Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
495
Поени од реакции
274


Можете слободно да ме прогласите како сакате, но ова видео ми извади такви емоции, ме остави со солзи на очи:mad:боже господе, можно ли е да има права љубов, чиста љубов кај особи од ист пол, тоа се прашувам цело време...зарем е можна:confused:
Не ми се верува дека јас ке се разнежнам на ваква ситуација:facepalm:тотално ме раздрма:confused:
Не ми се верува дека некој ке остане рамнодушен после гледање на ова кратко филмче со таков ефект:facepalm:
Не верувам во љубов кај хомосексуалците. Мислам треба да се дефинира таа врска на друг начин.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.648
Поени од реакции
34.914
Исус дали бил хомосексуалец или стрејт?
која беше сексуалната орјентација на покојниот Исус?
Исус и татко му биле contactless sexual (нешо ко вифи), од далеку и без контакт клецкале ;)
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Не верувам во љубов кај хомосексуалците. Мислам треба да се дефинира таа врска на друг начин.
Special love? Like the special olympics?

Како што да се дефинира бе човече?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Ова повеќе му прилега да седи во темата за транс-лица, не овде.
Не знаев дека има таква.
Со оглед на тоа што од поодамна тука се збори не само за хомосекуалност туку за се LGBT, мислев само оваа е.
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
прашање за хомосексуалците
сте имале ли некогаш запек?
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Не знаев дека има таква.
Со оглед на тоа што од поодамна тука се збори не само за хомосекуалност туку за се LGBT, мислев само оваа е.
До душа во право си, но не е лоши да се држиме до темите од време на време. Темава имала обичај кога ќе затера во такви полемики, и да стане религиска дебата бетер од тие во подфорум Религија. Енивеј, мислев дека гласи Трансексуалност, како што е темава Хомосексуалност, ама испаѓа имала друг наслов. Имаше и уште една тема од поново време отворена од female-to-male транс лице.
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
495
Поени од реакции
274
Може нешто подетално каде хомоскеусалноста се заведува како хормонско пореметување и научни наводи по оваа тема?
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
од многу дркање се станува педер, ќе се навикниш кур да држиш, после пичка нема ни да посакаш
 
Член од
26 јули 2017
Мислења
81
Поени од реакции
116
Сеуште не сфатив кој импулс го тера некој да доваѓа на тема хомосексуалност и да зборува против тоа. Стрејт е, не е во кожата на хомосексуалците и не може да го сфати тоа значи му останува да го суди. А вие пак го храните тролот со тоа што му давате значење и му реплицирате докажувајќи му дека не е така како што тој „мисли“. (да мислеше добро ќе беше) :D
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Немам лично ништо против гејови и лезбејки. Не би ми сметало и да ми биде другар или роднина. Тоа што си прават во кревет е нивна работа. Ама нивниот грев против природата нека си остане во нивниот кревет. Хомосексуални бракови и посвојување деца од истите, тоа сум против. Бидејќи тоа уште повеќе не е природно. Да ја согледаме малце реалноста деца се прават со партнер од спротивен пол. Ако било за тоа тогаш ќе имало само еден пол и ќе сме се размножувале асексуално. Но бидејки општо е познато дека плус и минус се привлекува треба да се прекинат пропагандите за такви неприродни бракови.
 
Член од
28 јули 2010
Мислења
232
Поени од реакции
41
Немам лично ништо против гејови и лезбејки. Не би ми сметало и да ми биде другар или роднина. Тоа што си прават во кревет е нивна работа. Ама нивниот грев против природата нека си остане во нивниот кревет. Хомосексуални бракови и посвојување деца од истите, тоа сум против. Бидејќи тоа уште повеќе не е природно. Да ја согледаме малце реалноста деца се прават со партнер од спротивен пол. Ако било за тоа тогаш ќе имало само еден пол и ќе сме се размножувале асексуално. Но бидејки општо е познато дека плус и минус се привлекува треба да се прекинат пропагандите за такви неприродни бракови.
Какви неприродни бракови? Бракот сам по себе е неприродна работа дури и кај хетеросексуалните двојки (маж и жена), тоа е општествено уредување за да нема полигамија, полијандрија, за да нема ебавање кој со кој, кој го поставило општеството. Општеството да сака, еве да речеме сега ќе донесеме закон со кој не постои бракот, ќе дојде до ебавање кој со кој. Така што не си во право. Бракот е институција.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
Какви неприродни бракови? Бракот сам по себе е неприродна работа дури и кај хетеросексуалните двојки (маж и жена), тоа е општествено уредување за да нема полигамија, полијандрија, за да нема ебавање кој со кој, кој го поставило општеството. Општеството да сака, еве да речеме сега ќе донесеме закон со кој не постои бракот, ќе дојде до ебавање кој со кој. Така што не си во право. Бракот е институција.
Па шо туку педерите инсистираат на таква една неприродна нехумана институција?
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Какви неприродни бракови? Бракот сам по себе е неприродна работа дури и кај хетеросексуалните двојки (маж и жена), тоа е општествено уредување за да нема полигамија, полијандрија, за да нема ебавање кој со кој, кој го поставило општеството. Општеството да сака, еве да речеме сега ќе донесеме закон со кој не постои бракот, ќе дојде до ебавање кој со кој. Така што не си во право. Бракот е институција.
Ова со природата го кажав онака само под наводници за да ми ја сватат поентата. А инаку без разлика што некој е во брак има луѓе што се изневеруваат меѓу себе и тоа не им смета. Туку сакав да кажам, ако веќе постои институција како брак тогаш тоа да биде помеѓу плус и минус,а не меѓу плус и плус или минус и минус[DOUBLEPOST=1503876539][/DOUBLEPOST]Ако сакаат луѓето да се ебат кој со кого ќе стигнат бракот нема да ги спречи во тоа ако им е мерак. На пример мене не би ми сметало да се изневеруваме меѓусебно со жена ми
 
Последно уредено од модератор:

Kajgana Shop

На врв Bottom