Хит на денот

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.891
Поени од реакции
3.379
не ми беше толку хит песната како што ми е спотот. После иљада и кусур години го гледам поинаку и тажен филм е ама музиката некако не го пушта да биде тоа што се обидува да биде. Хаха незнам, види си сам.

Најбољи дел е кога избацивачот и вика "You can't go in, your heart is too big" :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.420
Поени од реакции
27.513
не ми беше толку хит песната како што ми е спотот. После иљада и кусур години го гледам поинаку и тажен филм е ама музиката некако не го пушта да биде тоа што се обидува да биде. Хаха незнам, види си сам.

Најбољи дел е кога избацивачот и вика "You can't go in, your heart is too big" :)
Предобра песна и спот. Го имам репризирано 1000 пати. Згуглај го режисерот на спотот, има направено и други многу јаки „филмови“ во спот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom