Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.124
Член од
28 јули 2010
Мислења
232
Поени од реакции
41
Занимливи ми се пациенти како тебе. На постарите членови во форумов сум им познат како Др. Мандрак, специјалист примариус за решавање тешки педерски пациенти!
Какви се овие навреди? Доста веќе против гејовите. Што е ова. Секој човек има право да љуби кој сака. Ако двајца мажи се обожаваат, тогаш бујрум.
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.363
Поени од реакции
3.345
1.Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови- да
2.Посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци-не ама ич
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
1.Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови- да
2.Посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци-не ама ич
Што е со тие што растат деца под параван на хетеро-брак со жена? Тогаш може?

Или ако позираат како самохрани родители? Имаме зелено светло или?
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Какви се овие навреди? Доста веќе против гејовите. Што е ова. Секој човек има право да љуби кој сака. Ако двајца мажи се обожаваат, тогаш бујрум.
A ти навреден се најде или можеби и тебе ти треба терапија со лаксативи?
Еве ти доказ





За тебе здраво е вакво однесување кон деца нели?[DOUBLEPOST=1443308598][/DOUBLEPOST]
Што е со тие што растат деца под параван на хетеро-брак со жена? Тогаш може?

Или ако позираат како самохрани родители? Имаме зелено светло или?
И за тебе важи репликата кон sikidiki[DOUBLEPOST=1443309044][/DOUBLEPOST]
Си можел за тие 6 години правилата да ги прочиташ, не се пцовки единствената казнива работа која можеш да ја пишеш во пост. Твојот коментар е негде помеѓу Несоодветна содржина и Оф топик.
Ако сметаш дека твојот коментар "земај лаксатив за да научиш за што служи газот" има непроценлива вредност за одржување на дискусијата и припаѓа во темава, поднеси си пријава и другите модератори ќе ја разгледаат.
Браво, ќе ти пишат 5-ка на рачето :bravobe:
 
Последно уредено:

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
За тебе здраво е вакво однесување кон деца нели?
И за тебе важи репликата кон sikidiki
Однесувањето на децата не ми го одговори прашањето. Одговараш на прашање со прашање. Одговори на моето, па после може ќе добиеш и на твоето одговор.
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.363
Поени од реакции
3.345
Што е со тие што растат деца под параван на хетеро-брак со жена? Тогаш може?

Или ако позираат како самохрани родители? Имаме зелено светло или?
Не оправдувам ни лезбејки да посвојат дете.Кој ќе му биде татко кој мајка?Ќе се договараат меѓу себе кој која улога ќе ја има? Му ја запечатуваат судбината од сам старт.А за позирањево ич несакам да коментирам.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Не оправдувам ни лезбејки да посвојат дете.Кој ќе му биде татко кој мајка?Ќе се договараат меѓу себе кој која улога ќе ја има? Му ја запечатуваат судбината од сам старт.А за позирањево ич несакам да коментирам.
Самохран родител менува улоги на мајка и татко по потреба? Ќе се договара со кого? Истите му ја запечатиле судбината на некое дете што останале сами и го раснат сами?

Кога се работи за еднакви права, на маса е и еднаквото право на родителство. Затоа што ти имаш среќа, и си родена како привилегирана особа со тоа што си стрејт, го имаш нажалост (во тежок изговор на "демократија") и тоа право да кога ќе дојде вакво прашање еден ден на референдум, да гласаш НЕ. И со тоа да одземеш нечие право да има дете (а и на плејада деца во домовите, нивното право на родител), затоа што ТИ сметаш дека личноста/личностите се неподобни за родители, не ради тоа колку добри родители би биле, него чисто ради нивната сексуална ориентација. Ни повеќе, ни помалку.

Ради таква дискриминација, повеќето хомосексуалци водат скриен живот, а голем број водат и двоен живот, зошто мора да имаат параван, во земја како нашата. Затоа подобро и не коментирај за позирањето, ако некој не може на еден начин да оствари нешто ќе гледа на друг. Па било ли фер или не, дебатирајте. И јас не сметам дека е фер поголемата маса да решава за помалата, ама јебига, таков свет е тој што го живееме денес.
 
Член од
26 септември 2015
Мислења
7
Поени од реакции
3
Епа ајде онда да им дајме на хомо-лугето секакви права и право на посвојуванје и право на брак и слобода и све..Само ме интересира кој е следниот чекор на вакви барања,,{ПЕДОФИЛИЈА,НЕКРОФИЛИЈА и уште колку ли не само повеке}.Ако се ке заврши со хомо правата и тек тогаш како што викаат ке има хармонија во општеството тогаш сместа да им се даде права на нежните битија.
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Не оправдувам ни лезбејки да посвојат дете.Кој ќе му биде татко кој мајка?Ќе се договараат меѓу себе кој која улога ќе ја има? Му ја запечатуваат судбината од сам старт.А за позирањево ич несакам да коментирам.
По таа логика, ако нема мајка и татко, што треба да прават самохраните родители?
Биле во брак, мажот починал додека детето било многу мало, демек треба да и се одземе детето на мајката?
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.363
Поени од реакции
3.345
По таа логика, ако нема мајка и татко, што треба да прават самохраните родители?
Биле во брак, мажот починал додека детето било многу мало, демек треба да и се одземе детето на мајката?
На тоа дете има начин како да му објасниш дека едниот родител го нема на ова оди објасни му зошто го чуваат двајца мажи или две жени.За мене тоа се ненормални услови за живеење под кое едно дете ќе биде изложено.
Реков и пак ќе речам,немам ништо против склопување на бракови нивни избор нивни живот ама за дете никој нема да ми смени мислење.Толку од мене.
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
На тоа дете има начин како да му објасниш дека едниот родител го нема на ова оди објасни му зошто го чуваат двајца мажи или две жени.За мене тоа се ненормални услови за живеење под кое едно дете ќе биде изложено.
Реков и пак ќе речам,немам ништо против склопување на бракови нивни избор нивни живот ама за дете никој нема да ми смени мислење.Толку од мене.
Како мислиш нема како да му објасниш? Децата не се раѓаат хомофоби. На мало дете ако му кажеш дека мама и мама се сакаат, нема да му смета, ќе биде среќно.
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.363
Поени од реакции
3.345
Самохран родител менува улоги на мајка и татко по потреба? Ќе се договара со кого? Истите му ја запечатиле судбината на некое дете што останале сами и го раснат сами?

Кога се работи за еднакви права, на маса е и еднаквото право на родителство. Затоа што ти имаш среќа, и си родена како привилегирана особа со тоа што си стрејт, го имаш нажалост (во тежок изговор на "демократија") и тоа право да кога ќе дојде вакво прашање еден ден на референдум, да гласаш НЕ. И со тоа да одземеш нечие право да има дете (а и на плејада деца во домовите, нивното право на родител), затоа што ТИ сметаш дека личноста/личностите се неподобни за родители, не ради тоа колку добри родители би биле, него чисто ради нивната сексуална ориентација. Ни повеќе, ни помалку.

Ради таква дискриминација, повеќето хомосексуалци водат скриен живот, а голем број водат и двоен живот, зошто мора да имаат параван, во земја како нашата. Затоа подобро и не коментирај за позирањето, ако некој не може на еден начин да оствари нешто ќе гледа на друг. Па било ли фер или не, дебатирајте. И јас не сметам дека е фер поголемата маса да решава за помалата, ама јебига, таков свет е тој што го живееме денес.
Не споредувај самохран родител со хетеро брак затоа што не држат вода едно со друго.Јас никаде не реков дека ако им се додели дете на хетеро брак тие ќе бидат лоши или бог знае што,едноставно сметам дека тоа дете нема да расте во нормални услови.Од сам старт ќе е подложено на дискриминација затоа што секогаш ќе има луѓе што ќе ги мразат тие бракови не е возможно сите да ги прифатат затоа што многу добро се гледа во каков свет живееме и што е приоритет на народот.Доколку се прашувам јас од мене имаат благослов за венчавање и ред други работи ама да посвојат дете баш и не.[DOUBLEPOST=1443366135][/DOUBLEPOST]
Како мислиш нема како да му објасниш? Децата не се раѓаат хомофоби. На мало дете ако му кажеш дека мама и мама се сакаат, нема да му смета, ќе биде среќно.
А тоа дете секогаш ќе остане дете?Никогаш нема да порасне?Без очи ќе биде,нема да гледа ништо друго околу него нема ништо да слуша?
Јас кажав што мислам и моето мислење нема да се смени,барем не сега засега.Не планирам да се убедувам повеќе.
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Не споредувај самохран родител со хетеро брак затоа што не држат вода едно со друго.Јас никаде не реков дека ако им се додели дете на хетеро брак тие ќе бидат лоши или бог знае што,едноставно сметам дека тоа дете нема да расте во нормални услови.Од сам старт ќе е подложено на дискриминација затоа што секогаш ќе има луѓе што ќе ги мразат тие бракови не е возможно сите да ги прифатат затоа што многу добро се гледа во каков свет живееме и што е приоритет на народот.Доколку се прашувам јас од мене имаат благослов за венчавање и ред други работи ама да посвојат дете баш и не.[DOUBLEPOST=1443366135][/DOUBLEPOST]
А тоа дете секогаш ќе остане дете?Никогаш нема да порасне?Без очи ќе биде,нема да гледа ништо друго околу него нема ништо да слуша?
Јас кажав што мислам и моето мислење нема да се смени,барем не сега засега.Не планирам да се убедувам повеќе.
Прашањето не е дали луѓето ќе зборат/дискриминираат, туку дали дискриминацијата им е оправдана и издржана. Верувам дека геј пар може да е подеднакво здраворазумен и способен да одгледува дете колку што е и хетеро пар, самохран родител или било која друга групација на луѓе која е водена од морал, принципи и најважно, љубов кон детето.
Човековиот суд и стандардите за тоа што е дозволиво а што не се менуваат со времето, се адаптираат на популацијата и нејзиниот степен на развиток.
Имало време коа жените не смееле да гласаат.
Да размислувале сите луѓе како тебе, дека заради моменталниот ментален склоп на луѓето промените нема да се добредојдени, ти ќе смееше да гласаш денес?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom