Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.124

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Прашањето не е дали луѓето ќе зборат/дискриминираат, туку дали дискриминацијата им е оправдана и издржана. Верувам дека геј пар може да е подеднакво здраворазумен и способен да одгледува дете колку што е и хетеро пар, самохран родител или било која друга групација на луѓе која е водена од морал, принципи и најважно, љубов кон детето.
Човековиот суд и стандардите за тоа што е дозволиво а што не се менуваат со времето, се адаптираат на популацијата и нејзиниот степен на развиток.
Имало време коа жените не смееле да гласаат.
Да размислувале сите луѓе како тебе, дека заради моменталниот ментален склоп на луѓето промените нема да се добредојдени, ти ќе смееше да гласаш денес?
Ќе смеев,нели сме денес рамноправни мажите и жените и нели во демократско општество живееме.Ќе гласам за тоа што ми се допаѓа и што сметам дека е во ред а нема да гласам за тоа што не го сметам за нормално.Можеби во некое друго време би гласала ДА за посвојување деца од страна на хетеро бракови.
BTW јас никаде не кажав дека хетеро брак ќе одгледува едно дете лошо,без љубов.Не знам дали вие воопшто ме разбирате зошто јас сум против дете во хетеро брак.Постојано се повторувам.
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Ќе смеев,нели сме денес рамноправни мажите и жените и нели во демократско општество живееме.Ќе гласам за тоа што ми се допаѓа и што сметам дека е во ред а нема да гласам за тоа што не го сметам за нормално.Можеби во некое друго време би гласала ДА за посвојување деца од страна на хетеро бракови.
BTW јас никаде не кажав дека хетеро брак ќе одгледува едно дете лошо,без љубов.Не знам дали вие воопшто ме разбирате зошто јас сум против дете во хетеро брак.Постојано се повторувам.
:facepalm: како ќе гласаше ако не настанала промена за денес да живееш во демократско општество...
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
:facepalm: како ќе гласаше ако не настанала промена за денес да живееш во демократско општество...
добро ете има надеж и за хетеро бракови и посвојување деца.Молете се да има пак промени ќе ги добиете правата ;)
ама знак прашалник е сега степенот на развиток...
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Отидовме и во хетеро бракови сега ...ах
јаоо длабоко се извинувам ако те навредив..гледаш ни јас веќе не знам што треба да напишам..штетно ми делува темава..ајде пољупци и многу успех во работава.
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
По таа логика, ако нема мајка и татко, што треба да прават самохраните родители?
Биле во брак, мажот починал додека детето било многу мало, демек треба да и се одземе детето на мајката?
Детето расте во здрава околина каде и не му смета дека е само со еден родител. Има едно прашање: Каде е татко ми/мајка ми? Додека кај хомосекуалните парови, посвоените деца што од околината, што од самото дете ќе биде цел живот во дилема. Тука се ствараат милион прашања, зошто татко ми е со маж а не жена? Кај е мојата мајка? Зошто на моето другарче татко му е со жена (ко сите нормални нели) а татко ми спие со маж? Дали и јас треба така? Абе од старт ќе го пореметите, баталете тие работи. Зошто ќе ви се деца? Ете сте одлучиле да бидете педери, ваше право...шо сега буричкате кај не ве чеша? Јас сум 100% сигурна дека вие сте свесни за вашиот веќе несакајки створен проблем, зашо си правите дополнителни проблеми?
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Детето расте во здрава околина каде и не му смета дека е само со еден родител. Има едно прашање: Каде е татко ми/мајка ми? Додека кај хомосекуалните парови, посвоените деца што од околината, што од самото дете ќе биде цел живот во дилема. Тука се ствараат милион прашања, зошто татко ми е со маж а не жена? Кај е мојата мајка? Зошто на моето другарче татко му е со жена (ко сите нормални нели) а татко ми спие со маж? Дали и јас треба така? Абе од старт ќе го пореметите, баталете тие работи. Зошто ќе ви се деца? Ете сте одлучиле да бидете педери, ваше право...шо сега буричкате кај не ве чеша? Јас сум 100% сигурна дека вие сте свесни за вашиот веќе несакајки створен проблем, зашо си правите дополнителни проблеми?
Што ви е таа стратегија каде секој кој ќе се изрази со некаква подршка, или барем, неосуда кон хомосексуалците и лезбејките, одма ги правите и нив геј? Надвор од мозочниот капацитет ви е да прифатите дека реално има хетеро особи кои не размислуваат плитко ко вас? За голем број луѓе тоа може да се земе и како навреда. Збори во генерала, не се обраќај како да знаеш секој што е што право во темава, да не земам и јас да видиш со какви бои на четката знам да бојам.

А за деца не мораш на да не прашуваш, има деца кои растат во такви семејства, дури и во региони каде нема баш многу геј двојки, и покрај либерализационите политики. Имаш интернет, не ни дроби трици овде, иди прашај ги истите, дали живеат во пекол, или денот им е просечен како што им е просечен и нормален на сите други. Да нема примери од каде да се добијат информации од прва рака, па да разберам. Ама ептен сте или мрзливи изгледа. Или не сакате да се соочите со вистината. Не гледам трето.

И јас истото се прашувам. Што им треба да буткаат носот кај што не го собира :rolleyes:
Офф, да видиш само кај се го собира ...
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Што ви е таа стратегија каде секој кој ќе се изрази со некаква подршка, или барем, неосуда кон хомосексуалците и лезбејките, одма ги правите и нив геј? Надвор од мозочниот капацитет ви е да прифатите дека реално има хетеро особи кои не размислуваат плитко ко вас? За голем број луѓе тоа може да се земе и како навреда. Збори во генерала, не се обраќај како да знаеш секој што е што право во темава, да не земам и јас да видиш со какви бои на четката знам да бојам.
Исправка од мене, пишаното е до вас хомичите, Кинг Б онака уз пат беше цитирана.
Извинка до Кинг, а се надевам дека и од тебе ооо Шкорпијо ќе ми биде простено,не за друго, од четки имам фобија.

А за деца не мораш на да не прашуваш, има деца кои растат во такви семејства, дури и во региони каде нема баш многу геј двојки, и покрај либерализационите политики. Имаш интернет, не ни дроби трици овде, иди прашај ги истите, дали живеат во пекол, или денот им е просечен како што им е просечен и нормален на сите други. Да нема примери од каде да се добијат информации од прва рака, па да разберам. Ама ептен сте или мрзливи изгледа. Или не сакате да се соочите со вистината. Не гледам трето.
Има деца кои живеат среќно и весело во хомосексуални фамилии, да, тоа по филмовите о дават нели? А што се случува во неговата мала глава само они си знаат, може и психолозите кои му бубат у глава дека тоа што мама и мама, тато и тато прават е нормално. Нормално дете ко дете, да не упадне во очите на другите со сите сили ќе се бори да изгледа неговиот живот просечен.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
од четки имам фобија.
Четкофоб!

Има деца кои живеат среќно и весело во хомосексуални фамилии, да, тоа по филмовите о дават нели? А што се случува во неговата мала глава само они си знаат, може и психолозите кои му бубат у глава дека тоа што мама и мама, тато и тато прават е нормално. Нормално дете ко дете, да не упадне во очите на другите со сите сили ќе се бори да изгледа неговиот живот просечен.
Не бе Нате, не е само у филмови. Али океј, мислам, ако ти е поудобно да дебатираш од под каменот, кажи си. Дефиницијата за игноранција е кога некој ќе те соочи со факти, и ти пак избираш лично убедување. А ситуација имаме, каде твоето лично убедување е поверодостојно и од тоа на психолози и психијатри, и од самите деца кои живеат со истополови родители. Пошто нели, деца искрено среќно само можат да бидат со хетеро пар родители, другово е само глума и перење мозок.

Се лутите после зошто ве заебаваат. Не да има материјал зошто, али ај ... У име на цивилизиран дискорс.
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
188
Поени од реакции
123
Ti si TOJ ili TAA?Te prasuvam za da te ispostuvam i da ti se obratam vo rodot vo koj ti se pronaogan, no ne i prirodno kade pripagas

Odgovori mi na prasanjeto ,-Zosto ti kako peder i takvite kako tebe insistirate vaseto zaednicko ziveenje okoncano pravno ,da go narecete BRAK?
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Четкофоб!



Не бе Нате, не е само у филмови. Али океј, мислам, ако ти е поудобно да дебатираш од под каменот, кажи си. Дефиницијата за игноранција е кога некој ќе те соочи со факти, и ти пак избираш лично убедување. А ситуација имаме, каде твоето лично убедување е поверодостојно и од тоа на психолози и психијатри, и од самите деца кои живеат со истополови родители. Пошто нели, деца искрено среќно само можат да бидат со хетеро пар родители, другово е само глума и перење мозок.

Се лутите после зошто ве заебаваат. Не да има материјал зошто, али ај ... У име на цивилизиран дискорс.
Дефинитивно филмовите се во вашите педерски умови. Реалноста за која никој не сака да зборува, не е обзнанета. Убаво ти кажа Наташа дека нема сеуште никој направено студија за тоа што се случува во детската психа на оние деца кои се одгледувани од хомосексуални двојки и колку тие деца утре имаат шанса да бидат хетеросексуално ориентирани или пак хомосксуалноста за нив ќе биде единствениот прифатлив начин за да ја изразат својата љубов.
 
Член од
25 септември 2015
Мислења
28
Поени од реакции
10
zosto se zamarate so pederi be drugari[DOUBLEPOST=1443434085][/DOUBLEPOST]I toa normalno Li e dete da raste vo takvo semejstvo be kopuk Ti vo kakvo semejstvo si izrasnal be
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
zosto se zamarate so pederi be drugari[DOUBLEPOST=1443434085][/DOUBLEPOST]I toa normalno Li e dete da raste vo takvo semejstvo be kopuk Ti vo kakvo semejstvo si izrasnal be
Израснал во семејство и средина косигурно влијаеле да себе си се доживее како мераклија на сопствениот пол. Иако тврдат дека такви се раѓаат, хомосексуалноста како и хетеросексуалноста нема да се викаа сексуална определба или сексуална ориентација. Хомосексуалноста е сепак состојба на умот и психата и како таква треба да се лекува. А лекот го кажав некоја страна предходно, ама админката ми го избриша и ме укори така да кој не го знае а сака лек, нека пише во приватна порака, ќе му го кажам!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom