Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Why do you insist on flaunting your heterosexualuty? Why cant you just be what you are and keep quiet about it?

LOL
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Пресмешно е што никогаш не добив одговор кога прашувам како јас СТАНАВ геј или како шо љубите да кажете педер кога во детството ниту ме опкружувале гејови (барем не што знам) ниту пак сум имал либерална околина, напротив, конзервативни беа и се' уште се сите блиски околу мене (освен дел сегашните другари, наравно). Израснат со двајца родители и не исполнувам ниту еден услов од дотичниот истражувач за 8 од 9те педери што исполнувале (што впрочем е пресмешно ама морам да го спомнам).
Многу пресмешни ти се работиве тебе а реалноста е дека живееш у тешка мизерија.
Добро дебилко една, ти реков дека постојат гејови од раѓање, престани да спинуваш. Еве ти со поголем фонт, очигледно на погрешно место ти свршуваат.
...Иако и јас се сложувам со ова, и сметам дека кај најголем број хомосексуалци причината е генетска...
...Не значи дека се ова мора да биде исполнето, не значи дека по автоматизам стануваш геј дури и да имаш некои од овие „услови“...
Верувам дека има голем број хомосексуалци што се родени хомосексуалци
Исто така, сигурно е многу пресмешно, ако да речеме, хипотетички, е забележано ниско ниво на Витамин Д кај луѓе со одредена ретка болест.
 
S

staycalm

Гостин
Многу пресмешни ти се работиве тебе а реалноста е дека живееш у тешка мизерија.
Добро дебилко една, ти реков дека постојат гејови од раѓање, престани да спинуваш. Еве ти со поголем фонт, очигледно на погрешно место ти свршуваат.


Исто така, сигурно е многу пресмешно, ако да речеме, хипотетички, е забележано ниско ниво на Витамин Д кај луѓе со одредена ретка болест.
Таман реков напредуваме почна во правилен род да ми се обраќаш, ама јок.
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
28
Поени од реакции
4
Еден живот па секој има право да бира како да го живее.
И не, дете нема да биде геј по дефолт ако живее со геј родители, пошо лично познавам дете од најконзервативни родители шо постојат, кое беше одгледувано на "прав начин" па испадна со обратни афинитети.
Сакале признале или не, хомосексуалноста е најдобриот и најбезболен начин за природно намалување на човештвото. И онака сме премногу, па сами си се требиме некако. Што ние, што разните болести.
Луѓето сакаат да се сакаат, остајте ги на раат.
Хомосексуалноста не е нов егзибиционозам на 21виот век туку постои од времето на вашиот драг Александар Македонски. Тогаш можда и он бил "мрднат, болен" и шо ли уште не...
И не, не сум хомосексуалец. Само мои два центи на една за мене омилена тема. Бидете опенмајндед, ако имаме малце љубов и прифаќање за сите, животот можда не би бил тежок за живеење.
 
Последно уредено:
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Еден живот па секој има право да бира како да го живее.
И не, дете нема да биде геј по дефолт ако живее со геј родители, пошо лично познавам дете од најконзервативни родители шо постојат, кое беше одгледувано на "прав начин" па испадна со обратни афинитети.
Сакале признале или не, хомосексуалноста е најдобриот и најбезболен начин за природно намалување на човештвото. И онака сме премногу, па сами си се требиме некако. Што ние, што разните болести.
Луѓето сакаат да се сакаат, остајте ги на раат.
Хомосексуалноста не е нов егзибиционозам на 21виот век туку постои од времето на вашиот драг Александар Македонски. Тогаш можда и он бил "мрднат, болен" и шо ли уште не...
И не, не сум хомосексуалец. Само мои два центи на една за мене омилена тема. Бидете опенмајндед, ако имаме малце љубов и прифаќање за сите, животот можда не би бил тежок за живеење.
Како израчуна дека сме премногу?
 
S

staycalm

Гостин
Еден живот па секој има право да бира како да го живее.
И не, дете нема да биде геј по дефолт ако живее со геј родители, пошо лично познавам дете од најконзервативни родители шо постојат, кое беше одгледувано на "прав начин" па испадна со обратни афинитети.
Сакале признале или не, хомосексуалноста е најдобриот и најбезболен начин за природно намалување на човештвото. И онака сме премногу, па сами си се требиме некако. Што ние, што разните болести.
Луѓето сакаат да се сакаат, остајте ги на раат.
Хомосексуалноста не е нов егзибиционозам на 21виот век туку постои од времето на вашиот драг Александар Македонски. Тогаш можда и он бил "мрднат, болен" и шо ли уште не...
И не, не сум хомосексуалец. Само мои два центи на една за мене омилена тема. Бидете опенмајндед, ако имаме малце љубов и прифаќање за сите, животот можда не би бил тежок за живеење.
Извини, знам дека си openminded на темава ама не можам а да не преречам за болдираново.
Сексуалноста не е избор.. :)
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
28
Поени од реакции
4
Како израчуна дека сме премногу?
Од рука.
Онака дека има многу гладни, жедни, без основни средства за егзистенција.
Дека загадивме све живо и диво, научниците тврдат дека сме виновни за пробивање на озонот.
Неписмени има на сите страни, депресивни уште повеќе. Лек за рак не е откриен со причина, а постои, исто и лек за сида.
И така некои ситни стварчиња...[DOUBLEPOST=1518129734][/DOUBLEPOST]
Извини, знам дека си openminded на темава ама не можам а да не преречам за болдираново.
Сексуалноста не е избор.. :)
Во ред, не се однесуваше на сексуалноста туку на правото на живеење на својот живот.
Иако стојам зад тоа дека децата нема по дефолт да бидат геј ради своите родители. Општеството во некои случаи, начинот на живот и генот кој може да профункционира под некои околности може да бидат клучен фактор за функционирањето на еден човек. Но сепак се тргнува од самите нас.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Од рука.
Онака дека има многу гладни, жедни, без основни средства за егзистенција.
Дека загадивме све живо и диво, научниците тврдат дека сме виновни за пробивање на озонот.
Неписмени има на сите страни, депресивни уште повеќе. Лек за рак не е откриен со причина, а постои, исто и лек за сида.
И така некои ситни стварчиња...[DOUBLEPOST=1518129734][/DOUBLEPOST]Во ред, не се однесуваше на сексуалноста туку на правото на живеење на својот живот.
Иако стојам зад тоа дека децата нема по дефочт да бидат геј ради своите родители. Општеството во некои случаи, начинот на живот и генот кој може да профункционира под некои околности може да бидат клучен фактор за функционирањето на еден човек.
И како хомосексуалноста ќе ги реши проблемите на глад и жед? Одиш во Судан, им викаш од денеска нема репродукција и воала?
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Jас без да правам никакви истражувања сум видел и уште гледам многу деца што кога сакаат да си играат со играчки што од општеството е наметнато дека се за спротивниот пол одма се укоруваат. Кога бев мал многу сакав да си играм со кукла, имав само неколку колички и еден џип, до душа не можеа ни повеќе да ми купат моите де, кога ме носела мајка ми да ми купи играчка покрај џипот шо ми го земала коа сум видел кукла сум запнал за да ми ја купи, и таа видела не видела ја купила. Си играв и со „машки“ играчки, и со „женски“ за после да сфатам од тие околу мене дека машките си играат со едни играчки а женските со други. Тогаш, иако нејасно зошто, кога имаше некој кај нас ја криев куклата и си играв само со колите, пошо нели не требало машки да си играат со кукли, и кога бев сам тогаш си играв со куклата. Мизерија.

Пред некој ден бев кај другарка која има мал брат и нели она се шминка и све тоа и детево (6 годишно) и вика - може ли сега кога ти си купи нови шминки со старите јас да си играм на шо доби одговор не, шминките се за женски само.
Друга случка со друго дете, сакаше факинг розева чаша но никако не можело розево за машко.
Точно дека едноставно биолошки некои деца си сакаат одредени „машки“ ствари ама факт е дека поголем дел се наметнати тие од општеството.
А ова скоров 1.03 и 0.9 не го сфаќам, како се формира тој скор, колку може да биде најголем скор?

Поентата на либералите ни е дека не треба децата да се учат дека машките морат едно да прават а женските друго, бидејќи тоа е „правилно“. И самата Бренда си кажала:
Прегледај го приврзокот 185181
Ова ми е конфузно, обично тие ликови кои што имаат склоност кон интереси "типични" за спротивниот пол нели по дифолт се трансџендер додека пак геј личности можат да си ги имаат интересите типични за својот пол а сепак да имаат хомосексуална/бисексуална ориентација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom