Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.124

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.956
Поени од реакции
11.965
Нема врска со ваквите како мене туку со стотици испушени курови и стотици развалувања на чмар, најчесто со тотални странци без заштита, па после страдале од куп болести и се беселе по сливи во двор.
Никој не ти вели тебе да имаш фелацио, батали фалуси, не мора да имаш секс и живеј вечно до 110 години... што сега пак се мешаш во туѓиот сексуален живот и го преставуваш како болест? Дома ти се дојдени? ВО двор имаш геј луѓе и водат љубов? Им љубомориш?

Ти како да си имал девојка која раскинува со тебе и сфаќа дека е геј и сега твојата девојка има девојка, наместо да е со тебе!
Јас толку омраза кон геј луѓето освен заради ова не можам да разберам некој да има а да не е директно инволвиран со таков човек...

Доста се буткаш насилно во креветите на другите - ќе те закачи некој после, навреди, пцовки бесцелно...

Болестите на луѓето се меѓу луѓето, не бираат геј, стрејт, машко женско... ти уште мислиш дека хетеросексуалците не се неморални во креветот, немаат луди секс идеи и фетиши... можеби ти немаш, твоја работа но... луѓето се чудна ствар!

Доста преставуваш како геј луѓето се болеста на општеството!
Робовите се болеста и луѓе ко тебе кои сакаат да создаваат робови бидејќи не одат тие луѓе во светот кој што ти го замислуваш, каков и да е...

Толеранција малку...
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.307
Поени од реакции
11.037
Возрасен човек кој на јавен форум се обраќа на таков начин со ништо неиспровоциран малку е да се каже токмак. Нит сум го нападнал лично, нит нешто сум навредил ама мешање на фамилија и деца може кај вас е нормално и ок, кај нас не е.
Наместо да се држи он-топик тој ми влечка фамилија овде на јавен форум и ми кажува дека ќе ми умрело детето, усран манијак.
На каков начин ти се обраќа? Ај прочитај ги неговите постови и после прочитај си ја ти терминологијата која ја користиш. Џабе си и интелигентен и начитан, коа начинот на кој дискутираш не доликува на возрасен човек.

Не е океј мешање фамилија и деца се согласувам, а зошто тогаш мене ми го умеша потомството? Па ја никаде не сум ти спомнала тебе фамилија.

Нема врска со ваквите како мене туку со стотици испушени курови и стотици развалувања на чмар, најчесто со тотални странци без заштита, па после страдале од куп болести и се беселе по сливи во двор.
Стигма немој аман. Педерастите страдаат од самите себе. Поназад имаше студии колку повеќе нон-хетеро лицата заболувале од СПБ. Аномалија која не е болест, само што сериозно крати животен век. Што да правиш.

Но во муабетот најмалку се важни педерастите туку општата слика на иднината која се проектира и која ќе мораме да ја прифатиме како нормална. Еден ден твои потомци, на твое згрозување ќе те прават конзерва пошто нема да прифаќаш различности како педосексуалноста. :)
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.956
Поени од реакции
11.965
Нештата може да бидат кажани на сосема подруг начин. Јас не дозволувам луѓе да користат простачки говор кога зборуваат со мене.
Бирај си ги зборовите. Мислата може да остане иста, само треба да си писмен и да не дозволуваш омразата да те понесе...

Како што ти сакаш да прифатиме дека имаш против хомосексуалноста, сакаме и ние да прифатиш дека има луѓе кои немаат проблем со тоа другиот дали ќе имал секс со ист пол или не...
Нивна работа и треба да имаат иста почит како и се кој друг и права...

И почитта да ја изгубат заради нивното дејствување во општеството како индивидуи кон другите, а не заради тоа каков секс имаат дома!
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.486
Поени од реакции
22.486
Пријави за навреда и ќе си го бираат повнимателно следен бап секој збор.
Sakas da kazis deka sekoj pat koga homoseksualnosta ke ja narecis normalna rabota jas treba da te prijavam posto me navreduvas zatoa sto me stavas mene i site normalni lugje na planetata vo ista grafa so vas. Ako vas ve navreduva toa, bidi siguren deka i mene me vregja istoto, duri i mnogu povekje od tebe.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
5.073
Поени од реакции
7.450
Едноставно разберете дека ако не денес, утре геј луѓето мора да имаат исти права како тебе и мене.
Зашто МОРА ....
Ако мора за педерите, зашто тогаш не и за зоофилите ?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.486
Поени од реакции
22.486
Аман море @мкд владе што фалус ве боли за другите? Немам граници.
Што имам јас со тебе и тоа ти како водиш љубов ако не ме влечиш за рака и да сакаш и мене да ми го бапниш? :)
Siguren si za ova oti ima edna cela paleta na abnormalbosti vo kako toa nekoj vodi ljubov. Ne se samo homoseksualcite zgreseni na toa pole, ve ima poprilicno mnogu od drugata strana na normalnoto. Ili ako te sfativ dobro sto ima ti da se zamaras kako eden pefofil vodi ljubov. Ili pak zoofil. Nekrofilite pak mi se omileni tuka. I sega po tvoja logika tebe te boli cef za toa. Dali ti promoviras pedofilija na forumot hepta. M?
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.956
Поени од реакции
11.965
Зашто МОРА ....
Ако мора за педерите, зашто тогаш не и за зоофилите ?
Бидејќи темата е за хомосексуалноста. За двајца возрасни, полнолетни ЛУЃЕ кои свесно прифатиле да имаат секс без едниот да биде силуван!
Наназад има и за ова, 10 -15 страници.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.808
Поени од реакции
6.305
На каков начин ти се обраќа? Ај прочитај ги неговите постови и после прочитај си ја ти терминологијата која ја користиш. Џабе си и интелигентен и начитан, коа начинот на кој дискутираш не доликува на возрасен човек.

Не е океј мешање фамилија и деца се согласувам, а зошто тогаш мене ми го умеша потомството? Па ја никаде не сум ти спомнала тебе фамилија.
Хипотетичка ситуација во далечна иднина, нема ништо навредливо во тоа некој да каже дека ќе имаш потомство. Би рекол дури и дека е добро нешто, зарем не? Може беше претерано од моја страна, така да се извинувам во тој случај.

Овој ми кажува да сум се оженел пази, што да сум правел во кревет, да ми умрело дете и уште и куп морбидни глупости како излезени од задникот на Кроли лично.
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.956
Поени од реакции
11.965
@Bafra , ете гледаш сега на кај ја упропасти темава :D

Ili ako te sfativ dobro sto ima ti da se zamaras kako eden pefofil vodi ljubov. Ili pak zoofil. Nekrofilite pak mi se omileni tuka.
:vozbud:

ТОлку е капацитетот, геј луѓето веднаш се педофили, зоофили итн итн... хетеро се бомбона! Вакво нешто кај хетеро, нема шанси!
Освен ако никој не сака со него да има по своја волја секс - тогаш одиме со силување и се останато, нели???

Немој не буцкај таму кај што не треба гледаш дека се изнервирани, ќе натепаат некој :)
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
5.073
Поени од реакции
7.450
Бидејќи темата е за хомосексуалноста. За двајца возрасни, полнолетни ЛУЃЕ кои свесно прифатиле да имаат секс без едниот да биде силуван!
Наназад има и за ова, 10 -15 страници.
Благодарам што ме просветли дека е за хомосексуалноста. Ама ај да бидам појасен.

Ти викаш МОРА. Јас те прашав зашто МОРА ?? (објасни зашто мора )

Второ, побитното, врска нормалноста.
Зашто за тебе е нормално двјаца мажи да се љубат, а не е нормално човек да води љубов со коза,овца итн ? Другите останаа без зборови, дај ти одговори зашто е ненормално и кривично дело (може за тебе, но еве за другите) да водам љубов со животно, а ок е да убиеме и да го јадеме.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.808
Поени од реакции
6.305
Siguren si za ova oti ima edna cela paleta na abnormalbosti vo kako toa nekoj vodi ljubov. Ne se samo homoseksualcite zgreseni na toa pole, ve ima poprilicno mnogu od drugata strana na normalnoto. Ili ako te sfativ dobro sto ima ti da se zamaras kako eden pefofil vodi ljubov. Ili pak zoofil. Nekrofilite pak mi se omileni tuka. I sega po tvoja logika tebe te boli cef za toa. Dali ti promoviras pedofilija na forumot hepta. M?
Педосексуалци се тоа, да не употребуваме застарени и навредливи изрази како педофили тоа е останато од 20.век, денес педосексуалците маршираат на геј паради заедно со хомо популација.

 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.486
Поени од реакции
22.486
@Bafra , ете гледаш сега на кај ја упропасти темава :D



:vozbud:
Ne treba smajli. Dovolno e da odgovoris dali ti promoviras pedofilija na forumot, i dali ti bi zamizal na toa kako eden pedofil vodi ljubov. Jas taka te sfativ posto osven normalna seksualna orientacija se drugo e abnormalno, vklucuvajki gi i homosite. Ne ste nisto posebni tuka, ne ljubov, ne soglasnost, na glava da zastanite toa vi e. Ili dodeka doktorkite tuka ne se odvazat da odgovorat sto ima normalno vo ednopolov sekas od medicinska, bioloska i evoluciska gledna tocka pa da ete ve razgranicime od random kozoebac.
Ajde poveli, dali ti promoviras pedofilija na forumot?
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.808
Поени од реакции
6.305
Благодарам што ме просветли дека е за хомосексуалноста. Ама ај да бидам појасен.

Ти викаш МОРА. Јас те прашав зашто МОРА ?? (објасни зашто мора )

Второ, побитното, врска нормалноста.
Зашто за тебе е нормално двјаца мажи да се љубат, а не е нормално човек да води љубов со коза,овца итн ? Другите останаа без зборови, дај ти одговори зашто е ненормално и кривично дело (може за тебе, но еве за другите) да водам љубов со животно, а ок е да убиеме и да го јадеме.
Пошто животното е свесен агент и правен субјект кој подлежи на давање согласност, пример крава за хамбургери и куче за каиш, црно на бело :)
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.956
Поени од реакции
11.965
Прочитај што мисли сум споделил на форумов и ќе знаеш, тука сум 10 години... имам за сешто мисли. Темата е хомосексуалност. Отвори си тема педофили и таму си зборувај за тоа, јас немам намера да зборувам за педофилија и злоставување на деца!
Немојте со такви ниски удари и сето тоа да го препишувате на хомосексуалноста!

Не е хомосексуалноста исто со педофилија, зоофилија и останатото.
Пак ќе кажам: престанете да додавате сешто на хомосексуалноста за да изгледа како педофилијата и зоофилијата се поврзани со хомосексуалноста за да изгледа дека тоа е болест и вие да мастурбирате задоволни како „ете им реков нека страдаат сега“

Полека :)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.486
Поени од реакции
22.486
Педосексуалци се тоа, да не употребуваме застарени и навредливи изрази како педофили тоа е останато од 20.век, денес педосексуалците маршираат на геј паради заедно со хомо популација.

Staromoden si sum jas i si koristam nasi odomakineti zborovi. Znaci peder, lezbejka, buljas, davajgaz, kozoebac. Za pedofil neznam kako gi narekuvale pred 100 godini posto togas babite nasi ragjale na 14 pa valjda i nemalo nekoj poseben zbor za toa, ili jas neznam za takov. Ako znaes kazi, covek uci duri e ziv.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom