Хомосексуалност (општо)

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од NightWish..., 23 јуни 2011.

?

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци

 1. Да

  27,3%
 2. Не

  61,6%
 3. Можеби

  7,3%
 4. Не сум размислувал/а на оваа тема

  3,8%
 1. staycalm

  staycalm Lets explore some shit

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  1.738
  Допаѓања:
  1.126
  Не успеавме :(
   
 2. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  9.409
  Допаѓања:
  13.918
  Каков беклеш?
  Ќе се пишат десетина сатирични твита?
  Луѓево девојчево шо загина на Кајмакчалан го ругаат ради политика, она беклешот од стока народов ја засекира, лол.
   
  На Beric Dondarrion му/ѝ се допаѓа ова.
 3. staycalm

  staycalm Lets explore some shit

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  1.738
  Допаѓања:
  1.126
  Аман бе, убаво спинувате ствари за ваша полза. Кај го спомнав девојчето воопшто? Темава е ХОМОСЕКСУАЛНОСТ ако добро знам да читам. И не, не се стотиците сатирични твита проблемот, ако има геј парада стварно (шо не верувам) ќе има дупло повеќе луѓе на анти геј протест. Ако не настане и физичка пресметка па еве. и не знам по кој пат треба да ти повторам дека ти се праиш се поголемо сељаче со тоа шо намерно упорно ми се обраќаш во женски род иако сум машко, ама yeah, sure :D
   
 4. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  9.409
  Допаѓања:
  13.918
  Нема тука никаков спин. Ти посочив зошто не треба да ти се високи очекувањата за овој народ.
  А кога веќе имаш кристална топка и можеш да видиш дека ќе се организира и анти геј протест (дури можеш да ја видиш и неговата бројност во споредба со друг сеуште неслучен настан), нејзините моќи треба да ги користиш за други цели.
   
 5. staycalm

  staycalm Lets explore some shit

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  1.738
  Допаѓања:
  1.126
  ок.
  --- Споено дупло мислење, 13 февруари 2018 ---
  http://coalition.org.mk/reaktsija-p...arada-od-strana-na-ministerstvoto-za-kultura/
   
  Последно уредено: 13 февруари 2018
 6. staycalm

  staycalm Lets explore some shit

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  1.738
  Допаѓања:
  1.126
 7. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  9.409
  Допаѓања:
  13.918
  Ајде, ќе се перат пари.
   
  На BilboBaggins и Кеплер им се допаѓа ова.
 8. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  4.448
  Допаѓања:
  5.331
  Све одбрана гарда, веќе докажана како врвни експерти во цицање на државни пари и пари од различни фондации, овие крлежи во нормална држава сургун ќе ги пратеа.
   
  На Amateur му/ѝ се допаѓа ова.
 9. staycalm

  staycalm Lets explore some shit

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  1.738
  Допаѓања:
  1.126
  Секако. Сите организации (или во случајов парламентарна група) што одат против вашите убедувања се перење пари.
  Инаку Кеплер, во сите нормални земји има огромен број на организации за правата на ЛГБТИ лицата, а дискриминација кон нив како и кон другите малцинства е законски забранета. Па сеа ако за тебе Ирак е нормална земја ондак у право си (a дури и таму има организации, замисли)
   
  Последно уредено: 24 февруари 2018
  На ivop му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  4.448
  Допаѓања:
  5.331
  Овие политичарчиња се докажано неспособна багра, освен за цицање на вакви пари друго и не знаат да направат, поголем дел од нив веќе 27години се занимаваат со тоа.
  Ирак беше нормална земја дури не отидоа тие „нормалните“ да ја оправаат со бомбардирање на се што мрда.
   
  На Amateur му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Amateur

  Amateur

  Член од:
  10 февруари 2010
  Мислења:
  532
  Допаѓања:
  144
  Луѓево упорно одбиваат да ги отворат очите! Истите политичари во круг, пак, пак, пак... После се, после толку години.
  Заслужуваме полошо.
  Аман природо, опни катастрофа некоја со хируршка прецизност!
   
 12. staycalm

  staycalm Lets explore some shit

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  1.738
  Допаѓања:
  1.126
  Кои се тие политичарчиња шо 27 години се занимаваат со правата на ЛГБТИ луѓето? Освен Павле шо знам дека пред да биде политичар работеше во организација, другиве прв пат ги гледам во вакво нешто, а за некои дури и прв пат слушам дека постојат. Плус не ми е јасно зошто е ова цицање пари, едноставно не можам да сфатам. Затоа што се противи на твојот затворен mindset или? Да беше некоја анти геј група ок ќе беше?
   
 13. BilboBaggins

  BilboBaggins

  Член од:
  1 март 2010
  Мислења:
  4.695
  Допаѓања:
  6.810
  Зошто се потребни огромен број лгбткју+ организации?
   
 14. staycalm

  staycalm Lets explore some shit

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  1.738
  Допаѓања:
  1.126
  Едноставно направив компарација меѓу нашата земја и нормалните земји пошо на некого му сметало што се формирала парламентарна група за подобри права на лгбти лицата во земјава, и заради тоа не била нормална.
   
 15. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  4.448
  Допаѓања:
  5.331
  Не треба да се занимаваат 27 години со лгбти заедницата, Лилјанчето нема место каде што не се пикна изминативе години, битно како така лапа парички од вакви глупости, а и останатите ти се слична приказна, троа попресни на политичката сцена ама затоа пак махери за јадење на грбот на народот. Павлето е спешал кејс, тој е педер во душа, му го начука на шарените квалитетно демек независен, или што би рекол Апасиев, ништо не зависи од Павлета, затоа е независен.
  Не бе исти курац е било каква група, сега се во лгбт, утре ќе бидат во некоја сосема друга, поентата ми е што во општеството фигурираат само да цицаат од даноците што ги плаќаме ние граѓаните, не придонесуваат ама баш ништо, така ќе биде и во овој случај.
   
  На Amateur му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: