Хомосексуални бракови во Македонија

Статус
Затворена за нови мислења.

Hiryu

H+
Член од
5 мај 2013
Мислења
674
Поени од реакции
848
И шо сега? На основ на неколку искази на хетеро и на неколку хомо (кои прашање колку ќе бидат искрени) ќе мериме кој е повеќе промискуитетен? Баш би сакал да ја видам таа бројка од 1000 како е дојдено до неа. Ова е пласирана гарант од гејовите кои не се геј во нашава ни чудесна земја. Истресени од ракав бројки не значат ништо. Тоа се теории на хомофоби за да имаат некаков аргумент. Еве јас налетав на статистика каде вели дека за 1% повеќе патнери имале хомосексуалците во однос на стрејт. Значи бројките се тука некаде. Ајде дајте статистика и да видиме од кои извори е и со кои методи е тоа броено.
А што се однесува до мене, јас само со 1 жена сум бил, никогаш со 2 (наеднаш мислам). Ја као многу побожен пред брак секс никако и само со жена ми. А еве kooperativa кооператива бил со 99 значи во просек двајцата со по 50. :P

СИДА-Страв и Предрасуди се вика книгата која ја читав одамна и таму конкретно е опишан првциот официјален случај на Сида во Р.М каде за жал и децата и мајката беа инфицирани но родителот признал дека во Германија променил близу 100 партнери или поточно кутриот не ја знаел точната бројка.

Промискуитетот е факт дека кај геј популацијата е поголем дури и експанзијата на ХИВ се случи токму поради Геј но и Бисексуалците(вториве пренесува и на сопругите им а овие на швалерите) но поентата ми е промискуитетни сме до 101 и назад и гејови и хетеро но кај хетеропопулацијата Бракот веќе трајно ја решпава потребата од полнење на дупката без дно, ова е тоа што хомосексуалците го немаат, затоа застапувам цивилна унија, имено сосема друга ќе биде состѕојбата кога трајко и петко ќе си и8маат стан/куќа и ќе си живеат заедно и ќе се клецаат заедно, но ако го немаат ова право ќе мораат да дремат на педерски сајтови и да бараат партнери каде често има и лажни профили, лажни слики и лажни изјави од типот чист сум па имав дечко ама раскинавме пред година и оттогаш сум сув и слично.

Така да ако и овие политичари се свесни, не поради ЕУ(која нема врска со геј заедница и сл) туку поради нас да се реши ова прашање и конечо тие парови да се интегрираат и бидат корисни за општеството бидејќи вака на овој начин(како што читав во Сведок и низа списанија домашни и странски) со викендашко дупење тројца пртал го прават еден и на крајот му фрлаат 30 марки и му плукаат во уста(ова од Сведок списанието) значи крајно го понижиле, му предизвикале траума на човекот и тој НЕМА ДА БИДЕ КОРИСЕН, а тие ебачите ќе најдат друго детуле желно за курац и топла сперма што би рекол Величествениот;) и ќе му направат така, не можеме и немаме право да бараме морал од геј заедницата кога не им пружаме шанса да докажат дека имат морал.

Таа шанса според мене е Цивилна унија/партнерство.

Се надевам дека сум јасен.
 
Член од
18 јуни 2012
Мислења
477
Поени од реакции
612
СИДА-Страв и Предрасуди се вика книгата која ја читав одамна и таму конкретно е опишан првциот официјален случај на Сида во Р.М каде за жал и децата и мајката беа инфицирани но родителот признал дека во Германија променил близу 100 партнери или поточно кутриот не ја знаел точната бројка.

Промискуитетот е факт дека кај геј популацијата е поголем дури и експанзијата на ХИВ се случи токму поради Геј но и Бисексуалците(вториве пренесува и на сопругите им а овие на швалерите) но поентата ми е промискуитетни сме до 101 и назад и гејови и хетеро но кај хетеропопулацијата Бракот веќе трајно ја решпава потребата од полнење на дупката без дно, ова е тоа што хомосексуалците го немаат, затоа застапувам цивилна унија, имено сосема друга ќе биде состѕојбата кога трајко и петко ќе си и8маат стан/куќа и ќе си живеат заедно и ќе се клецаат заедно, но ако го немаат ова право ќе мораат да дремат на педерски сајтови и да бараат партнери каде често има и лажни профили, лажни слики и лажни изјави од типот чист сум па имав дечко ама раскинавме пред година и оттогаш сум сув и слично.

Така да ако и овие политичари се свесни, не поради ЕУ(која нема врска со геј заедница и сл) туку поради нас да се реши ова прашање и конечо тие парови да се интегрираат и бидат корисни за општеството бидејќи вака на овој начин(како што читав во Сведок и низа списанија домашни и странски) со викендашко дупење тројца пртал го прават еден и на крајот му фрлаат 30 марки и му плукаат во уста(ова од Сведок списанието) значи крајно го понижиле, му предизвикале траума на човекот и тој НЕМА ДА БИДЕ КОРИСЕН, а тие ебачите ќе најдат друго детуле желно за курац и топла сперма што би рекол Величествениот;) и ќе му направат така, не можеме и немаме право да бараме морал од геј заедницата кога не им пружаме шанса да докажат дека имат морал.

Таа шанса според мене е Цивилна унија/партнерство.

Се надевам дека сум јасен.
Ако некој хомосексуален пар ги исполнува условите за посвојување дете, зошто да не може да посвои?
 
2

~2A

Гостин
Ако некој хомосексуален пар ги исполнува условите за посвојување дете, зошто да не може да посвои?

Кои услови ?
-НЕМА МАЈКА!

Или едниот геј е ептен феминизиран, па да изиграва мајка?
 
Член од
18 јуни 2012
Мислења
477
Поени од реакции
612
Кои услови ?
-НЕМА МАЈКА!

Или едниот геј е ептен феминизиран, па да изиграва мајка?
Вообичаените услови, што важат и за хетеросексуалните парови кои не можат да имаат сопствено дете.
 
2

~2A

Гостин
Вообичаените услови, што важат и за хетеросексуалните парови кои не можат да имаат сопствено дете.
Го исполнуваат условот кој му дозволува да посвојат дете.

Маж + жена + (деца) = семејство
 
Член од
18 јуни 2012
Мислења
477
Поени од реакции
612
Го исполнуваат условот кој му дозволува да посвојат дете.

Маж + жена + (деца) = семејство
Според тебе единствен услов за посвојување дете е - маж и жена?
Без разлика дали се ментално способни, финансиски добри, за да одгледаат и воспитаат правилно едно дете?
Како и да е, во МК е многу рано за посвојување деца од истополови партнери поради примитивното население, а не зашто истополовите партнери не се способни да огледаат правилно дете.

 
2

~2A

Гостин
Според тебе единствен услов за посвојување дете е - маж и жена?
Без разлика дали се ментално способни, финансиски добри, за да одгледаат и воспитаат правилно едно дете?
Како и да е, во МК е многу рано за посвојување деца од истополови партнери поради примитивното население, а не зашто истополовите партнери не се способни да огледаат правилно дете.

Не, тој е првичниот услов за понатамошна фаза и разгледување дали навистина треба да им се даде детето, како што напомена дали се ментално во ред, финансиски итн..

Видеото не докажува ништо, не мораше да го постираш.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.269
Ти генерализираш. Велиш дека сите хомосексуалци се промискуитетни. Од каде знаеш дека сите сме такви?
Јас познавам хетеро луѓе кои со свои 20 год. имаат преку 10 сексуални партнери сменато, но не можам да тврдам дека сите хетеросексуалци се промискуитетни, како што ни ти не можеш да тврдиш за хомосексуалците. Освен тоа, јас не знам за закон кој ограничува колку партнери треба да има еден човек, без оглен на сексуална ориентација.
И пак се сведува на истото: Како би наштетиле некому 2 хомосексуалци кои живеат заедно, во брак?
A каква корист би имал од 2 хомосексуалци кои живеат во брак?? зато ете ви парламент, влада или соберете 10.000 потписи и истуркајте си закон за брак


A.P. Bell and M.S. Weinberg, in their classic study of male and female homosexuality, found that 43 percent of white male homosexuals had sex with 500 or more partners, with 28 percent having 1,000 or more sex partners.
In their study of the sexual profiles of 2,583 older homosexuals published in Journal of Sex Research, Paul Van de Ven et al., found that only 2.7 percent claimed to have had sex with one partner only. The most common response, given by 21.6 percent of the respondents, was of having a hundred-one to five hundred lifetime sex partners.
A survey conducted by the homosexual magazine Genre found that 24 percent of the respondents said they had had more than a hundred sexual partners in their lifetime. The magazine noted that several respondents suggested including a category of those who had more than a thousand sexual partners.
In his study of male homosexuality in Western Sexuality: Practice and Precept in Past and Present Times, M. Pollak found that "few homosexual relationships last longer than two years, with many men reporting hundreds of lifetime partners."
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
A каква корист би имал од 2 хомосексуалци кои живеат во брак?? зато ете ви парламент, влада или соберете 10.000 потписи и истуркајте си закон за брак
А кај ти се Коче, Боки, чупето од театарот, и Холандија?

Вака некако неубедливо ти звучат постовите...
 
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
Ако некој хомосексуален пар ги исполнува условите за посвојување дете, зошто да не може да посвои?


Тоа прашање овде никој нема да ти го одговори. Не заради неинтелигенција, ниту заради неинформираност (иако не фалат и такви случаи) - туку само заради тоа што не постои одговор во кој хомосексуалниот пар (под претпоставка дека ги исполнува круцијалните критериуми за посвојување) е на тапет и подложен на критика.

Да, они ќе пишуваат дека фали мајка во едниот случај, или татко во другиот, ќе пишуваат за тоа како тие деца ќе бидат исмевани и понижувани (и тоа лично од противниците на посвојувањето) ќе оставаат глупави постови за непостоечката врска помеѓу потенцијалното ментално растројство на посвоеникот од една страна и изворот на истото во форма на хомосексуалните родителите од друга итн итн.

Али, реално е дека не знаат што да кажат. Веројатно е дека не им се јасни основните постулати на воспитувањето, или пак точното влијание на семејната средина. Кога ќе размислиш поубаво, може повеќе би требало да се занимаваме со родителските способности општо, наместо со прости генерализации каде една група е на удар само заради... ете така, заради ништо.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.269

Hiryu

H+
Член од
5 мај 2013
Мислења
674
Поени од реакции
848
Ако некој хомосексуален пар ги исполнува условите за посвојување дете, зошто да не може да посвои?
Не ги исполнува условите согласно природата, значи не можр да зачне маж полнејќи му го чмарот со сперматозоиди од проста причина што нема јајце клетка.

Но ова погоре и не е толку битен аргумент, причината зошто да не посвојубваат деца не би ја пронашол во самиот геј пар т.е цивилна унија, туку причината зошто да НЕ јуа наоѓам во средината која претпоставувам ти е јасно со кои очи ќе го гледаат неговите врсници, а и како ќе има другарчиња кога овие со маж и жена(родители) не би сакале нивниот син да има другар чии "родители" се геј т.е двајца машки единки.

Значи маерс средината ќе го поремети детето повеќе отколку неговите "родители"(без разлика дали родителите користат геј дроги кои кај нас лесно се наоѓаат,без разлика дали и не користат дриги сеедно-средината е фактор и те како битен за развојот на е3динката и ако "родителите" не го уништат или сексуално злоупотребат, тогаш ДЕФИНИТИВНО средината ќе го уништи, понижи и отфрли па кутрото ќе има трауми, пост трауматски стрес и кој ти знае какви дијагнози уште во времето на магарешките години кога ќе треба да ужива во слободата и да флертува, да ебе да се љуби и дружи но нема бе пријателе ќе го избегаваат па ќе му вадат муабети(вадење муабети е измишљотини нешто као јас пијам коњак и чоколадо со мојата другарка која е мажена а ваму вадат муабетри она пошто седевме еден до друг ме фаќала доле а НЕМА ВРСКА), такиа да јасно ти е зошто НЕ.

Накратко бидејќи од здравородена единка средината(или, "родителите" првото 100% СИГУРНО) ќе ја направат единката нездрава и нефункционална.

A каква корист би имал од 2 хомосексуалци кои живеат во брак?? зато ете ви парламент, влада или соберете 10.000 потписи и истуркајте си закон за брак


A.P. Bell and M.S. Weinberg, in their classic study of male and female homosexuality, found that 43 percent of white male homosexuals had sex with 500 or more partners, with 28 percent having 1,000 or more sex partners.
In their study of the sexual profiles of 2,583 older homosexuals published in Journal of Sex Research, Paul Van de Ven et al., found that only 2.7 percent claimed to have had sex with one partner only. The most common response, given by 21.6 percent of the respondents, was of having a hundred-one to five hundred lifetime sex partners.
A survey conducted by the homosexual magazine Genre found that 24 percent of the respondents said they had had more than a hundred sexual partners in their lifetime. The magazine noted that several respondents suggested including a category of those who had more than a thousand sexual partners.
In his study of male homosexuality in Western Sexuality: Practice and Precept in Past and Present Times, M. Pollak found that "few homosexual relationships last longer than two years, with many men reporting hundreds of lifetime partners."
Лет3 ме интересира ова студија од која година е и дали тогаш кога е правена имале гејовите право на цивилна унија?

Ќе може линк исто така, не мора не се сомневам во релевантноста само ме интересира од која година е студијава, каде е правена и како што кажав каква била правната легислатива таму каде што е правена истата?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Според тебе единствен услов за посвојување дете е - маж и жена?
Без разлика дали се ментално способни, финансиски добри, за да одгледаат и воспитаат правилно едно дете?
Како и да е, во МК е многу рано за посвојување деца од истополови партнери поради примитивното население, а не зашто истополовите партнери не се способни да огледаат правилно дете.

За мене треба да се се' ова „ментално способни, финансиски добри, за да одгледаат и воспитаат правилно едно дете“ + маж и жена.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom