Хорор филмови

O

Orion.

Гостин

Досаден филм, бадијала потрошено време:) Јас би смислил подобра приказна, едино џенцките се јаки:)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Како бе The Human Centipede ви е добар филм? :)

Да ги оставиме настрана гадотиите, глумата од двете девојки е очајна и филмов е преполн со грешки. Поготово моментот кога им дава апчиња во чашата, и паѓа чашата и во другиот кадар по случката чашата пак е полна со вода :pos: Штом јас забележувам филмска грешка значи тапа е :P А и она, 100% accurate, демек медицински е возможно, шије ми га ѓуро, едино ако режисерот не се консултирал со некој лекар дипломиран во Мала Речица :)
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
423
Поени од реакции
682
Како бе The Human Centipede ви е добар филм? :)

Да ги оставиме настрана гадотиите, глумата од двете девојки е очајна и филмов е преполн со грешки. Поготово моментот кога им дава апчиња во чашата, и паѓа чашата и во другиот кадар по случката чашата пак е полна со вода :pos: Штом јас забележувам филмска грешка значи тапа е :P А и она, 100% accurate, демек медицински е возможно, шије ми га ѓуро, едино ако режисерот не се консултирал со некој лекар дипломиран во Мала Речица :)
Јас вчера го гледав, и мене не ми остави добар впечаток. Прилично аматерски филм, а и целата приказна некако ме напна ептен. Ретко кога после некој хорор не сум сакала да го гледам вториот дел. Така за овој. Толку беше тапа, што немам намера да го симнам вториот.
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Хе хее а што очекувавте вие од филм со наслов "The human Centipede" снимен со стотина илјади евра, па нормално ќе напишат дека 100 % е медицински возможно, и многу други хорори пишува дека се по вистински настани снимени па не се, тоа е само за да биде поинтересно и за дискусија на публиката, иначе филмчето си е ок за тој жанр, за фановите на експлотејшн филмови си е маст си.
 
O

Orion.

Гостин

Интересно филмче:sneaky:

Предложете некој трилер-хорор ама да не биде паранормален(не сум расположен за нив у моментов) и некој понов...
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314

Интересно филмче:sneaky:

Предложете некој трилер-хорор ама да не биде паранормален(не сум расположен за нив у моментов) и некој понов...
Овој го гледав не е лош, иако не е типичен хорор филм, туку е и крими. Интересно е што дава увид на некои случувања во Америка од аспект на религиозниот фанатизам.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Овој го гледав не е лош, иако не е типичен хорор филм, туку е и крими. Интересно е што дава увид на некои случувања во Америка од аспект на религиозниот фанатизам.
Го симнав филмов, но не сум го гледал. Вреди да се изгледа? Што се дешава во кратки црти?
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Го симнав филмов, но не сум го гледал. Вреди да се изгледа? Што се дешава во кратки црти?
Се работи за тројца тинејџери кои наоѓаат жена за секс преку интернет. За жал, паѓаат во канџите на група религиозни фанатици. Ми се допадна филмот (не којзнае колку де) зашти глумата и режијата се одлични, а и пошто филмот е до некаде инспириран на вистински настани.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Се работи за тројца тинејџери кои наоѓаат жена за секс преку интернет. За жал, паѓаат во канџите на група религиозни фанатици. Ми се допадна филмот (не којзнае колку де) зашти глумата и режијата се одлични, а и пошто филмот е до некаде инспириран на вистински настани.
Баш ќе го пуштам да го гледам подоцна. Иначе не ми личи на хорор. И на замунда пишува дека е хорор, но по видеово не би можел да му дадам жанр - хорор.
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Баш ќе го пуштам да го гледам подоцна. Иначе не ми личи на хорор. И на замунда пишува дека е хорор, но по видеово не би можел да му дадам жанр - хорор.
Не е до Замунда. Самиот режисер Кевин Смит сам си го најавуваше филмот како првиот хорор во неговата кариера.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.361
Поени од реакции
25.059
Значи излегол новиот на Кевин Смит. Одамна не сум во тек кога станува збор за него.
Му ги имам изгледано сите филмови, ама за овој се мислам... Кевин Смит и хорор, некако не ми се совпаѓаат во една реченица овие два збора. :cautious:
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Баш влегов на темава да прашам за филмов. Не сум љубител на овој жанр, ама би сакал да го видам хорор/трилер од Кевин Смит.
Гледав и некои ривјуа на јутуб, многу поделени мислења за филмов. Ќе почекам некое време сепак, да видам и вие шо ќе кажите.
 
Член од
20 ноември 2010
Мислења
738
Поени од реакции
749
zasto-mi-se-ovo-ne-de.jpg

Само што ја најдов сликава на демотивавија.мк... И ми текна дека го гледав филмот на ТВ пред некој месец, ама не го догледав цел, а не видов како се вика за да го симнам. Ќе му текни на некој? :cool:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom