
Shrooms
Jako hororce,interesno so sodzina
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.846
Поени од реакции
11.061
Hmm neznam dali ima asalni horori vo deneshno vreme ili potocno kazano hororite vo deneshno vreme ne se strashni kako porano ili ne se dozivuvaat isto, zatoa sto sve e veke videno i sve se povtoruva. Znam na vremeto filmovine so Freddy Krueger bea da se iseresh, kako mal sum se serel od nego sega da gi gledash smeshni se. Taka da moze da se kaze deka Nightmare on Elm Street mi se omileni horori bidejki edinstveno od niv sum se plasel nekad, a da, imashe i eden isto kako mal go imav gledano se vikashe Candyman mislam. A inace Scream ti se najteshko sranje od horori toj tipot koga ke go vidam poveke mi e smeshen nego strashen baska me potseka na Scary Movie :)
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
Тhe Eye siminjajte go i odma da go gledate
ама воопшто не ми беше страшен иначе добар е а страшен не ми е...
у последно време нема ништо онака добро да те вади од памет...
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
60
Поени од реакции
3
One missed call али глејте да е јапанската верзија..
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Омилен хорор ми е Stay Alive ..Не ми е страшен многу , ама ај , тоа е , го обожавам ..

Иначе знаев неколку добри хорор филмчиња , ги имав дома , ама како шо рече сестра ми биле забранети :)..

Да ја препрашам за име , дека не се сеќавам , па ќе пишам..
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
vcera go gleav, top
 
Член од
14 февруари 2008
Мислења
1.010
Поени од реакции
12
Amityville horror - sum gledal mnogu horori ama posle ovoj ne mozev da idem do wc :) najdobro e da gledas sam i po moznost 1-2 posle polnok .
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.622
Поени од реакции
11.170
Гледан ми е филмот, не е толку страшен.. дури и досаден ми стана мене :toe:.
бтв... Еден од подобрите хорор филмови: Ридовите имаат очи 1/2, Тексашки масакр со моторна пила 1/2, 30 дена нок.. и уште многу
 
Член од
4 март 2008
Мислења
261
Поени од реакции
10
Има доста добри хорори...ги сакам.
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
дај бе луѓе пишете некој понов хорор, не само пила 1,2,3,4, тексашки масакр, злоба...дајте некој од 2007 и 2008
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
На тексашки масакр, додека сите правеа Аааааааа извици во кино :) јас се кезев како луд.

Немам одамна гледано добар хорор.
Зедов некој од старите хорори кои порано ми ја вадеа душата од страв... сега ми делуваше смешно и детски...
 
U

UnholY

Гостин
Еден од подобрите хорори шо сум го гледал е ''The Exorcist'', ама сепак како шо кажа погоре bsplayer, поентата е да се гледа кога си сам и после полноќ...
Доколку гледате хорор среде бел ден и со друштво многу јасно дека тоа веќе нема ни да биде хорор...поентата е да гледате сами и во попогоден термин за тоа, како шо веќе напоменавме после полноќ...
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
116
Поени од реакции
1
Imase eden period koga od Evropa (osobeno od Italija i Germanija ) doagaa dobri horori , osobeno vo 70 i 80 god od minatiot vek . Ne bea kako Amerikanskite , bea ... poorginalni .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom