Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.124

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Прегледај го приврзокот 130129
:pipi:



Дебилните споредби со кои се просветли за тебе се аргументи? :toe: него за ова време што го тупеше со глупи излагања можеше и дечко да фатиш а можда и понуда за брак ќе добиеше, азил ќе фатеше негде у Europe кај што бладаш дека цветаат ружи и со принцот ќе живеевте среќно до крајот на животот. :angel:
Хетеросексуален сум, имам време за трошење на форуми.
Зафатен сум, исто така, фала на прашање.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Дебилните споредби со кои се просветли за тебе се аргументи? :toe: него за ова време што го тупеше со глупи излагања можеше и дечко да фатиш а можда и понуда за брак ќе добиеше, азил ќе фатеше негде у Europe кај што бладаш дека цветаат ружи и со принцот ќе живеевте среќно до крајот на животот. :angel:
Комплет ме иритира кога секој што не е против го етикетирате како геј или лезбејка. Аман! Истово важи и за Мандрак.

Ако си дозволувате некој така да го етикетирате (за голем број луѓе, и навреда), тогаш да земам и јас да ве етикетирам? Имам богат речник поими за кои ќе плачете по модератори. Да почнам? Или ќе се приберете малце?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.261
Поени од реакции
1.569
Ја се уште не добив одговор од педериве кој е мажот а кој жената во врската нивна како се договарате ? Кој ли ке биде маж или жена или на кој му е нај голем тој е ебачот ?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
25 јуни 2015
Мислења
462
Поени од реакции
416
Ја се уште не добив одговор од педериве кој е мажот а кој жената во врската нивна како се договарате ? Кој ли ке биде маж или жена или на кој му е нај голем тој е ебачот ?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Нa пример овој шкорпион гарант е жената не глеаш со клетви се заканува ќе фрлал :pos:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Нa пример овој шкорпион гарант е жената не глеаш со клетви се заканува ќе фрлал :pos:
Некој веќе завршил работа со тебе, нема потреба врачарски моќи да користам :D

А не знам зошто се смееш, ти си таа што излезе со коментар дека доктори, медицински организаиции и трудови од Стенфорд универзитетот не се валидни аргументи во дискусија, што покажува колку малку значење и даваш на медицината. Ваљда хомеопатија и баачи ти се повалидна алтернатива.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Ја се уште не добив одговор од педериве кој е мажот а кој жената во врската нивна како се договарате ? Кој ли ке биде маж или жена или на кој му е нај голем тој е ебачот ?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Ако се две жени, двете се жени - лезбејки.
Ако се двајца мажи, двајцата се мажи - педери.

Ако прашуваше кој е примател, а кој давател - зависи од парот.
Дел од хомосексуалците имаат преференца, top(актив) или bottom(пасив)
И двајцата доживуваат еднакво задоволство, едниот преку пенетрирање (актив), другиот преку стимулација на простатата (пасив) .

Дел пак, не преферираат едно преку друго и уживаат во сексот, без разлика на улогата во чинот.

 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.261
Поени од реакции
1.569
Ако се две жени, двете се жени - лезбејки.
Ако се двајца мажи, двајцата се мажи - педери.

Ако прашуваше кој е примател, а кој давател - зависи од парот.
Дел од хомосексуалците имаат преференца, top(актив) или bottom(пасив)
И двајцата доживуваат еднакво задоволство, едниот преку пенетрирање (актив), другиот преку стимулација на простатата (пасив) .

Дел пак, не преферираат едно преку друго и уживаат во сексот, без разлика на улогата во чинот.

Фуј ми се згади поарно и да не знаев :D а на свадба иде по два пати зете мили зете :D

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
25 јуни 2015
Мислења
462
Поени од реакции
416
Комплет ме иритира кога секој што не е против го етикетирате како геј или лезбејка.
Според тебе само педерот е геј а не и лезбејката? Оукееј доволно беше да се откажам. Башка од твоја бранша се терминиве не се брукај.
А ќе ми оправал за Стенфордски анализи. :icon_lol:
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Комплет ме иритира кога секој што не е против го етикетирате како геј или лезбејка. Аман! Истово важи и за Мандрак.

Ако си дозволувате некој така да го етикетирате (за голем број луѓе, и навреда), тогаш да земам и јас да ве етикетирам? Имам богат речник поими за кои ќе плачете по модератори. Да почнам? Или ќе се приберете малце?
Ти од глувчешката дупка од која пишуваш се закануваш наоколу, или...?
Месец дена на лаксативи, после да те видам на котрола!
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.683
Поени од реакции
82.547
IMO, граѓански брак - да. И така граѓанскиот брак без венчавка е апсолутно ништо, хартија потпишана пред некој државен службеник (читај - партиски полтрон).

Деца посвојување - не.
Венчавање - не.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
IMO, граѓански брак - да. И така граѓанскиот брак без венчавка е апсолутно ништо, хартија потпишана пред некој државен службеник (читај - партиски полтрон).

Деца посвојување - не.
Венчавање - не.
За почеток најпотребно е да се дозволи брак, во каква сака и нека е извитоперена форма, во која хомосексуалните бракови ќе бидат еднакво третирани како хетеросексулните во однос на здравствено осигурување.
И тоа ќе е некаков старт на промени.

Ќе стигнеме до дискусии за деца посвојување и венчавки.
Ние во моментов, законски одбиваме да признаеме дека постојат хомосексуални парови.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
А како си замислуваше дека е уствари?
Ваљда вака мислел:



Најчестиот урбан мит за хомосексуалците. Според вистински изјави од луѓе кои немаат престава што се случува во кревет :D.

FEY - This is NOT how you do "sword fighting" :D




FEY = for everyone's info
 
K

Kacar

Гостин
Поглупо прашање од тоа кој е маж кој е жена, не сум прочитал. Па нели поентата е дека се двајца мажи бидејќи не им треба жена, што мешате жена тука сега ?
Инаку, ниту сум платен од Сорос, ниту сум хомосексуалец. Ако подржувам права на лгбт, сум геј, па тогаш ако идам на изложба на цвеќе и подржувам права на растенија, сум растение ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom