Хип хоп културата во Македонија

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Abe kompleksi se toa brat! Epa sea sekoj si ima maana.. Ne e neso posebno ni ko karakter.. Za mene e malce dosaden :pos2: ali kako i da e ne e do tolku los ko so izgleda.
 

proxx

The Hardcore!
Член од
1 март 2007
Мислења
226
Поени од реакции
4
Хех, ја неможам да кажам за типов, пошто не го слушам..
А и по зборењево нејќам ни да го слушам..
Fuck Fakerz!

Repsect!
 
Член од
21 декември 2005
Мислења
661
Поени од реакции
7
Хех, ја неможам да кажам за типов, пошто не го слушам..
А и по зборењево нејќам ни да го слушам..
Fuck Fakerz!

Repsect!
abe vii. koa vikav deka ne go biFa coekot site mi vikaa ostaj go si pravi toa sto misli, no izgleda trebase da se desi toa so se desi(spotovite direkno na portal) i da vidat stvarno koj e so e.
 

ludAAAAAA

блесава џукела
Член од
26 септември 2007
Мислења
84
Поени од реакции
0
sakate da kazete deka SAF ne se raperi?mislam....daj razmislete malce ne se samo oni pr.istok zapad,RNS,SAF,LEGIJATA deka ne se raperi.nema veze.tie so sakaat slava i pari se vrcak toni zen i drugi takvi kako niv.saf e prvata makedonska grupa koja sto go osnova rapot vo makedonija.nekam da se karam ama vi kazuvam.bez navreda.sekoj ima pravo na svoe mislenje.
 

proxx

The Hardcore!
Член од
1 март 2007
Мислења
226
Поени од реакции
4
sakate da kazete deka SAF ne se raperi?mislam....daj razmislete malce ne se samo oni pr.istok zapad,RNS,SAF,LEGIJATA deka ne se raperi.nema veze.tie so sakaat slava i pari se vrcak toni zen i drugi takvi kako niv.saf e prvata makedonska grupa koja sto go osnova rapot vo makedonija.nekam da se karam ama vi kazuvam.bez navreda.sekoj ima pravo na svoe mislenje.
Никој не рече дека САФ не се рапери..
А и во грешка си, не е САФ прва македонска рап група.. САФ се од '94..
А првата рап група, што ги основаше македонските рап темели e The Most Wanted (Nasty & Tec) па, у меѓувреме се основа и Чиста Околина.. така да САФ не е првата македонска рап група..
САФ беа добри, ама немаа никаква мотивација и се распаднаа...

Поздрав!
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
879
Тазка Балабанова е најлудото човече што го познавам. Закон човек, имењак.
 

Giso`Yo

The Real YoYo
Член од
29 јануари 2007
Мислења
119
Поени од реакции
0
Не дека слушам рап, и не дека не го сакам, туку вистински ПРОСЛАВЕНИ рапери нема .. но сепак има многу сеуште не чуени андерграунд типци кои навистина работата си ја сфаќаат сериозно и се добри во тоа што го работат... така да кај нас рапот, според мене, е сеуште на едно помало ниво...
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
3.279
Абе тоБ се сите сите ги слушам: RNS, Green Out, Клан Исток, Исток Запад, Пука Козметика, Сив Дом, Единствена Опција, Спирт, Мамли, Снупи, NRG Клан, Легијата, Да Џака......... И да не ги заборавам ѕверовите САФ, кои и покрај заминувањето на Смилен го задржаа оној за нив специфичен и препознатлив стил во мак рапот со добар ритам и со многу јаки рими. :zver:
 

VOYAGER

Хиперактивен теоретичар на заговори
Член од
5 октомври 2007
Мислења
16
Поени од реакции
0
луѓе,што ви е на вас?
Ако некоја груба засебе мисли дека се рапери,тогаш таа група е рап-група...
Ако на некој му смета таа група,и рече дека тие не се рапери,тоа незначи дека таа група не е рап група...
Треба да поставувате прашања дали таа група прави/пее добар рап или не,а не дали е рап група или не е...
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
4play можат себеси да си се декларираат како рапери...никој нема да им забрани.И што ??.... ке треба да зборуваме за тоа дали тие праат добар "рап" ??
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
Pa brat, ako cista okolina gi smetash za raperi ti si stvarno lud.
Cista Okolina bea komercijalisti.. pravea rap za pari i slava, ne za dzabe The Most Wanted gi serea u sekoja nivna pesna.. posto se komercijalisti..
Jas imam slusnato deka Cista Okolina rapuvale za parfem (nekoj si sto vo toa vreme go nemalo vo mk). Nekoj tip (sto imal svoj klub) gi viknal da pravat zurka, i im rekol deka ako se soberat poveke od 100 luge ke im dade na sekoj od clenovite na Cista Okolina po eden parfem.. i toa se desilo.. taka da jas ich ne gi postuvam Cista Okolina.
А шо фајде би имале од комерциалниот рап у тоа време ?!?!Праеле музика што никој не ја знае за слава и пари....
Моуст Вантед ги серат сите, плукаат по сите, посебно Аго....без некоја посебна причина незнам што му е логиката...ако не си хард корец и ако непцуеш у секоја песна неможе да си рапер работава....

п.с. Да се разбереме имам почит за Аго, како човек кој го донесе рапот тука и како човек кој си стои на зборот.....само незнам зашо мора со секоја песна да навредува некој....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom