Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.124
S

SpaceTraveler

Гостин
Самата „естетика“ која те фасцинира те издава. Кога наоѓаш во таков акт естетика, слободно декларирај се, не се задскривај зад нешто што не си. И ок да се декларираш...до некаде. Не е ок да застапуваш тези со кои се обидуваш да поставиш неприфатливи барања за мнозинството луѓе во оптеството. Арно ама, не ме чуди некој „донатор“ од типот на големиот филантроп-милионер, подбуцнувач на мрачни подвизи низ целиот свет, тебе и на застапниците на геј-каузата во државава да ви потфрла по некое иљадарче $ за да шкртате на сите страни за „каузата“.
Без навреда, ама што ти овде на оваа тема? Нешто како да те издава... :pos:
Види господине ,,кауза" мене ми е сеедно, дали некој во кревет ќе љуби маж или жена или двете во исто време, дали комшијата стои на глава или си оди нормално. Секако дека по би прифатил мир и љубов одколку хомофоби и хулигани.

[DOUBLEPOST=1443096791][/DOUBLEPOST]Кога бев на години од тринаесет, четиринаесет, петнаесет често пати барлавеев по некоја девојка, со пеперутки или со полн адреналин во себе да ја освојам. Истото го имам почувствувано и за машко. Со тек на време второто исчезна, ама љубопитноста остана. Богами исто е и за првото... :)
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Самата „естетика“ која те фасцинира те издава. Кога наоѓаш во таков акт естетика, слободно декларирај се, не се задскривај зад нешто што не си. И ок да се декларираш...до некаде. Не е ок да застапуваш тези со кои се обидуваш да поставиш неприфатливи барања за мнозинството луѓе во оптеството. Арно ама, не ме чуди некој „донатор“ од типот на големиот филантроп-милионер, подбуцнувач на мрачни подвизи низ целиот свет, тебе и на застапниците на геј-каузата во државава да ви потфрла по некое иљадарче $ за да шкртате на сите страни за „каузата“.
Ај разбирам мене да ми го правиш муабетов, пошто сум декларативно хомосексуалец, ама дечково нит е геј, нит се замара со секс, уште помалку туѓи сексуални ориентации (како ти што се замараш), нит тоа што го пиша он го пика во некоја си категорија. Дури и да е пансексуалец како што јас претпоставив (google it) што кур мешаш "издавање, "геј кауза, филантропи и милионери, подбуцнувачи ... Едини подбуцнувач овде си ти :D.


Плус ти си тој што рече "договорено" на машко да ти го пуши ако си со затворени очи. Мислам дека советот за издавање/декларирање сам треба да си го примениш пред да го даваш на други.


:)))Koristis zborovi i nazivi koj ne gi rabiras....
Panseksulanost ne se koristi vo ovoj slucaj...SPIN vo slucajov si ti...
Za da se izdeklariras kako pripadnik na NBJHGCUYDGCU populacija najnapred treba da se soocis sam so sebe i sam so sebe da si rascistis pa posle so nas sto sme protiv VASETO ZASTAPUVANJE ZA PRIFAKNAJE NA VASIOT ZIVOT KAKO NESTO NORMALNO I PRIRODNO..:smirce:
Верувам дека знам повеќе од тебе за пансексуалноста за да знам каде се употребува а каде не. А јас имам расчистено со себе одамна, знам кој сум и се имам прифатено себе си.

За тебе не знам. Али сум загрижен.

Прво со машки профили, сега женски се допишуваш... Изгледа треба ТИ да расчистиш со себе си, имаш полова конфузија некоја.
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
188
Поени од реакции
123
Polova konfuzija imas ti ,a ne jas:pos:da ne e taka, togas ti ne bi se deklariral za pripadnik na HGUYVTUB populacija
Mojot pol e ednakov so moite prirodni potrebi:angel:
:smirce:
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Уште една потврда за кампања која се води за геј-кауза, па сакате нарекувајте ме „кауза“, сакате плукајте, што сакате правете. Во својата немоќ да бидете општествено прифатени се обидувата да продавате муда за бубрези замотани во опаковка која треба да привлече внимание на тезгата, а внатре во амбалажата - празно со траги од излитени приказни верглани по овој и други форуми веќе со децении. Дали е некој хомосексуалец, транссексуалец, метросексуалец или пансексуалец, сосема е небитно. Важно е што не е хетеросексуалец и не му е местото во хетеросексуално општество!
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Дали е некој хомосексуалец, транссексуалец, метросексуалец или пансексуалец, сосема е небитно. Важно е што не е хетеросексуалец и не му е местото во хетеросексуално општество!
Нормално дека е битно, затоа што не е исто.

А ти не одлучуваш кој припаѓа а кој не во хетеросексуално општество. Ако ти смета, седи си дома и не излегувај надвор. For the night is dark and full of terrors. And fags.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Нормално дека е битно, затоа што не е исто.

А ти не одлучуваш кој припаѓа а кој не во хетеросексуално општество. Ако ти смета, седи си дома и не излегувај надвор. For the night is dark and full of terrors. And fags.
Значи ем шуто, ем сака да боде :)
Ај погледни како и колку си прифатен во општествово. Мислам дека баш за тебе би важело тоа кое мене ми го препорачуваш. Значи, во секое демократско општество одлучува мнозинството.Колку и да не ти се допаша тебе тоа, ги имаш на почеток од дискусијава резултатите од гласањето и можеш само да негодуваш, ништо повеќе. И да ти каќам искрено, се сомневам дека ти воопшто имаш 3 чисти онаму каде што се движиш (ако воопшто излегуваш од дома) да бидеш тој што тврдиш дека си. Знаеш многу добро дека ќе наебеш како жута мравка, па за тоа седи си бе мадро бате додека не си почнал да носиш модро како топлите ти братчиња во Белград.
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
188
Поени од реакции
123
Океј Шизофрен.

Ne e ubavo od tebe vaka da pisuvas:(
Toa sto ti si peder e tvoja privatna rabota no definitivno e opstestvena ako proklamiras I se zalagas za rusenje na prirodniot poredok od kade avtomatski I moeto pravo da se sprotistavam na istoto
Ti I istite na tebe ako ste sigurni vo ispravnosta na toa sto go ziveete nema da ja koristite sekoja sansa da go potencirate istoto...ama ve cesa nesto I ne vi dava mir pa kaj stignete sami si pisuvate sami si odgovarate I sami se potzuvate
I daj vise kazi vo koj rod pripagas?
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
da vi ebam pedercinja NE treba da ima tema za pederi a NE da ima glasanje za pederski brakovi vi ebam kopuci
Кога ќе дојде на ред тоа прашање, слободно гласај НЕ. Или попаметно седи дома, гледам притисокот ти се крева, не мора да си рушиш здравје, сигурен сум дека доста души во твое име ќе гласаат НЕ.

I vie sedete si doma de, zasto vaka ke zavrsite :
Јас немам потреба да седам дома, не сум тој што е вознемиран околу целата ситуација. Мора да е до тинејџерските хормони.

Значи ем шуто, ем сака да боде :)
Ај погледни како и колку си прифатен во општествово. Мислам дека баш за тебе би важело тоа кое мене ми го препорачуваш. Значи, во секое демократско општество одлучува мнозинството.
Демократско општество? Македонија? На кои дроги си?

Јас кај се движам, не ја замарај главата. Замарај ја зошто дремеш на тема за педери од катаљон теми на форумов на кои можеш да трошиш време. Мора да имаш многу досаден живот, или има латентна причина зошто си овде. Како и Принцот. И Мадам.

I moeto pravo da se sprotistavam na istoto
АААААааааа ама чекај, тоа се екстра, специјални права! Нема зошто да ти бидат дозволени.

kaj stignete sami si pisuvate sami si odgovarate I sami se potzuvate
Моментално само јас сум геј на темава а на другата страна има 4ца кењатори. Така да анализата ти е малце погрешна.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Кога ќе дојде на ред тоа прашање, слободно гласај НЕ. Или попаметно седи дома, гледам притисокот ти се крева, не мора да си рушиш здравје, сигурен сум дека доста души во твое име ќе гласаат НЕ.



Јас немам потреба да седам дома, не сум тој што е вознемиран околу целата ситуација. Мора да е до тинејџерските хормони.



Демократско општество? Македонија? На кои дроги си?

Јас кај се движам, не ја замарај главата. Замарај ја зошто дремеш на тема за педери од катаљон теми на форумов на кои можеш да трошиш време. Мора да имаш многу досаден живот, или има латентна причина зошто си овде. Како и Принцот. И Мадам.



АААААааааа ама чекај, тоа се екстра, специјални права! Нема зошто да ти бидат дозволени.



Моментално само јас сум геј на темава а на другата страна има 4ца кењатори. Така да анализата ти е малце погрешна.
Занимливи ми се пациенти како тебе. На постарите членови во форумов сум им познат како Др. Мандрак, специјалист примариус за решавање тешки педерски пациенти!
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Добро бе зошто не ги оставите на раат луѓево? Немате попаметна работа во животот? Претпоставувам си мајка, одиш на работа, чуваш деца, ваљда живееш живот или немаш па им се мешаш на другите во ориентацијата. Би те отерал во три лепе, ама културата не ми дозволува а и очигледно менталниот склоп ти е на ниво на кобила, па нема да ти замерам него ќе те игнорирам ко останатата проста маса со која живеам во оваа банана од држава. Немате свој живот, ве жалам искрено.
Ајт.
Прости ми на задоцнувањето, ама живот-обрвски :D
Што се попали ко вдовица пред онадење бре? Културно си прашав како да ги нарекуваме ако зборот педер им е навредлив? Геј не е македонски збор, дознавме дека буљаш е српско-ромски, како е на македонски? :cautious:
А за раат, си имаат бе, кој им се меша? Они се желни за внимание, демек жртва изиграват, а никој не и чепка. Ама ок, тоа пак некое психичко пореметување е, знаеш ко ќе ти тргне тргнува до крај...:icon_lol:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Занимливи ми се пациенти како тебе. На постарите членови во форумов сум им познат како Др. Мандрак, специјалист примариус за решавање тешки педерски пациенти!
Повеќе среќа во решавање крстозборки докторе.
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Припазете на јазикот, секоја наредна пцовка се наградува со 5 казнени.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Припазете на јазикот, секоја наредна пцовка се наградува со 5 казнени.
Никаде немаше пцовки во мојот коментар кој е избришан. Админ кој на форумов влегол 6 години после мене на овој форум ме учи за однесување овде???
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Никаде немаше пцовки во мојот коментар кој е избришан. Админ кој на форумов влегол 6 години после мене на овој форум ме учи за однесување овде???
Си можел за тие 6 години правилата да ги прочиташ, не се пцовки единствената казнива работа која можеш да ја пишеш во пост. Твојот коментар е негде помеѓу Несоодветна содржина и Оф топик.
Ако сметаш дека твојот коментар "земај лаксатив за да научиш за што служи газот" има непроценлива вредност за одржување на дискусијата и припаѓа во темава, поднеси си пријава и другите модератори ќе ја разгледаат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom